Notariusz pilnie poszukiwany!LexTrans???

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 17 maja, 2017 11:24

Czesc/Dzien Dobry :)
Poszukuje informacji na temat uslug notarialnych. Bede odrzucac spadek w imieniu dziecka (czy ktos z was to robil w UK? albo zalatwial inne swiadczenia notarialne). Nalezy to zrobic u konsula lub notariusza (jezeli tak jak ja, osoba nie moze wyjechac w tej chwili do PL). Na internecie reklamuje sie polska firma notarialna LexTrans ale mam watpliwosci czy aby na pewno posiada odpowiednie uprawnienia???. Nie posluguja sie tam konkretnymi nazwiskami, telefonu (z muzyczka w tle) nikt nie odbiera!.Koszt to £170 z apostille wiec nie wiem czy zaryzykowac a i czas ma znaczenie. Do konsulatu moglabym sie udac ale nie mam za bardzo czasu na podroz.
Czy ktos moglby mi doradzic? Polecic kogos?Bylabym bardzo wdzieczna.

Stokrotka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 12 lis, 2008 10:13

Cz 18 maja, 2017 11:18

My ściągnęliśmy formularz zrzeczenia się spadku przez małoletniego z netu, wypełniliśmy go w domu, wysłaliśmy do swojego pełnomocnika (moja teściowa) z domu (formularz pełnomocnictwa też z netu)i pełnomocnik wszystko w polskim sądzie załatwił.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pt 19 maja, 2017 14:29

No tak, niestety nie pomyslalam o tym wczesniej i nie wyznaczylam pelnomocnika :-( I tu jest problem...

Stokrotka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 12 lis, 2008 10:13

Pt 19 maja, 2017 20:59

Zawsze możesz wyznaczyć pełnomocnika.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

So 20 maja, 2017 06:59

Tak tylko musialabym to zrobic wspolnie z mezem, co wiazaloby sie wlasnie z wyjazdem do konsulatu. Malo kto wie czy brytyjski public notary moze to zrobic (udzielic pelnomocnictwa) podobnie czy moge sie zrzec spadku korzystajac z tegoz notariusza...? Koszt tez waha sie znaczaco w roznych czesciach UK.
Dzieki za zainteresowanie :)

Stokrotka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 12 lis, 2008 10:13

N 21 maja, 2017 08:39

My nie korzystaliśmy z żadnych notariuszy i prawników.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do Forum ogólne

cron