PROSZE O POMOC!

Śr 14 lut, 2007 08:45

Zwracam sie z uprzejmym pytaniem dotyczacym prawa pracy kobiet w ciazy.
Jestem zatrudniona od 6 miesiecy w duzej angielskiej firmie na czas nieokreslony. Obecnie jestem w 3 miesiacu ciazy. Miesiac temu w firmie nastapily zmiany w kadrze zarzadzajacej. Nowy menadzer, ktorego jestem asystentka, zaczal wprowadzac duze zmiany pozbawiajac mnie wszystkich moich dotychcasowych obowiazkow i degradujac mnie.
Obawiam sie, ze te zmiany sa zwiazane z tym, ze jestem w ciazy i moga one przyczynic sie do zwolnienia mnie.
Dodam, ze wczesniejszy menadzer byl zadowolony z mojej pracy i dawal mi szanse na awans wysylajac mnie na roznego rodzaju szkolenia. Niestety dzis sytuacja diametralnie zmienila sie, mimo iz wykonuje nadal dobrze swoja prace i w dodatku obawiam sie w ogole o prace i zdrowie swojego dziecka, poniewaz bardzo mnie stresuje ta sytuacja.
Urzejmie prosze o porade i pomoc w mojej sprawie.
Czy prawo pracy w Anglii nie chroni kobiet w ciazy przed zwolnieniem?Jak moge dzialac w tej sytuacji?

Bede bardzo wdzeczna za odpowiedz i pomoc.

marus6026
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:30

Śr 14 lut, 2007 21:50

hejka,
z tego co ja sie orentuje jezeli nie maja podstaw to pracodawca nie moze Cie zwolnic, a ciaza absolutnie nie jest powodem do zwolnienia. Jezeli zwolnia Cie to udaj sie do Citizen Advice Beauro w Gateshead ( na Regent Street ) naprzeciwko Civic Centre i tam masz sprawe wygrana. Jezeli chcesz sie upewnic na 100% to proponuje pojsc tam i zaczerpnac porady -bezplatnie.
Powodzenia i nie daj sie zastraszysz :)

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Śr 14 lut, 2007 21:59

marus, nie zakladaj dwoch identycznych postow o tej samej tresci w roznych dzialach.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 14 lut, 2007 22:15

Przepraszam ale nigdy wczesniej nie korzystałam z tego rodzaju informacji to był pomysł mojego narzyczonego,aby tu cos napisać.

marus6026
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:30

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron