czy moge dostac zasilek?

Pn 15 sty, 2007 14:17

hey!legalnie w UK od 1.5 roku.
byla to praca
pracuje przez agencje.
teraz nie mam pracy. czyu nalezy mi sie jakis zasilek?
gdzie mam sie zglosic?
help.....

marcus999
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pn 15 sty, 2007 14:00

Pn 15 sty, 2007 14:59

Jesli przepracowales 1 rok i zostales zwolniony to nalezy Ci sie zasilek dla bezrobotnych.
Jesli zwolniles sie sam to nie nalezy sie.
W sprawie zasilku zglos sie do Job Centre.

http://www.networkpl.com/modules.php?na ... &sid=15936

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 24 sty, 2007 03:36

Na linku, ktory podalas oraz na stronie jobcentreplus, nie ma nic co by wskazywalo, ze osoba ktora zwolnila sie dobrowolnie, nie ma prawa do otrzymywania zasilku.

Avatar użytkownika
kabotyn
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 12:09
  • Lokalizacja: zewsząd

Śr 24 sty, 2007 09:00

kabotyn napisał(a):Na linku, ktory podalas oraz na stronie jobcentreplus, nie ma nic co by wskazywalo, ze osoba ktora zwolnila sie dobrowolnie, nie ma prawa do otrzymywania zasilku.


Wiec wskaz prosze gdzie pisze ze zwalniajac sie samemu nalezy sie zasilek-z pewnoscia wielu osobom pomozesz.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 24 sty, 2007 19:25

enigma napisał(a):
kabotyn napisał(a):Na linku, ktory podalas oraz na stronie jobcentreplus, nie ma nic co by wskazywalo, ze osoba ktora zwolnila sie dobrowolnie, nie ma prawa do otrzymywania zasilku.


Wiec wskaz prosze gdzie pisze ze zwalniajac sie samemu nalezy sie zasilek-z pewnoscia wielu osobom pomozesz.


Jobseeker's Allowance

*) Co to za świadczenie?
Odpowiednik polskiego zasiłku dla bezrobotnych.

*) Komu przysługuje?
Osobom bezrobotnym lub pracującym mniej niż 16 godzin tygodniowo, które jednocześnie są zdolne do pracy, aktywnie szukają pracy i nie osiągnęły wieku emerytalnego (65 lat dla mężczyzn, 60 lat dla kobiet).

*) Ile wynosi świadczenie?
Maksymalne kwoty, które można uzyskać to: 44,5 funta tygodniowo dla osób w wieku od 18 do 24 lat, 56,2 funtów tygodniowo dla osób samotnych po 25 roku życia, 88,15 funtów tygodniowo dla par (obie osoby powyżej 18 roku życia), 56,2 funtów tygodniowo dla samotnych rodziców.

*) Jak się ubiegać o zasiłek?
Należy pobrać formularz z lokalnego Jobcentre Plus, który po wypełnieniu trzeba zabrać ze sobą na New Jobseeker Interview, czyli spotkanie w sprawie przyznania zasiłku. Jeśli po upływie 6 miesięcy osoba otrzymująca Jobseeker's Allowance nie znajdzie pracy, zostanie wezwana na kolejne spotkanie, w celu ponownego sprawdzenia jej sytuacji.

Sa rozne sposoby pomocy osobom, ktore sa bezrobotne. Wiecej o tym, jest w przyklejonych.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 24 sty, 2007 19:33

aniolek ja POPROSILAM nie ublizjac nikomu tak jak TY o wskazanie jakiegos przykladu gdzie osoba zwalniajaca sie z pracy dostaje zasilek dla bezrobotnych.
Niestety nie jestem geniuszem i nigdy nie bede wiedziala wszystkiego....

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 24 sty, 2007 19:39

Aniolek napisał(a):wiec jescze raz napisze, ze bzdury piszesz. I wskaz w takim raie, gdzie jest napisane, ze jak ktos zwolnil sie sam, nie moze pobierac tego zasilku ???????????

A Ty wskaz prosze gdzie jest napisane ze osoba ktora SAMA sie zwolnila dostanie zasilek odrazu.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 24 sty, 2007 19:48

skoro taka akvja to ja napisze, ze brac tu zasilek to szczyt smiesznosci. nie macie godnosci. sam sie zwalnia i jeszcze zasilek chce, pracowac sie nie chce ........... lenistwo

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 24 sty, 2007 20:52

enigmo, ja nie napisalam, ze dostanie OD RAZU, jak sie zwolnila,. Napisalam, ze MA SZANSE GO DOSTAC i wcale nie musi zostac zwolniona, aby byc uprawniona do tego swiadczenia. Nie chce tutaj polemizowac, bo nie o to chodzi w tym watku. Napisalam tylko, ze ten ktos ma duze szanse na zasilek dla bezrobotnych. I o to temu komus chodzilo.

Ja tez nie wszystko wiem (jeszcze :P :P :P :P )

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES