wyprawka do szpitala

Pt 29 cze, 2007 15:57

zwracam sie z pytaniem do wszystkich rodzacych tu polek. Co zabralyscie do szpitala??? Jak dlugo tam bylyscie?? Gdzie kupic jednorazowa bielizne i poporodowe ''pieluchy'' ?? Co wziac dla dziecka?? Dzieki wielkie za odpowiedzi!

daisy


Pt 29 cze, 2007 16:17

Przed porodem powinnas dostac broszurke ze szpitala, gdzie jest wszystko wyszczegolnione. Rozne szpitale maja rozne zasady, wiec lepiej sie dowiedz u zrodla. Jesli nie dostalas informacji, to zapytaj sie poloznej przy okazji sporzadzania planu porodu (zwykle kilka tygodni przed terminem).

Ze szpitala mozna wyjsc juz po paru godzinach, jesli jest to porod naturalny i nie ma komplikacji. I wiekszosc matek wychodzi dosc szybko. Z tym, ze nikt Cie na sile nie "wyrzuci" ze szpitala, i jesli potrzebujesz troche dluzej zostac to nie ma z tym problemow. Poza tym rowniez wez pod uwage, ze po wyjsciu ze szpitala polozna odwiedza Cie codzienne, praktycznie tak dlugo, jak bedziesz potrzebowala, wiec nie jestes zostawiona "sama sobie".

Ja po drugim porodzie wyszlam po kilkunastu godzinach, teoretycznie moglam wczesniej ale rodzilam wieczorem, wiec poczekalam do nastepnego rana.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pt 29 cze, 2007 22:10

najwazniejsze co musisz zabrac dla dziecka to pampersy i ubranka,poniewaz jak urodzilam swoja coreczke a niestety zapomnialam pieluch to nie dali mi papersow tylko kilka malych reczniczkow(masakra)ubranka tez nie wzielam wiec owineli ja w jakas szmatke.poporodowe pieluchy mozesz zakupic w kazdej aptece.po porodzie lezalam w szpitalu 2 dni poniewaz mialam cesarke,ale po nomalnym porodzie zostaje sie w szpitalu tak jak wyzej napisala Duende.pozdrawiam i zycze powodzenia.pa pa

Avatar użytkownika
Agnieszka25-UK
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2007 08:11
  • Lokalizacja: Gateshead,Biala Podlaska

Wt 03 lip, 2007 11:42

Ja zabralam wiecej niz mi trzeba bylo, ale lepiej wiecej niz mniej. Wez sobie rozne rzeczy do higieny osobistej,reczniki, pizame, jakas podkoszulke w ktorej bedziesz rodzic itp. oczywiscie ubranka dla maluszka, kocyk do owiniecia jak bedziesz wychodzic ze szpitala, pieluszki " newborn", chusteczki do wycierania pupy malenstwa. Ja mialam fajna opieke, nawet ubranka na poczatku dali swoje, pieluszki i reczniki, ale to zalezy pewnie w jakim szpitalu. w kazdym badz razie zycze powodzenia i wszystkiego dobrego.

mysza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Wt 26 gru, 2006 14:29
  • Lokalizacja: Wichrowe Wzgorza

Cz 12 lip, 2007 09:49

dzieki dziewczyny za odpowiedzi :) powoli kupuje i szykuje wiekszosc porzebnych rzeczy. To juz 32 tydzien wiec lepiej zrobic to teraz niz jak juz bede malym slonikiem i bedzie mi ciezko sie za to wszystko zabrac. Ja bede rodzila w south tyneside hospital? slyszalyscie cos o tym szpitalu???

daisy


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE