Prośba o pomoc

Śr 08 sie, 2007 18:36

Witam,
Pewnie takich pytan było wiele, które chce zadać, ale szukam na forum i nie mam 100% odpowiedzi.
Otóż chciałbym sie dowiedziec takiej rzeczy. Pracowałem od początku roku w Sunderlandzie, teraz musiałem wyjechać gdyż zmieniam swój stan cywilny:). Gdy wróce nie będę już sam tylko z żoną. Mam takie pytanie czy musze gdzieś zgłaszać, że już nie pracuje ( przerwa będzie wynosc gdzieś 2 miesiace). Czy jak podejme nowa prace tez musze zglaszać. Nie pobieram rzadnych benefitow itd. Kolejne moje pytanie czy moge się właśnie starać o jakiś benefit będąc w angli w żonaty (bede z zona polka) Oboje mamy po 22 lata. Acha nie mam WRS tylko NIN.. Ogólnie chcialbym wiedzieć o cco moge się starać będac mloda osoba ale w stalym zwiazku. Dziekuje pozdrawiam.

Vodun


Śr 08 sie, 2007 20:09

Nie musisz nic zglaszac. (po powrocie teraz)

Jezeli chodzi o WRS, to po powrocie z Polski musisz zglaszac kazada nowa prace do Home Office. Obowiazek ten mija po nieprzerwanej pracy przez conajmiej 12 miesiecy (maksymalnie mozesz miec 30 dni bez pracy w tym czasie). Okres ciaglej pracy nie musi byc w 1 firmie. Gdbys wyjechal znowu np. po 6 miesiacach na 2 miesiace do Polski, to po powrocie zliczanie nieprzewanego czasu niestety zacznie sie od poczatku. A gdy w koncu przepracujesz te 12 miesiecy to potem masz juz swiety spokoj na zawsze.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 08 sie, 2007 20:39

Nie jestem pewna (moze ktos to potwierdzi lub zaprzeczy) ale nie mozesz liczyc na working tax credit, poniewaz przysluguje on po ukoczeniu 25 roku zycia. Natomiast mozecie postarac sie o Housig i Counsil Benefits.

natalkam24
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 27 lip, 2007 07:46

Śr 08 sie, 2007 20:41

A mozesz mi powiedziec czy moge sie starac o jakis benefit. Nie majac jeszcze tego pelnego 12 miesiecznego probnego czasu. oraz ukonczonych 22 lat. Tak samo ja jak i juz malzonka. Dzieki. Oraz mam takie pytanie czy o benefity mozna sie staracc dopiero majac WRS czy sam NIN wstarczy

Vodun


Śr 08 sie, 2007 22:36

Bez Home Officu jestes nielegalnie zatrudnionym i nic Ci nie przysluguje.Natomiast Benefity przysluguja po ukonczeniu 25 roku zycia z wyjatkiem:Housing Benefit oraz Council Tax Benefit.Nin-to nic innego,jak polski NIP.
Zycze Ci powodzenia na nowej drodze zycia(wygnanca) :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 08 sie, 2007 23:20

Dziekuje bardzo. :) I za odpowiedz i za zyczonka. :) :D

[ Dodano: Czw 09 Sie, 2007 00:53 ]
acha jeszcze jedno. Jezeli chodzi o Hausing i Cuncil. To jedynymi wymogami jest posiadanie WRS oraz niskie dochody. Poprostu mowie im ile zarabiam ile place za mieszkanie i dostaje sie jakies dofinansowanie. A jak jest wprzypadku wynajmu domu/mieszknaia nie przez agencje tylko np. osobe prywatna. Lub w innych przypadkach gdzie placimy tylko za wynajm a reszta nas nie interesuje(prad, woda,itd), i nie placimy tax scansil ( nie wiem czy to dobrze napisalem)

Vodun


Cz 09 sie, 2007 08:50

Z tego co pamietam to do dodatku mieszkaniowego chyba nie potrzebujesz WRS gdyz wypisujac aplikacje nie ma zadnego pytania czy posiadasz home office.Jezeli sie myle prosze o poprawienie.A tak wogole dobra rada dla ciebie wysylaj szybko papiery do home officu bo w razie klopotow (ktorych oczywiscie ci nie zycze)zostajesz tutaj bez pomocy.

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

Pt 10 sie, 2007 16:33

Jak bedziesz skladal dokumenty o Housing Benefit oraz Council Tax Benefit to Twoj Lanlord musi potwierdzic wszystkie Twoje dane i dodatkowo przychodzi osoba z councilu i ocenia stan mieszkania ktore wynajmujecie.
Powodzenia :)

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Pt 10 sie, 2007 20:36

Dziekuje

Vodun


So 08 wrz, 2007 13:21

Jezeli chodzi o Housing Benefit i Council Tax to w naszej sytuacji wszystko na poczatku wszystko wygladalo prosto. Mieszkamy w Newcastle 8 miesiecy razem z dwójka dzieci(wynajmujemy mieszkanie)i postanowilismy starac sie o dofinansowanie na mieszkanie.Wniosek zlozylismy w kwietniu 2007 w Civic Centre. Obecnie tylko mój partner pracuje, na szczescie jest zarejestrowany w Home Office(rok czasu). Problemy zaczely sie w trakcie rozpatrywania naszego wniosku. Najpierw przy okazji skladania wniosku trzeba bylo dostarczyc oryginaly wyciagów z konta z ostatnich dwoch miesiecy, potem payslipy, nastepnie zaswiadczenie z zakladu pracy o wysokosci zarobków z ostatnich 5-ciu tygodni, po czym niespodziewanie po dwoch miesiacach wyslano do nas pismo z prosba o dostarczenie oryginalów dokumentow z Home Office!!!Jedym slowem w dniu dzisiejszym (08 wrzesnia) w dalszym ciagu nie mamy decyzji o ilosci przyznanego nam dofinansowania na mieszkanie.Co jakis czas otrzymujemy jakies pisma przypominajace nam o platnosciach za Council Tax(dostalismy tez czeki do Consil taxu) Zastanawiamy sie,czy wszyscy borykaja sie z taka biurokracjá,jezeli chodzi o dofinansowanie na mieszkanie??? Czy w momencie przyznania dofinansowania otrzymamy jakas decyzje z szczególowym wyliczeniem miesiecznych kwot?Piszcie do nas!Pozdro

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron