HEJ SZUKAM INFORMACJI NA TEMAT PRZEDSZKOLI W NEWCASTLE!!!!!

Śr 01 mar, 2006 23:05

Mam takie zapytanie - jak zapisac tu dziecko do przedszkola? Wiem ze na starym forum byla mowa o szkolnictwie i ze dzieci ida tu do szkoly od 5-go roku zycia. A co z mlodszymi? Czy mozna je zapisac do przedszkola?

arek


Cz 02 mar, 2006 08:41

Czyzbym o czyms nie wiedzial :D
Ty lobuzie :D

Ikisuru


Cz 02 mar, 2006 09:03

Do przedszkola mozna zapisac, ale przestrzebagam za bardzo wysokimi kosztami ktore sa od 125funtow w zwyrz na tydzien, czasami jest 5 tygodni w miesiacu i wtedy placi sie za 5 tygodni. Jesli nie jestes na zasilku lub czyms podobnym bedzie ci bardzo trudno finansowo, wiem o tym z wlasnego doswiadczenia. Dziecko od 2 roku zycia dostaje znizke o ok 10 funtow mniej na tydzien, a od 3 roku dostaje dofinansowanie od rzadu i nie placi sie za kazde pierwsze 2.5 godziny dziennie. Jesli chcesz szukac przedszkola w swoim regionie spojrz na strone http://www.childcarelink.gov.uk/index.asp i wybieraj opcje, sa tam tez dodatkowe informacje na temat Niani i opiekunek do dziecka, podane sa adresy, godziny otwarcia i ceny.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Pt 03 mar, 2006 06:39

Ikisuru to nie dla mnie, pytam sie dla kolegi z pracy.

arek


Pt 03 mar, 2006 11:02

Ja polecam przy niskich zarobkach aplikowac o tax credits - pokrywają część kosztów childcare. Nam bardziej kalkulowało się oddać małą do playgroup, skąd odbierała ją opiekunka.
W linku, który podała Kasia, możesz sprawdzić te opcje również.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

So 11 mar, 2006 23:22

arek napisał(a):Mam takie zapytanie - jak zapisac tu dziecko do przedszkola? Wiem ze na starym forum byla mowa o szkolnictwie i ze dzieci ida tu do szkoly od 5-go roku zycia. A co z mlodszymi? Czy mozna je zapisac do przedszkola?

witam mam dwuletniego synka ktorego zapisalam do przedszkola wystarczy poprosic w przychodni do ktorej jest sie zapisanym o informacje na temat najblizszych przedszkoli
oni wysylaja informacje do domu a pozniej troche podzwonic po przedszkolach i umowic na spotkanie trzeba tez sie liczyc z tym ze przez kilka dni trzeba byc z dzieckiem w przedszkolu ale naprawde panie sa sympatyczne i pomocne pozdrawiam i powodzenia

anja


Cz 25 maja, 2006 21:13

[/b]Czesc! Mam na imie Dawid i aktualnie pzebywam w Irlandii(ponad rok czasu). Firma w której pracuje własnie zostala kupiona przez Anglikow, ktorych glowna siedziba znajduje sie w Newcastle (Durham). W zwiazku z tym planowana jest w niedługim czasie przeprowadzka do tutejszej miejscowosci. Poniewaz mam male dziecko w wieku 2,5 roku intersuja mnie przedszkola w tym regionie. Głownie chodzi mi o cene, jak to sie ma do tutejszych zarobkow? Czekam na pomoc z waszej strony, z gory dzieki. Pozdro

davidos7


Cz 25 maja, 2006 21:53

Durham to niestety nie Newcastle,kolego :wink:
Zupelnie inne hrabstwo.Rzadzi nim hrabia Bishop i jest to co.Durham,czyli hrabstwo Durham.
Musisz,wiec pytac ludzi o Durham i przedszkola tamtejsze.Napewno jest ich sporo.Tak samo,jak zyczliwych ludzi na tej stronie,ktorzy napewno Ci pomoga :D
Sam osobiscie mieszkalem w tamtejszym okregu i nie moge narzekac na ludzi,chociaz prace znalazlem odpowiednia wlasnie w Newcastle :wink:
Takie koleje,ale nie poddawaj sie :!:

bary


Cz 25 maja, 2006 22:45

W ponizszym linku zamieszczam info na temat dzieci i przedszkoli oraz najczesciej zadawane pytania przez rodzicow. Kliknij na mape, na North East, na swoj region (Durham), Childcare Search - Durham, jeden z dystrictow, a potem pojedyncze miasta, wtedy dostaniesz liste przedszkoli.

http://www.{ regulamin forum pkt.9 }/content/view/122/

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wt 30 maja, 2006 11:21

anja,dzieki!
chyba najprostszy sposób ,na koncu jezyka-metryka. :D dzieki i pzdr

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Pt 29 wrz, 2006 08:59

Hej jezeli dziecko skonczy 3 latka ma prawo do 2 godzin dziennie przedszkola bezplatnego!!!!!!!!!!! :D

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Pt 29 wrz, 2006 11:56

Zgadza sie, znizke jednak naliczaja dopiero od nastepnego kwartalu.
np. moj synek urodzil sie w lutym, a znizke dopiero zaczelam dostawac od maja.

Jesli chodzi o ceny to ja place 500 za 4 tygodnie za roczne dziecko.
Za 3.5 latka 460 minus te 2 godziny dziennie ktore sa bezplatne.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

N 19 lis, 2006 23:31

witam mieszkam w newcastle w dzielnicy benwell poszukuje opiekunki do mojej 2 letniej córeczki lub jakich kolwiek informacji na temat przedszkoli dla dwu latka najlepiej na dzielnicy benwell lub fenam no i centrum!!!!! z góry dziękuje

piotr dwornik
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 18 lis, 2006 13:31

Wt 27 lut, 2007 23:43

Hej Anja!

Pisałaś, że twój synek ma 2 latka i posyłasz go do przedszkola. Powiedz mi czy to jest prywatne czy państwowe przedszkole. Jeśli prywatne to powiedz ile dofninasowania dostajesz i w jakiej okolicy mieszkasz. Ja mieszkam w Newburn i u nas jest Newburn Manor Nursery School. I tam własnie chciałam posłac moja prawie 2,5 - letnia córke. Tylko musze zadzwonic i dowiedziec czy jest to prywatne czy panstwowe. Powiedz ja twój maluszek sie zaklimatyzował w przedszkolu?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do RODZICE

cron