Czy mozna wyciagac pieniadze z polskiego bankomatu?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

N 18 mar, 2007 10:51

Witam. Mam pytanko: czy wyciagajac pieniadze z konta angielskiego, karta Lloyds TSB, duzo strace na prowizji? Gdzies slyszalem, ze biora ok.£2 prowizji, czy to prawda? Za odpowiedz z gory dziekuje.

piotrek.new
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 11:57
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

N 18 mar, 2007 12:05

piotrek.new napisał(a):Witam. Mam pytanko: czy wyciagajac pieniadze z konta angielskiego, karta Lloyds TSB, duzo strace na prowizji? Gdzies slyszalem, ze biora ok.£2 prowizji, czy to prawda? Za odpowiedz z gory dziekuje.


To zależy w jakim bankomacie np. w pko biorą 5% lecz nie mniej niż 5zł.
Jednak najlepiej jest płacić tą kartą za zakupy bo wtedy nie pobierają żadnej prowizji.

Pozdro

Avatar użytkownika
bono
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 30 sty, 2007 08:26
  • Lokalizacja: Wielkopolska

N 18 mar, 2007 17:19

Wyplacac mozna bez problemu, prowizja niewielka ale jest.

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

N 18 mar, 2007 18:05

piotrek.new napisał(a):Witam. Mam pytanko: czy wyciagajac pieniadze z konta angielskiego, karta Lloyds TSB, duzo strace na prowizji? Gdzies slyszalem, ze biora ok.£2 prowizji, czy to prawda? Za odpowiedz z gory dziekuje.


Za karte Maestro z HSBC jest 1.75L prowizji przy wyplacie gotowki z bankomatu, a przy zakupach nie ma prowizji - wychodzi wiec to taniej niz branie pieniedzy i wymianie w kantorze - bo kurs przy korzystaniu z karty to kurs sredni, a przy przy sprzedarzy funtow np. w kantorze dostaniesz kurs kupna.

Dokladne info ile wyniosla prowizja i po jakim kursie dokonales zakupow w Polsce czy wyciagneles gotowke bedzie widoczna na wyciagu z banku.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 18 mar, 2007 20:39

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Jutro zapytam jeszcze w TSB. Wielkie dzieki. POZDROWIONKA

piotrek.new
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 11:57
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 21 mar, 2007 06:22

piotrek.new napisał(a):Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Jutro zapytam jeszcze w TSB. Wielkie dzieki. POZDROWIONKA


nie musisz pytac bo mozna na 100% 2 tygodnie temu bylem w POlsce i na Slowacji i bez problemu z bankomatow jak i zarowno w sklepach mozna wyplacac i placic karta VISA z TSB LLOYDS

Avatar użytkownika
lysynewcastle
Bywalec

  • Posty: 135
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 15:56
  • Lokalizacja: Sunderland

Śr 21 mar, 2007 12:31

To znaczy,ze lepiej wyplacic pieniadze w Polsce w bankomacie?Jestem troche skolowana bo znajomy powiedzial mi,ze biora bardzo duza prowizje.Jeszcze jedno to za zakupy w polskim sklepie mozna placic karta lloydsa?

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Śr 21 mar, 2007 14:12

Fajnie, ze mozna wyplacic kase w polsce, ale pytanie jaki maja przelicznik,czy nie gorszy jak w kantorze?

piotrek.new
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 11:57
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do POGADUCHY