jak sprowadzic pieska do UK

So 03 mar, 2007 22:15

witam,
bardzo chcialabym sprowadzic mojego psiaka do Uk ale slyszalam ze musi przejsc 6 m-cy okres tzw. kwarantanny, czy to jest prawda? :-( Jezeli ktos ma sprawdzone informacje na ten temat bardzo prosze o pomoc,
Dzieki,
Teresa

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Pn 05 mar, 2007 09:21

Ja probówałam sprowadzić swoją kotke i niestety sprawa okazała się dość skomplikowana. Po pierwsze należy zróbić badanie krwi,a na wyniki czeka się niestety pół roku - jest to okres niezbędny do wykonania tego badania, a nie wynika on np. z dużej ilości chętych. Oprócz tego zwierzak musi mieć wszystkie badnia, paszport, identyfikator - tatuaz na uchu. Wszystkie badania to koszt ok 400-500zł choć to pewnie zależy też od tego, jaki to jest zwierzak. Radzę jednak skonsultować się z weterynarzem, on udzieli wszystkich informacji.

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Wt 06 mar, 2007 13:52

Ja przywiozłem psa do Newcastle. Piesek musi mieć zrobiony paszport, wszczepionego czipa (tatuaży to juz sie chyba nie robi) oraz zrobione badanie krwi które wykonuje się tylko w jednym laboratorium w Polsce w Puławach. Jeśli badanie wypadnie pomyślnie musi upłynąc 6 miesięcy zanim pies może wjechać do UK. Na 48 godzin przed przekroczeniem granicy pies musi być odrobaczony. Na granicy jest juz tylko sprawdzany paszport i skanowany czip. Ja przywiozłem psa tunelem. Opłata stała 30 Ł. Samolotem jest dużo drożej i o wiele bardziej jest to stresujące dla psa. Wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane. Ogranicza sie to do 4 wizyt u weterynarza, ok 500 zł kosztów i uciążliwości podróżowania z psem przez pół Europy.

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Śr 07 mar, 2007 06:49

Srdecznie dziekuje za te informacje juz moja znajoma zaczela robic mojemu psiakowi badania :cheer:

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES