Jak sa traktowane Wasze dzieci w tut.szkolach?

Jak traktuje sie w szkolach nasze dzieci.

Sa bardzo dobrze traktowane.
8
57%
Traktuje sie je,jak "piate kolo u wozu".
1
7%
Nie dostrzegam roznicy.
2
14%
Nie mam zdania.
3
21%
 
Liczba głosów : 14

So 13 sty, 2007 21:56

Zadalem to pytanie,poniewaz z tego co sie orientuje jest w tym temacie roznie.
Przede wszystkim wielu z nas nie zna swoich praw i obowiazkow szkoly wobec ucznia oraz ucznia wobec szkoly,a to wszystko bardzo sie rozni od tych Polskich.
W zwiazku z powyzszym bardzo bym chcial,bysmy zaczeli sie wzajemnie informowac co i jak,gdyz co wielu to nie jeden.
Ponadto powinno to znalezc sie w jednym temacie,aby nikt nie musial szukac,stwarzajac zamieszanie na forum.
Pozdrawiam i zapraszam.

bary


N 14 sty, 2007 08:43

bary napisał(a):Przede wszystkim wielu z nas nie zna swoich praw i obowiazkow szkoly wobec ucznia oraz ucznia wobec szkoly,a to wszystko bardzo sie rozni od tych Polskich.


Moglbys to rozwinac? Tak z ciekawosci pytam.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 14 sty, 2007 09:13

ja mysle, ze on chcial powiedziec, ze nie zna jezyka dobrze i nie moze tych praw poznac, niestety. Szkoda, bo wielu Polakow nic nie moze zrobic ze zlym traktowaniem w pracy, problemami zycia codziennego, bo zawsze napotykaja ta bariere.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 14 sty, 2007 10:20

damian_oki napisał(a):
rafal20ncl napisał(a):pamietaj ze to byl ich wybor wyjezdzajac do obcego kraju bez znajomosci jeszyka wiec teraz maja problemy...


i najlepeij ich kopnąc w 4 litery i kazac wracac do karaju tak??


damian co sie tak denewujesz??? czyja to wina, ze nie ucza sie jezyka ?? nikt nie mowi o kopaniu, tylko o fakcie, dlaczego nie znaja swoich praw !!

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 14 sty, 2007 11:01

rafal20ncl napisał(a):pamietaj ze to byl ich wybor wyjezdzajac do obcego kraju bez znajomosci jeszyka wiec teraz maja problemy...


wlasnie nie wiem co to znaczy... i sie pytam!! bo jak najbardziej uwazam ze 3ba pomoc tym ktorzy slabiej znaja angielski albo nie rozumieja czegos...
i oczywiscie jestem za poznawaniem swoich praw :D sam je dopiero poznaje;p

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

N 14 sty, 2007 11:10

tak jest wiele osob ktore nie robia nic w tym kierunku

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

N 14 sty, 2007 11:42

nie chodzilo mi o to zeby wy*&^% w powietrze tych co nie znaja jezyka... poprostu marudza ze nie maja takich czy siakich praw a w gruncie rzeczy nie znaja swoich praw przez brak jezyka!! a czyja to wina ???

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

N 14 sty, 2007 11:59

Koncentrujecie sie na znajomosci jezyka,a nie tylko o to chodzi,gdzyz jak wspomnialem;system nauczania jest odmienny.
Scofield,jesli o mnie chodzi i moja znajomosc jezyka;radze sobie bardzo dobrze.Jest natomiast wielu rodakow,ktorzy maja troche z tym problemow i wcale nie dlatego,ze sa nieukami,ktorzy z dobrobytu postanowili zmienic kraj zamieszkania,czyli kulture,obyczaje i jezyk,a dlatego,ze nie znaja swoich tutaj praw.Niektorzy nigdy nie mieli kontaktu z jezykiem angielskim,a wypadlo im przyjechac do uk z powyzszych powodow.Mysle,ze nie nalezy nikogo potepiac z tego powodu.Gorzej jest,kiedy zmusza sie wlasne dzieci do ubostwa tylko dlatego,ze sie samemu boi stawic czola swiatu.
W Polsce dziecko jest dla nauczyciela,tutaj natomiast jest odwrotnie:nauczyciel ma za zadanie dotrzec z wiedza do ucznia.
Tutaj inaczej traktuje sie obecnosc w szkole.
Tu nie placi sie z ubezpieczenie ucznia.
W tutejszych szkolach w przypadku,kiedy rodzice nie osiagaja odpowiednich dochodow dziecku nalezy sie darmowe wyzywienie.
Dzieci do lat 16 otrzymuja karty na przejady ulgowe srodkami komunikacji miejskiej.W przypadku zaginiecia takiej karty placi sie £ 2,50 i otrzymuje sie druga.
W okregu Durham to nie obowiazuje.
Jezeli dziecko zamieszkuje powyzej 3 mil otrzymuje bezplatny bilet na dojazd do szkoly.
..i jest wiele innych tego typu rzeczy,o ktorych chcialbym,abysmy pisali.
Pozdrawiam.

bary


N 14 sty, 2007 19:28

bo mnie to wku@#$%^ ze nikt nie ruszy palcem zeby sie dowiedziec samemu tylko wszystko chca podane na tacy, tylko narzekaja jak to zle w tej PIE#$%%^& polsce i jacy to oni nie sa biedni... czy ktos sie ze mna nie zgadza???

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

N 14 sty, 2007 19:31

staram sie samemu zalatwic swojej sprawy ale nie zawsze dokladnie rozumiem o co chodzi...a czasami trzeba pomocy kogos kto sie zna niz tylko ze slownikiem tlumaczyc dokumenty ::admin

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 24 sty, 2007 17:44

Prosze bardzo bary kontynuluj swoj temat na "TEMAT"

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Pt 26 sty, 2007 08:15

Piszesz cos i sama w to nie wierzysz.To wcale nie jest oczyszczony temat lecz temat pozbawiony tego co Ci przeszkadzalo,a nie z tego co jest nie na temat :wink:

bary


Pt 26 sty, 2007 11:27

:shock: zupelnie nie rozumiem twojej wypowiedzi bary

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 26 sty, 2007 18:21

ale ja rozumiem doskonale :)

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE