Jak wyglada zwrot podatku??.Czy trzeba cos wypelniac??

Wt 20 mar, 2007 19:04

Zaplacilem podatku okolo 300 funtow od pazdziernika 2006.Jeszcze nie bralem podatku i chcialem sie dowiedziec co trzeba zrobic aby uzyskac zwrot??.Czy P45 bedzie potrzebny w jakis sposob? :horse:

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Wt 20 mar, 2007 19:12

butcho napisał(a):Zaplacilem podatku okolo 300 funtow od pazdziernika 2006.Jeszcze nie bralem podatku i chcialem sie dowiedziec co trzeba zrobic aby uzyskac zwrot??.Czy P45 bedzie potrzebny w jakis sposob? :horse:



zwrot podatku uzalezniony jest od dochodu. Moim zdaniem zaplaciles bardzo malo podatku. Oczywiscie calego podatku nie mozna odzyskac, tylko nadplate przewidziana w ustawie. Prosto zobaczysz to na ponizszym opisie progow podatkowych.

Progi podatkowe jakie obowiazują w UK na rok 2006/2007 to:

1. 0-5035 funtów to kwota zwolniona od podatku,
2. 5036-7186 funtów - 10% stawka podatku,
3. 7187-38335 - 22% podatku
4. powyżej 38335 funtów - zapłacimy 40% podatku



a tak BTW to radze poczekac z tym zwrotem, znaczy nie radze, musisz poczekac, bo rok podatkowy sie jeszcze nie skonczyl :evil: :twisted: jeszcze ok 2 i pol tyg :D

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 21 mar, 2007 12:05

zarobilem mniej jak 5tys funtow czy wtakim razie zostanie mi zwrocony caly podatek ktory zaplacilem tzn tax i insurance?.Jestem na emergency tax i zalezaloby mi odzyskac podatek bo jak na moja kieszen troche wzieli.Jak wyglada zwrot podatku bo jesli bede czekal to nie bedzie ktoregos dnia za pozno na rozliczenie sie??

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Śr 21 mar, 2007 13:15

Wydaje mi sie,ze tax Ci zwroca i z tym najlepiej isc do IR,znajduje sie obok zielonego mostu prowadzacego do Gateshead,ale insurance raczej zapomnij,bo to jest skladka na opieke zdrowotna :wink:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 21 mar, 2007 13:34

no ale z czym mam isc?.wsumie to nie wiem gdzie to jest gdzies kolo baru 55?.mam im cos zaniesc czy spytac sie tylko.A co z podatkiem jak nie mialem insurance

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Śr 21 mar, 2007 14:51

To najpierw zalatw sobie nr.insurance,bo nie wiem,czy cos zalatwisz bez.
Tak IR.jest tuz za barem 55 w strone mostu zielonego po tej samej stronie:trzy obok siebie stojace wiezowce.
Jak widac zaniedbales wiele spraw :-(
Powodzenia ::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 21 mar, 2007 18:23

Butcho ja bym sie ciebie najpierw zapytal czy wracasz do Polski czy nie?

ZWROT podatku jest tylko wtedy jesli wyjezdzasz z UK na stale lub jesli w danym roku podatkowym twoj zarobek nie przekroczyl kwoty wolnej od opodatkowania - w tym roku podatkowym to 5035 funtow.

Wszyscy ktorzy maja zamiar tu jednak zostac moga otrzymac zwrot NADPLACONEGO podatku. A dzieje sie tak najczesciej po podjeciu pierwszej pracy w UK. przyczyna tego jest to iz zostaje nadany takiej osobie awaryjny kod podatkowy - bardzo latwo to sprawdzic na swoim payslip'e. Tam gdzie jest twoj Tax code powinno pisac 503L. Jesli po tym znajduja sie jakiekolwiek inne litery lub cyfry np.W1, W1/M1 i inne to mozna powiedziec ze dana osoba placi wyzszy podatek i przysluguje jej zwrot nadplaty tegoz podatku. Mozna uzyskac taki zwrot nadplaty TYLKO RAZ . Po otrzymaniu prawidlowego kodu podatkowego placi sie juz wlasciwy podatek taki sam jak kazdy inny obywatel UK.

Aha jeszcze jedna uwaga - to ze nie musimy placic w polsce roznicy w podatkach nie oznacza ze jesli tutaj odbierzemy zaplacony podatek to go nie bedziemy musieli zaplacic w polsce. Umowa miedzy krajami mowi o zapobieganiu podwojnemu opodatkowaniu - ale gdzie ten podatek trzeba jednak zaplacic od zarobionych pieniedzy - slowem mamy wybor albo tutaj zaplacimy 22% (tutaj mowie o wiekszosci z nas a nie o kompletnie wszystkich) albo w polsce zaplacimy 40% (i tutaj mowie juz o znakomitej wiekszosci z nas :wink: )

A co do dokumentow jakie potrzebujesz to tak:
-jesli chodzi o zwrot NADPLATY to musisz miec ze soba P60 lub P45(jesli twoje zatrudnienie dobiego konca) oraz wypelnic formularz P86 (do sciagniecia ze strony internetowej IR

-jesli chodzi o zwrot podatku to bedziesz potrzebowal P45 oraz P60 (jesli pracowales na przelomie dwoch lat podatkowych) oraz wypelnic na miejscu w IR odpowiedni formularz podajac swoje dane, dane o zatrudnieniu oraz do jakiego kraju wyjezdzasz.

Troche sie rozgadalem wiec juz koncze :wink:

arek


Cz 22 mar, 2007 16:09

Elf napisał(a):To najpierw zalatw sobie nr.insurance,bo nie wiem,czy cos zalatwisz bez.

Wystarczy mu P45 lub P60, NIN nie jest wymagany, bylem kilka dni temu tam z kumplem i wystarczyl tylko dokument P45 i wypelnienie na miejscu jeszcze jednego dokumentu (nie pamietam nazwy)
Ale swoja droga NIN warto zrobic.

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

So 24 mar, 2007 00:01

To jak bylem na emergency tax od pazdziernika i dopiero teraz mam wyrabiam home office i mam insurace to moge dostac ten podatek jakos.Niby tak kazdy tak mowi ze mam dostac go spowrotem pytanie brzmi jak?.

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Wt 27 mar, 2007 12:06

nejlepiej wejdz na strone euro taxu jesy to firma zajmujaca sie sciaganiem podatku ale biora prozizje wyslij i enail ze jestes zainteresowany z nr.kom zadzwonia do ciebie i wszystko ci wytłumacza a pózniej mozesz ich zlac i sam sobie załatwic jak dzasz rade takie moje zdanie.profesionalista wie najlepiej no nie wiec ich tez mozna wykorzystac

chrzanek666
Rozkręca się

  • Posty: 81
  • Dołączył(a): N 04 lut, 2007 14:08
  • Lokalizacja: wielkopolska

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron