Moneybookers - przelew pieniędzy do Polski

Wt 03 kwi, 2007 14:09

czesc mam pytanko
czy ktos wysylal pieniadze do polski za pomoca moneybookers? czy to jest pewniak?
jak dlugo trwa przelew i czy to 1,5 funta to jest od kazdej kwoty?
dzieki za jakiekolwiek informacje

1218adam


Wt 03 kwi, 2007 14:55

Ja wysylam pieniadze ta droga od 2 lat (dzieki Karolina za informacje wtedy). Wysylalem i 1000 funtow i 20 funtow. Sam koszt przelewu to ok. 0.5 funta, dodatkowy koszt to koszt przelewu z konta Moneybookers na konto w polskim banku - jakies 6zl czyli ok. 1 funta.
Czas przelewu to ok. 4 dni robocze (bank ang. --> moenybookers) + 4 dni robocze (moneybookers --> bank pol.), czas ten jest spowodowany ustawa Uni Europejskiej o przeciw dzialaniu praniu brudnych pieniedzy.
Czas przelewu pomiedzy roznymi kontami Moneybookers - natychmiastowy.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 04 kwi, 2007 09:03

zgadzam sie z Przedmowca, sposoc dobry i sprawdzony :lol: ale jak sciagasz kase z Twojego konta bankowego na konto w money, za pomoca karty debetowej, to pieniazki sa natychmiastowo na koncie w money:)no i w sumie w moim przypadku pieniazki sa natychmiast na polskim koncie w banku:)

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

Śr 04 kwi, 2007 10:38

Firma spoko. Pieniążki przewalutowywane są zawsze po atrakcyjnym kursie- opłata zawsze taka sama- niezależnie od kwoty (ok. 1,5 funta). Dla niektórych może być "minusem" czas trwania transakcji, ale można to "przeboleć"- polecam

Avatar użytkownika
ciufek
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 08:58
  • Lokalizacja: Consett

Cz 05 kwi, 2007 06:54

eluni napisał(a):zgadzam sie z Przedmowca, sposoc dobry i sprawdzony :lol: ale jak sciagasz kase z Twojego konta bankowego na konto w money, za pomoca karty debetowej, to pieniazki sa natychmiastowo na koncie w money:)no i w sumie w moim przypadku pieniazki sa natychmiast na polskim koncie w banku:)


A tego nie wiedzialem. Eluni mozesz troszke wiecej napisac?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 05 kwi, 2007 07:35

no mowie Ci, ze u mnie tak to dziala, jako sposob przelewania kasy na konto w money mam karte debetowa i w ten sposob mam pieniazki chwilke pozniej, no i w sumie na tej samej zasadzie dziala to z przelewem na polskie konto, jak wysylam pieniazki Siostrze na polskie konto, to Ona ma je tyz automatycznie :D
wiem, ze ogolnie jest tam jakis limit, dotyczacy przeciwdzialaniu praniu brudnych pieniazkow, ale ja w ten sposob robie od poczatku - tam ogolnie masz rozne opcje wplaty i wlasnie karta Maestro / Switch / Solo - skutek jest natychmiastowy i darmowy, inaczej z MasterCard / Visa / Delta / Electron / Amex / JCB / Diners - jest oplata 1,9%, natomiast czek (10 dni) i przekaz bankowy (2-5 dni) rowniez darmowe :D
i mysle, ze tak samo jest w druga strone:)

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

Cz 05 kwi, 2007 08:43

Ja uzywalem potwierdzenia przez konto bankowe, nie wiedzialem ze potwierdzajac karte mam tak szybki przelew. Dzis przetestuje :D

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 05 kwi, 2007 12:25

codziennie czlowiek sie czegos noego dowiaduje :mrgreen: :mrgreen: powodzenia zatem :D

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

Cz 10 maja, 2007 20:13

Wlasnie zalozylam sobie konto w Moneybookers.
Czy zasilenie wlasnego konta tam jest bezplatne???
Przy opcji wplaty pieniedzy za pomoca przekazu bankowego nie ma oplaty. Jednak kiedy wybieram ta opcje pokazuje mi sie informacja ze niestety nie moga obciazyc mojego konta bankowego i sugeruja zebym sama zrobila przelew ze swojego konta bankowego na moje konto w Moneybookers ale jednoszesnie nie podaja mi zadnych danych w jaki sposob moge takiego przelewu dokonac.
Kolejna opcja to zasilenie konta poprzez karte debetowa ale widze ze przy wyborze tej opcji jest pobierana oplata przy czym mowa jest o jakiejs enigmatycznej "przypadkowej sumie miedzy: GBP 1.01 - 2.99".
Czy ktos moglby mi wyjasnic jak to jest z tym zasileniem konta?

Z gory serdecznie dziekuje
Karolina

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

Cz 10 maja, 2007 23:54

sprobuj zasilic konto poprzez karte debetowa (lub inna - ale ta jest bez prowizji :), wg mnie to najprostszy i najszybszy sposob. a dzieje sie to w ten sposob, ze wpisujesz dane swojej karty itp., a pozniej faktycznie Twoje konto bankowe zostaje obciazone niewielka suma, ktora musisz pozniej wpisac w kolejnym kroku rejestracji Twojej karty. bedziesz musiala zrobic to tylko raz- w przypadku 1 karty, jesli zmienisz karte, bedziesz musiala zrobic to jeszce raz. jak juz zarejestrujesz swoja karte, wpisujesz pozniej kwote ktora chcesz przelac z wlasnego konta i pieniazki w krotkim czasie sa na Twoim koncie na money. powodzenia :D

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

Pt 11 maja, 2007 06:27

Karolinka napisał(a):Wlasnie zalozylam sobie konto w Moneybookers.
Czy zasilenie wlasnego konta tam jest bezplatne???


Tak, zasilenie konta jest bezpłatne.
Jeżeli robisz przelew z konta w banku na Moneybookers jest to bezpłatne.
Jeżeli wolisz szybszy sposób Eluni czyli zasilenie kartą - też jest to bezpłatne dla kart: maestro, solo, switch - prowizja jest tylko za karty kredytowe.

Szczególy tutaj: (po wejsciu na strone przelacz cennik na funty brytyjskie)
Cennik Moneybookers

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 11 maja, 2007 17:20

Heyka.
Serdeczne dzieki za odpowiedzi.
Juz wszystko wiem. Wczoraj chyba mialam jakies zacmienie umyslu.
Jak byk stoja dane do zrobienia przelewu z mojego konta bankowego na moje konto w moneybookers a ja tego nie widzialam :lol:
Tak czy inaczej jest to jedyna dla mnie droga zasilenia konta bezplatnie, bo moja karta debetowa jest w systemie VISA co oznacza ze zasilajac nia konto w moneybookers bede musiala zaplacic prowizje.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Karola

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

So 12 maja, 2007 20:44

Witam, czyli jak to w skrocie wygląda?? mam juz konto w MB zasilam je z mojego Lloydsa w funtach i teraz wysylam je na konto polskie mojego brata. Czyż nie tak??czy musze najpierw wyslac sienko na jego MB ktore ma prowadzone w PLN i wtedy on sobie sam wyplaca na polskie??czyz nie tak??prosze o spostrzezenia

Avatar użytkownika
Leon
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 28 cze, 2006 19:30

So 12 maja, 2007 21:08

Tak. Wyslasz ze swojego MB na konto MB brata (w tej samej sekundzie).
Pozniej na koncie brata robisz opcje - wyplac pieniadze - i znajdzie sie ona 3 dni pozniej na polskim koncie brata (tym kotre zarejstrowal w MB).

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 13 cze, 2007 19:05

Czy tylko przez MB wysylacie? :-(

Pozdrawiam,

Ania

www.grosik.co.uk

GROSIK
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Śr 14 mar, 2007 15:10
  • Lokalizacja: Wielka Brytania

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron