Jak schudnąć z ud?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pt 09 mar, 2018 14:53

Po ciąży wzięłam się za siebie i od pół roku ćwiczę regularnie 5-6 razy w tygodniu, wdrożyłam też w życie zdrową dietę i sporo udało mi się schudnąć, niestety tkanka tłuszczona na udach pozostała.... Dziewczyny jak schudnąć z ud? Czy w ogóle jest to możliwe?

marysia83
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 16 cze, 2015 06:23

Pt 09 mar, 2018 19:07

Cześć, nie jestem dziewczyną :mrgreen: ale w ciągu ostatnich 2-3 lat schudłem jakieś 20 kg :)

Przytyłem również nie przez ciążę :mrgreen: tylko przez brak ruchu i wpieprzanie pastries z Morrisona, bo wcześniej ważyłem mniej więcej tyle co teraz, czyli 75-80 kg i trzeba trzymać dietę bo tkankę tłuszczową organizm odkłada bardzo szybko, a pozbyć się jej o wiele trudniej. Ale trzymanie diety WIEDZĄC jak i dlaczego nie jest ani trudne, ani nieprzyjemne.

Recepta jest moim zdaniem taka: po pierwsze teoria. MUSISZ znać podstawy fizjologii i metabolizmu, jest tego pełno w necie, po polsku, po angielsku, do wyboru.

Skoro piszesz, że dużo schudłaś, to nie będę wspominał o podstawach takich jak deficyt kaloryczny, indeks glikemiczny, fizjologia odkładania się i spalania tkanki tłuszczowej itp itd. Natomiast co do pytania, to po przeczytaniu obejrzeniu rzeczy na powyższe tematy będziesz wiedzieć, że:

1) NIE MOŻNA pozbyć się tkanki tłuszczowej z jednego miejsca na ciele (np. brzucha, ud itp.) Albo spalasz tkankę tłuszczową i ona znika z całego ciała, albo nie znika wcale. Oczywiście tłuszczyk się odkłada w jednych miejscach bardziej, w innych mniej, dlatego pozornie wydaje się, że gdzieś znika, a gdzieś zostaje.

2) Ćwiczenia np. mięśni ud, brzucha itp. NIE POWODUJĄ automatycznie spalania tam tkanki tłuszczowej, choć oczywiście jeśli jesz odpowiednio mało przyczyniają się świetnie do spalania kalorii i wytworzenia deficytu kalorycznego, a wtedy organizm zacznie zużywać rezerwy zawarte w tkance tłuszczowej i zaczniesz pozbywać się tłuszczu z CAŁEGO ciała, a przy okazji z miejsc na których Ci zależy. Jeżeli będziesz TYLKO ćwiczyć, a nie wytworzysz DEFICYTU KALORYCZNEGO, to wyćwiczysz a być może nawet rozbudujesz ładnie mięśnie, ale NIE POZBĘDZIESZ się tłuszczu, co może nawet spowodować wrażenie, że np. "nie schodzi z ud". Bardzo ważne - sam deficyt kaloryczny nie wystarczy, jeśli będziesz jeść junk food, słodycze itp. (patrz indeks glikemiczny) nawet w małych ilościach ale regularnie, to wtedy tłuszczu nie spalisz, chociaż możesz utracić tkankę mięśniową... a wtedy, jak się można domyślić, efekt będzie raczej gorszy niż lepszy :evil:

Nie mam czasu ani nawet nie chce mi się (sorki :) ) więcej pisać, poza tym nie jestem specjalistą tylko raczej praktykiem :) Poczytaj/pooglądaj to o czym pisałem powyżej. Ale oczywiście generalnie najlepsza recepta jaką znam jest taka (przy zachowaniu odpowiedniej diety w proporcjach białek, węgli i tłuszczów, nie wpieprzaniu słodyczy/junk food itp. albo co najwyżej w minimalnych ilościach OD ŚWIĘTA, to można sobie pozwolić ;) ):

1) Musisz
a) mniej jeść, oraz
b) więcej się ruszać/trenować (ale poczytaj o REDUKCJI u kulturystów, jednoczesne spalanie tłuszczu i budowanie mięśni jest w normalnych warunkach przy jedzeniu normalnych rzeczy (a ja nigdy nie jadłem specjalnych jakichś odżywek itp.) praktycznie niemożliwe)

2) Jeśli nie możesz zrobić obu tych rzeczy naraz, to musisz przynajmniej
a) ALBO mniej jeść,
b) ALBO więcej się ruszać

Poza tym dobrze nauczyć się, że głód jest przyjacielem, jeśli jesteś głodna, to znaczy, że organizm spala albo zaraz zacznie spalać zapasy (=tłuszcz), ale uwaga znowu na junk food i indeks glikemiczny, bo można się głodzić i nic z tego nie będzie, a można się prawie albo wcale nie głodzić i ładnie spalać tłuszczyk.

To chyba tyle, sorry ale chciałem tylko pokazać (nie tylko Tobie w sumie), że nie ma cudownych sposobów i cudownych diet, najważniejsza jest WIEDZA o swoim organizmie (to naprawde nie jest takie skomplikowane wszystko co tu napisałem, można ogarnąć w tydzień), a jak ją wdrożysz w życie to efekty przyjdą same i będzie pełnia szczęścia i samozadowolenie :)

A już na pewno nie można pozbyć się tłuszczu tylko z ud, albo tylko z brzucha itp. Nie należy też mylić utraty wagi związanej z krótkookresowym odwodnieniem organizmu i utratą wody (a na tym polega wiele tzw. cudownych maszyn w gabinetach kosmetycznych, po których usuwasz na krótko wodę z organizmu i wydaje się, że chudniesz, co jest oszustwem) ze spalaniem tkanki tłuszczowej albo mięśniowej.

Nie należy również mylić tkanki tłuszczowej z mięśniową, choć ich utrata/budowanie to rzeczy ze sobą powiązane, dlatego ważne są proporcje białka, węgli i tłuszczy w diecie. Być może nawet w Twoim przypadku częściowo będziesz chciała się pozbyć tkanki mięśniowej razem z tłuszczową tu czy tam, żeby potem sobie ładnie nabudować samą mięśniową (patrz znowu redukcja).

Jeżeli już to wszystko wiesz, co napisałem powyżej to sorry :mrgreen: ale mam nadzieję, że przyda się chociaż innym dziewczynom, bo czasem to aż żal czytać różne fora fitnessu, gdzie laski się żalą, a widać że nie mają podstawowej wiedzy, a to naprawdę nie jest czarna magia.

Noo, to się rozpisałem, a dawno mnie tu nie było ::wales

P.S. Aha i jeszcze jedno, ćwiczenia mogą być różne, jedne służą do spalania kalorii, inne do budowania mięśni tam gdzie chcemy, ale o tym też jest pełno w necie. No i lekko spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! :D

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 09 mar, 2018 20:39

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 10 mar, 2018 11:54

Warmeńczyk, z całym szacunkiem, ale nie pomagasz :P Powyższy artykuł podsumowuje jego ostatni akapit:

"Oczywiście należy wspomnieć, że istnieją również liczne badania obalające tą teorię, a metoda Poliquina ma nie tylko zwolenników, ale także przeciwników."

Poza tym, co ma niby dać przeczytanie tego artykułu? Ma teraz zacząć stosować terapię hormonalną, w organizmie rozregulowanym po ciąży? Czy może znaleźć sobie wyjaśnienie, że tłuszcz na udach to wina hormonów? A nawet jeśli, to co z tego, skoro on już tam jest, a KAŻDY tłuszcz spala się tak samo, a odpowiednią dietą wystarczy dbać, żeby nie miał szans odkładać się nowy.

Naprawdę, lepiej skupić się na tym, co wiadomo badzo dobrze od dawna i przynosi rezultaty, zamiast znowu szukać cudownych metod i teorii. :cool:

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 10 mar, 2018 12:37

Przeczytanie tego artykułu pokazuję inną teorię powstawania tkanki tłuszczowej.
Jeżeli ktoś jest inteligentny choć w minimum to przeczytaniu tego artykułu spojrzy na prawą stronę ekranu i tam zobaczy temat ,, Najpopularniejsze artykuły '' a w tym temacie artykuł Redukcja tkanki tłuszczowej od A do Z. Jednak trzeba być rozgarniętym aby to zobaczyć.

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 10 mar, 2018 12:50

Marna odpowiedź, jak na rozgarniętego.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 16 mar, 2018 14:14

Rzeczywiście uda to problematyczna partia ciała, nawet jak prowadzi się zdrowy i aktywny tryb życia. Ja dałam za wygraną i zdecydowałam się na zabieg lipolizy laserowej Slimlipo, efekty przeszły moje oczekiwania.

karin83
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Wt 16 cze, 2015 06:13

Pn 19 mar, 2018 20:54

Napisz mi o tym zabiegu coś więcej, ile kosztuje, gdzie warto się zgłosić i czy jest to bolesne?

marysia83
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 16 cze, 2015 06:23

Śr 21 mar, 2018 17:56

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, także nie boli, chociaż ja czułam jak nakłuwali mi skórę. Polega to na zastosowaniu fal laserowych, które mają za zadanie rozpuścić tkanke tłuszczowa, która następnie się odssysa, to dobra alternatywa dla liposukcji. Ja płaciłam 6000 złotych plus koszty konsultacji przed i po zabiegu. Trochę kasy to kosztuje, ale jak się zarabia w funtach, to można sobie na to pozwolić bez większych problemów. Sprawdź sobie dr Murawskiego, on przyjmuje w klinice Elite w Warszawie.

karin83
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Wt 16 cze, 2015 06:13

So 12 maja, 2018 11:00

Moim zdaniem jest to jak najbardziej dobry pomysł!

___________________

makorra
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 12 maja, 2018 10:59

Pt 15 cze, 2018 19:25

Taką liposukcję "udową" mozna zrobic jak najbardziej laserem a do wyboru tych laserow zobacz ile jest siostra miala wyszczuplane tez po porodzie ale bliźniakow ;p w kazdym razie fajne w laserze jest to ze efekt jest wlasciwie widoczny od razu. Bylam z nia na zabiegu i po wszystkim efekt byl taki ze widac bylo golym okiem ubytek tluszczu na udach

ambasadorka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2018 20:53

So 01 wrz, 2018 12:06

Wydaje mi sie, ze najlepiej cwiczeniami ;) Ja mam taki specjalny zestaw treningow do diety od (link reklamowy) i trenuje wlasnie kazda partie ciala. Przy odpowiedniej diecie udaje mi sie nie tylko zrzucic pare kilo ale tez nabrac fajnych ksztaltow

inspiracja
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pt 31 sie, 2018 20:46

Cz 11 kwi, 2019 12:12

Właśnie poszukuję ćwiczeń i siłowni.

pola89
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 11 kwi, 2019 12:09

N 02 sie, 2020 19:59

A ja od siebie chciałabym jeszcze dodać, że warto poza zadbaniem o "fizyczne" aspekty odchudzania (ruch + deficyt) zadbać też o psyche bo inaczej po efektownym odchudzaniu albo spektakularnej operacji chwila moment i wrócimy z naszą wagą do punktu wyjścia :) Dlatego polecam poczytać np. https://perso.in/blog/dlaczego-trudno-p ... bec-pokus/ i życzę dużo wytrwałości wszystkim na diecie :D

filizanka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 23 lip, 2020 21:44

Pt 18 wrz, 2020 11:51

Trzeba tez dużo chodzić/biegać

luklukkwiat
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 18 wrz, 2020 11:38

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne