work i tax credit

Pt 18 maja, 2007 20:50

czesc
Mam pytanie czy ktos sie orientuje jak wyglada sytuacja poinformowania tax i work tax o zmianie pracodawcy(czy wystarczy zadzwonic do nich ,czy wymagaja wyslania dokumentow?)?
I zaczyna sie ponowne wypelnianie aplikacji itd?


Dzieki

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Pt 18 maja, 2007 22:38

Nazywa sie to Working Tax Credit i nalezy ich powiadamiac w zwiazku ze zwiekszeniem lub zmiejszeniem godzin zatrudnienia(w przedzialach:do 16 godz/tyg.powyzej 16 godzin/tyg.oraz 30+) oraz ewentualnym zaprzestaniu pracy przez jedno np.w przypadku pary.Przekroczeniu spodziewanej sumy uprawniajacej do korzystania z tego swiadczenia.
Natomiast o zmianie pracodawcy moze ich poinformowac telefonicznie(w razie co podesla Ci aplikacje do wypelnienia)gdyz nie mam 100% pewnosci,czy jest to konieczne.
D
W razie jakichs niepewnosci dobrze jest posluzyc sie kalkulatorem na stronie IR,gdzie mozna obliczyc ile sie nam ewentualnie nalezy i czy wogole sie cokolwiek nalezy,gdyz pobierajac benefity w przypadku,kiedy nam one nie przysluguja moze pociagnac za soba spore nieprzyjemnosci tzn.koniecznosc zwrotu pobranego tax-u lub nawet wiezienie.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 18 maja, 2007 22:41

Jeśli dochody nie zmieniły Ci sie zbytnio to nie informuj ich bo to nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak twoje dochody się zmieniły albo ilość godzin prepracowanych w tygodniu to musisz ich poinformować. Wtedy zawieszaja wypłacanie tax creditu i dopiero jak odeślesz im wypełnione jeszcze raz papiery i wszystko będzie ok to zwrócą Ci pieniądze od momentu wstrzymania wypłat. Trwa to ok półtora miesiąca.

Paciu
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 13:05

Pt 18 maja, 2007 22:47

w ciagu mojej pracy tylko 2 tygodnie mialem 16 godzin pracy a tak caly czas pracuje ponad 30 godzinu aktualnego pracodawcy, i teraz nie wiem czy zglaszac te 2 tygodnie gdzie pracowalem mniej (bylo to u poprzedniego pracodawcy) teraz pracuje ponad 30 godzin

igor
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Śr 16 maja, 2007 20:06

Pt 18 maja, 2007 22:49

Nic to nie zmieni,wiec po coz te komplikacie?

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 19 maja, 2007 06:41

macie racje po co komplikaowac sobie sprawe zaraz zacznie sie wypelniaie aplikacji i tak wkolko.Mam zatrudnienie pracuje ponad 30 godzin czyli jest ok.(moze sie nie beda czepiac) ::wales

Dzieki za rade. ::wales

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron