Księgowość- kursy, studia, szkolenia, certyfikaty

Pn 04 lip, 2011 18:05

3 egzaminy mam za soba, nie byly takie zle, slownictwo nie az takie ciezkie, duzo rzeczy logicznych...

Teraz wkuwam do F4 i jest..... masakra. Prawo, prawo i jeszcze raz prawo, nazwy instytucji angielskich, aktów, inne nazwy sędziów, nie wiem jak ja sie tego naucze.

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Wt 05 lip, 2011 09:02

to gratuluje i zycze powodzenia :) mam pytanko odnosnie calkowitych kosztow tego kursu bo czytalam ze sa dosc duze ok 30 - 40tys zlotych? podobno po uzyskaniu tych kwalifikacji moze bardzo dobrze platna prace dostac ale trzeba sie zmiescic w 10 latach ze zrobieniem wszystkich 14 egzaminow i z udukomentowanym stazem pracy. Nie wiem czy Ty pracujesz w ksiegowosci, bo ja nie i sie zastanawiam jak pracodawcy patrza na to ze jestes w trakcie nauki. Masz moze jakies doswiadczenia? pozdrawiam serdecznie

Aniula
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Pn 08 cze, 2009 20:43

Wt 05 lip, 2011 17:50

nie pracuje w zawodzie (jeszcze ;) ) bo niedawno dostalam prace gdzie indziej no i nie czuje sie jeszcze na silach zeby isc pracowac, bo te 3 pierwsze egzaminy to taka mala sciema jest. Koszty sa rozne, same egzaminy kosztuja od 55 do 70 f za jeden, jesli wszystko zdasz za 1 razem- to super. Ksiazki- nieco drogie jedna nowa 20 f no i do tego jakies jeszcze cwiczenia itp- czasem nie warto kupowac uzywanych bo sie prawo zmienia i przepisy.

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Śr 06 lip, 2011 15:49

tak mi sie teraz przypomnialo...

rzeczywiscie gdybys chciala chodzic na kursy przygotowujace to koszt za przygotowasnie do jednego egzaminu jest rzedu 2000-3000-4000 zl

wiec znajomi maja racje, jesli nie ucza sie w domu a chodza do osrodka

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Wt 12 lip, 2011 15:18

czyli jesli dobrze rozumiem to wystarczy zaopatrzyc sie w podrecznik, wkuwac a pozniej zapisac sie na egzamin?czy trzeba jeszcze oplacic cos innego zanim sie przystapi do egzaminu? moge sie spytac gdzie zdawalas swoje egzaminy? pozdrawiam serdecznie

Aniula
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Pn 08 cze, 2009 20:43

Wt 22 maja, 2012 13:39

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad ksiegowoscia ( skoncyzlam szkole srednia w Polsce) nigdy nie mialam do czynienia z ksiegowoscia ale zawsze mnie fascynowala.
Czy moz emi ktos doradzic co powinnam wybrac.

Chodzi mi o accounting and finance najlpiej ale nie mam pojecia xzy wybrac studia czy jakis kurs poza tym tyle jest odmian ze nie mam pojecia gdzie sie za to zabrac.

anglia92
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 22 maja, 2012 13:36

Pt 12 lut, 2016 15:08

Witam odświeżam wątek
Czy ktos studiuje, studiował ACCA ?
Poszukuje porad, wskazówek
Studiowałam rachunkowość w Polsce teraz w uk rozpoczęłam AAT uznając za stratę czasu i w międzyczasie rozeznałem sie w ACCA gdzie sie zarejestrowałam I zostałam zwolniona odrazu z 4 pierwszych egzaminów.
Czyli moj kolejny krok to F5 pytanie brzmi jak wyglada nauka samodzielna czy jest trudno bo koszty kursów sa przerażajace. Zaznaczam ze nie moge podjąć pracy w ksiegowosci pomimo 17 letniego stażu w Polsce (znaczy tyle co ńic w uk) stad fundusze ograniczone.
Prosze o wypowiedzi lub kontakt
Dziekuje

Agnesse
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 12 lut, 2016 14:49

Pn 25 lip, 2016 08:56

Ja po rachunkowości przez 3 lata w ogóle nie pracowałam w zawodzie, po czym wybrałam się na kurs w celu doszkolenia z ACR. Przepracowałam pół roku w zawodzie w Polskiej, małej firmie, jednak chcę spróbować teraz na wyspach. Od czego w ogóle powinnam zacząć? Przepraszam za głupie pytanie, ale jestem dość zielona w sprawie tych certyfikatów. Dodam tylko, że angielski znam na poziomie komunikatywnym (certyfikat CPE).

ajarze01
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 08:51

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron