Valuation - po co?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 27 lip, 2016 12:05

Witam. Mam pytanie - landlord poinformował nas, że do domu przyjdzie "ktoś" zrobić valuation. Przyszedł jakiś człowiek i pytał min. ile płacimy za wynajem i czy meble są nasze, oglądał całe mieszkanie wewnątrz i na zewnątrz, dotykał jakimś urządzeniem ścian i chyba robił zdjęcia - ciekawa jestem w jakim celu to wszystko? Po co przeprowadza się valuation?

Irek78
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2016 09:21

Śr 27 lip, 2016 14:00

Pewnie chata idzie na sprzedaz albo landlord robie remortgage, bo potrzebuje na cos kasy.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Cz 28 lip, 2016 11:01

Z tego co piszesz wynika ze to byl zeczoznawca i robil wycene domu ile jest warty albo planuje sprzedanie albo planuje wziasc porzyczke pod zastaw tej wlasnie nieruchomosci.

kudi29
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Pn 07 mar, 2016 20:24

Cz 11 sie, 2016 21:54

Urzadzenie do scian sprawdza wilgoc ;) wychodzi na to, ze sprawdzal stan budynku wiec tak jak poprzednicy pisali idzie na sprzedaz lub pod zastaw. W najlepszym przypadku wlasciciel troszczy sie o posesje :P

Avatar użytkownika
Jewelir
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Wt 09 sie, 2016 14:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 15 sie, 2016 08:26

...nie sądzę żeby valuation podyktowane było troską o budynek...niestety; a jeśli chodzi o wilgoć - to dom teraz - po regularnym wietrzeniu jest w lepszym stanie niż wtedy gdy się wprowadziliśmy - poza tym mamy sierpień. W zimie jest delikatnie mówiąc źle - "cieknące" okna, wszechobecna pleśń ehhh, w ogóle szkoda gadać. Mamy zamiar szukać czegoś innego.

Irek78
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2016 09:21

Pn 15 sie, 2016 19:58

Zdajesz sobie sprawe, ze obecnosc grzyba nie spelnia wymogow Housing Health and Safety?
Usuniecie go nalezy do Landlorda.

Avatar użytkownika
Jewelir
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Wt 09 sie, 2016 14:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 15 sie, 2016 20:02

Aha i co znaczy "Landlord poinformowal nas"?
Landlord ewentualnie moze was poprosic o wpuszczenie kogos. Nie macie zadnego obowiazku wpuszczac nawet samego landlorda jezeli nie ma to nic wspolnego z wykonaniem napraw w domu.
Kochani nie dajcie lamac swoich praw bo potem sie panosza i mysla, ze wszystko im wolno.

Avatar użytkownika
Jewelir
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Wt 09 sie, 2016 14:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 16 sie, 2016 10:52

"Health and Safety" akurat w tych sprawach jestem specjalistką ;) i doskonale zdaję sobie sprawę czym może skutkować przebywanie w "zagrzybiałym" pomieszczeniu. Powiedziałam o swoich spostrzeżeniach landlordowi, odpowiedział że może zrobić remont ale podniesie nam rent; już nawet nie chodzi o pieniądze. Sądzę, że ten pseudo remont ograniczy się do malowania, poznałam człowieka na tyle, żeby wiedzieć takie rzeczy. Tak jak wspomniałam - nie zamierzamy tu długo zostać. Jestem wdzięczna za Waszą pomoc :mrgreen:

Irek78
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2016 09:21

Wt 16 sie, 2016 21:54

Na razie niech ci obniży czynsz za tego grzyba. Idź do lekarza z dziećmi i powiedz, że mieszkacie w zagrzybionym mieszkaniu. Miech przebadają dzieci tak na wszelki wypadek, a wizyta u lekarza będzie odnotowana. Nie wiesz co wyniknie z landlordem.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do Forum ogólne

cron