Don't lose ESOL!

N 25 mar, 2007 00:28

Elf napisał(a):Dzieci bedace w Polsce to wcale dla wielu ludzi nie takie znowu proste i dobre rozwiazanie.Nie uwazam tego za oszustwo,gdyz one tam rowniez zyja.Polska ich nie utrzyma(chyba,ze korzystaja z pomocy obu panstw)wowczas to juz jest oszustwo i jest to(z tego co wiem)skrupulatnie sprawdzane.
Pieniadze na dzieci tzw.rodzinne(bez wzgledu na to,gdzie przebywaja rodzice)otrzymuja obywatele wszedzie w EU i to jest ogolnounijne prawo,ktorego uk.nie zmini.


Elf: demagogia. Przepis EU mówi o tym, że jeżeli dziecko jest obywatelem PL i przebywa na terenie kraju TY możesz pobierać pieniądze gdziekolwiek jesteś. Nie działa to w drugą stronę. Jeżeli dziecka nie ma w UK, tylko jest w PL, podlega polskim benefitom. Jeżeli dziecko żyłoby w UK, a ty byłabyś w PL to w pełni legalnie możesz pobierać pieniądze z konta.
Typowe nadużycie i oszustwo, BARDZO dużo polaków tak robi. Okradanie państwa, którego widać że nie traktują jak 'swoje'. Kłamstwo ma krótkie nogi, rząd GB weźmie się także za nich.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

N 25 mar, 2007 12:31

A moze by tak co poniektore malolaty pomyslaly o tym,ze sa tu osoby,ktore mialy w szkole tylko jezyk rosyjski a o lekcjach prywatnych jezyka angielskiego nie moglo byc mowy np. ze wzgledu na czasy w jakich te osoby sie wychowywaly badz nawet jezeli mozna juz bylo uczyc sie prywatnie angielskiego Rodzicow nie bylo stac na te lekcje.Moze zaczniecie troche myslec o innych, a nie tylko o sobie? :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

N 25 mar, 2007 12:33

Oj Matthew nie znasz sformulowan prawnych,ani prawa,wiec po coz bylo to pisac :wink:
Rodzinne pobiera rodzic,a nie dziecko i pobiera je w miejscu,w ktorym na zasadzie prawa UE przebywa i pracuje,bo to jest podstawa takiego stanu rzeczy.
Moze oczywiscie pobierac w PL,ale uczciwie patrzac na sprawe obiektywnie powiem,ze bylby oszustem,gdyz tam nie pracuje,wiec "okradalby"Polske.
Polacy pobieraja rodzinne we wszystkich krajach UE,gdyz im sie to nalezy.Pobieraja to swiadczenie rowniez obywatele UE w stowarzyszonych gospodarczo z UE panstwach,jak np.Islandia,Norwegia i inne.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 02 kwi, 2007 05:49

No to co????
NIECH ZYJE PLATNY ESOL!!!!!!HHEHEHEHEHEHEHHEHE

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 06:51 ]
No ale i Dziadzia tez ma troche racji.Dajmy szanse i tym,ktorzy nie mieli wczesniej mozliwosci nauki angielskiego.Nigdy nie jest za pozno:)

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Pn 02 kwi, 2007 17:53

:wink: chyba jestes zle zorientowana w temacie :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 03 kwi, 2007 06:33

A dlaczego tak twierdzisz Elfie?

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Wt 03 kwi, 2007 10:03

Otoz ESOL nie jest platny w 100% lecz ma byc odplatny w 30%ale placowka naukowa(college np.) moze pokryc te koszta.
Ponadto nikt korzystajacy z benefitow(working tax credit,job seeckers alowence)nie placi nic za nauke.
A tak poza tematem;przyczyna jestesmy my polacy,gdyz jestesmy najliczniejsza grupa imigrantow najgorzej wyedukowana pod wzgledem lingwistycznym i to boli rzad uk.gdyz zal im na nas pieniedzy.Jest nas zbyt duzo :?
Rzady panstw takich jak Szwecja,Finlandia,czy nawet Islandia;sponsoruja nauke jezyka glownie z mysla o polakach :wink:
Tutaj jest inaczej,gdyz Brytowie uwazaja,ze jezyk angielski musza znac wszystcy,bo jak moze byc inaczej :shock:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 03 kwi, 2007 20:50

matthew-demagogia to jest w najczystrzym wydaniu to co ty prubujesz w tym temacie udowodnic nie majac zielonego pojecia w temacie,kierujac sie czysta zazdroscia ze ktos bierze te kilka marnych funciakow na utrzymanie wlasnych dzieci.
Mocne slowa cisna mi sie na usta jak czytam takie prostackie teksty.
To w imie czego ja place podatki w tej Twojej kochanej Anglii.
Zastanow sie czlowieku nad tym co piszesz albo lepiej w ogole nie pisz.

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 03 kwi, 2007 23:23

bikemario napisał(a):matthew-demagogia to jest w najczystrzym wydaniu to co ty prubujesz w tym temacie udowodnic nie majac zielonego pojecia w temacie,kierujac sie czysta zazdroscia ze ktos bierze te kilka marnych funciakow na utrzymanie wlasnych dzieci.
Mocne slowa cisna mi sie na usta jak czytam takie prostackie teksty.
To w imie czego ja place podatki w tej Twojej kochanej Anglii.
Zastanow sie czlowieku nad tym co piszesz albo lepiej w ogole nie pisz.


'prubujesz' ? 'funciakow' ?

Nie wiem jaką szkolę skończyłeś, lecz na pewno nie był to uniwersytet. Po argumentach merytorycznych Twojej wypowiedzi domyślam się, że członkiem mensy także nie jesteś.


Skończ studia, zrób doktorat z kierunków finansowych, lub zarób milion funtów w rok z wkładem własnym 7%. Wtedy możemy porozmawiać o podatkach i biznesach.

Jeżeli ten komentarz napisał Twój 7 letni syn, który po prostu się bawił na komputerze to szczerze przepraszam za wszystko co napisałem powyżej.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 04 kwi, 2007 16:17

nie oceniaj ludzi po wyksztalceniu prostaku bo mozesz sie zdziwic

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 04 kwi, 2007 19:07

matthew,chyba przesadzasz :wink:
Kim Ty jestes,zeby takie rzeczy pisac i co Cie do tego upowaznia?
Jestes prozny i pusty :-(

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 05 kwi, 2007 10:29

Nie wiem jaką szkolę skończyłeś, lecz na pewno nie był to uniwersytet. Po argumentach merytorycznych Twojej wypowiedzi domyślam się, że członkiem mensy także nie jesteś.
Skończ studia, zrób doktorat z kierunków finansowych, lub zarób milion funtów w rok z wkładem własnym 7%. Wtedy możemy porozmawiać o podatkach i biznesach.
Jeżeli ten komentarz napisał Twój 7 letni syn, który po prostu się bawił na komputerze to szczerze przepraszam za wszystko co napisałem powyżej.

Rozumiem, że nie zniżasz się do pewnego poziomu i Ci, którzy nie posiadają doktoratu nie mają szans na poważne potraktowanie w dyskusji? Tylko nie zdziw się drogi kolego, gdyby się przypadkiem okazało, że zostaniesz sam z własnymi autorytatywnymi poglądami, których nikt nie będzie chciał słuchac.
Przykro się czyta posty w takim tonie, gdzie ktos napuszony udowadnia za wszelką cenę wszystkim naokoło, że jest od nich lepszy.
Jeżeli ten komentarz napisał ktos sfrustrowany z Twojego otoczenia, który włączył komputer, żeby się dowartosciować płycizną innych użytkowników, to szczerze przepraszam za wszystko, co napisałam powyżej.

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

Cz 05 kwi, 2007 10:34

dalej dalej jechac !!! ale sobie porobilem screeny na joemonstera z tego watku :P

:twisted: 8) :lol:

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 05 kwi, 2007 18:18

matthew napisał(a):'prubujesz' ? 'funciakow' ?

Nie wiem jaką szkolę skończyłeś, lecz na pewno nie był to uniwersytet. Po argumentach merytorycznych Twojej wypowiedzi domyślam się, że członkiem mensy także nie jesteś.


Skończ studia, zrób doktorat z kierunków finansowych, lub zarób milion funtów w rok z wkładem własnym 7%. Wtedy możemy porozmawiać o podatkach i biznesach.

Jeżeli ten komentarz napisał Twój 7 letni syn, który po prostu się bawił na komputerze to szczerze przepraszam za wszystko co napisałem powyżej.

Hehe, normalnie post miesiaca :mrgreen:

Ale prosze juz sie nie sprzeczac tylko wrocic do tematu :!:
::admin

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron