Prawo jazdy na kat. A

So 28 lip, 2007 00:41

Witam chcialem zapytac jak odbywa sie zdobywanie uprawnien do jazdy na motocyklu.
Mam zamiar za jakis czas sprowadzic motor z Polski i smigac nim po UK

wiem ze sa 3 kategorie
1- do 50 cm3
2- do 125cm3
3- nieograniczona pojemnosc

Czy jezeli wypelnie formularz i dostane tzw. L czyli prowincjonal drive licence /czy jakos tak sie to pisze/ to bede mogl wsiasc na 125 cm3 czy musze zaczac od 50 cm3

Chodzi mi o to zeby ktos opisal jaka jest procedura przejscia jazdy motocyklem od 50 cm3 do nieograniczonej pojemnosci.
Z tego co mi wiadomo zeby uzyskac prawko na nieograniczona pojemnosc np. 600 cm3 to treba miec ukonczone 21 lat i 2 lata praktyki w jezdzie na motocyklu o poj. 125 cm3

Z gory wielkie dzieki

Cex


So 28 lip, 2007 14:07

dostajesz provinsional licence po czym musisz skonczyc kurs o nazwie CBT (compulsory basic training) trwa on caly dzien i jesli wykarzesz sie ze potrafisz jezdzic, dostaniesz zaswiadczenie uprawniajace do jazdy na motorach do 125cc. Aby jezdzic na wiekszych musisz zdac prawo jazdy na kategorie A co wiaze sie z egzaminem z teorii i praktyki. Po zdaniu jestes ograniczony do maszyn o mocy chyba 35 KM przez pierwsze dwa lata. Mozna tez ubiegac sie o prawko bez restrykcji ale musisz ukonczyc 21 lat i egzamin zdac na wikszej maszynie. Mam nadzieje ze niczego nie pomieszalem :D:D gdyz sam nie mam prawka ale sie dowiadywalem.

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

So 28 lip, 2007 16:32

Wielkie dzieki za info

Teraz wystarczy uzbierac troszke kasy na motor i cieszyc sie przyszlym latem :)

Cex


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron