W kolejce po obywatelstwo Wielkij Brytanii

Pt 21 kwi, 2006 13:09

W kolejce po obywatelstwo
Co zrobić, kiedy przestanie ci wystarczać tylko polski paszport?

Przekrój: Za kilka lat tysiące Polaków będą się ubiegać o obywatelstwo w Londynie, Dublinie lub Madrycie.
Zapraszam do przeczytania calego artykul - link obok: http://wiadomosci.onet.pl/1330133,2678,kioskart.html

Ponizej pare ciekawych cytatow z artykulu:
Widmo płacenia w Polsce horrendalnych podatków może do brytyjskiego obywatelstwa zachęcić wielu Polaków, którzy pierwotnie wcale nie planowali osiadania tam na stałe.

- Powiem coś przykrego. Nienawidzę Polski - pada odpowiedź na pytanie o ewentualny powrót do kraju. - Czuję się chory, jak mam tam jechać.

Uciekli z Polski, bo tam ktoś ciągle próbował wyłudzać łapówki, bo żonie nie zapłacono odprawy, bo mieli dość. To ona powiedziała: "Jedziemy".

Odkładają na własny dom pod Londynem. Kiedyś myśleli, że Polska jest najpiękniejsza. Ale jak pojechali do Szkocji, zmienili zdanie.


Brakuje jej przyjaciół, których zostawiła w Polsce. Ale widzi, że pięcioletnia Miriam jest tu szczęśliwa. - Wyrwałam ją z jej polskiego dzieciństwa. Ale równocześnie uratowałam przed opresyjną polską szkołą, przed polskim martyrologicznym wychowaniem, przed naszymi kompleksami.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 21 kwi, 2006 13:19

powinni to zblokowac, polowe policji powinni zwolnic, a ta straz miejska to bym wyj%^&%^& w piz$^$%^.... i tak powiem !

:)

dudek


Pt 21 kwi, 2006 22:29

tak, tak Dudek... juz nie dlugo bedziesz musiał zostać przykładnym fanem angielskiej druzyny krykieta.. chyba ze juz zostales :lol: brrr

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron