Maternity

Cz 14 cze, 2007 21:59

witam wszystkich. :)

moze ktos sie orientuje w prawie pracy a dokladnie chodzi mi o zasilek macierzynski.pracowalam ponad rok zaszlam w ciaze i moje godziny pracy zmienily sie z 40 na 16.moj pracodawca zapewnial mnie ze bede dostawac macierzynskie,niestety nie otrzymalam ani grosza.gdy zapytalam sie dlaczego nie otrzymuje maternity,odpowiedzial ze pracuje part time.nie wiem czy mial prawo do takiej decyzji czy nie.Jesli ktos sie orientuje w tym temacie bede wdzieczna za kazde odpowiedzi.

z gory dziekuje

Avatar użytkownika
Agnieszka25-UK
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2007 08:11
  • Lokalizacja: Gateshead,Biala Podlaska

Pt 15 cze, 2007 14:36

W ogole o jakimkolwiek macierzynskim mozna mowic dopiero jak przestaniesz zupelnie pracowac (czyli odejdziesz na urolp macierzynski :D ), najwczesniej mozesz to zrobic 11 tygodni przed data porodu. Jesli nadal pracujesz, to w ogole nie moze byc mowy o macierzynskim, bo jest on wyplacany NA URLOPIE MACIERZYNSKIM a nie w czasie pracy.

Tutaj masz napisane, komu sie nalezy Statutory Maternity Pay

To qualify for Statutory Maternity Pay you must have been:

employed by the same employer without a break for at least 26 weeks into the 15th week before the week your baby is due
earning an average of at least £87 a week (before tax)

Jesil spelniasz obydwa warunki, to dostaniesz SMP, ale dopiero, kiedy odejdziesz na urlop. Jesli nie kwalifikujesz sie na SMP, mozesz dostac Maternity Allowance, ale rowniez tylko wtedy, kiedy odejdziesz na urlop macierzynski.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

So 16 cze, 2007 19:04

Ja w czasie ciazy zmienilam prace. Przepracowalam 6 miesiecy part tame i poszlam na urlop macierzynski a pieniadze dostalam z Jobcentre.

Emila
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Cz 10 maja, 2007 16:38

N 17 cze, 2007 08:34

dziekuje Wam wszystkim za pomoc.bardzo mi pomogliscie.jeszcze raz dziekuje.pozdrawiam pa pa :D :D :D

Avatar użytkownika
Agnieszka25-UK
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2007 08:11
  • Lokalizacja: Gateshead,Biala Podlaska

Pn 18 cze, 2007 12:31

info o materinty leave jest w 2B13.
zapraszam do lektury :cool:

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron