Problem od kw.2007 Housing Benefit / Council Tax Benefit

So 08 wrz, 2007 14:38

Witajcie. Mamy pytanie jezeli chodzi o Housing Benefit i Council Tax Benefit.
Mieszkamy w Newcastle 8 miesiecy od lutego 2007 w wynajetym mieszkaniu razem z dwójka dzieci W kwietniu tego roku postanowilismy starac sie o dofinansowanie na mieszkanie.Wniosek zlozylismy w Civic Centre. Obecnie tylko mój partner pracuje, na szczescie jest zarejestrowany w Home Office(rok czasu). Problemy zaczely sie w trakcie rozpatrywania naszego wniosku. Najpierw przy okazji skladania wniosku trzeba bylo dostarczyc oryginaly wyciagów z konta z ostatnich dwoch miesiecy, decyzje o Working Tax credit, Child tax credit i Child benefit, potem payslipy, nastepnie zaswiadczenie z zakladu pracy o wysokosci zarobków z ostatnich 5-ciu tygodni, po czym niespodziewanie po dwoch miesiacach wyslano do nas pismo z prosba o dostarczenie oryginalów dokumentow z Home Office!!! Dwa miesiace temu mój partner zmienil prace,dochody sie zmienily,zabrano nam czesc Working tax Credytu i w zwiazku z tym dostarczylam tez zmieniona decyzje o Working Taxie i o dochodach z nowej pracy. Oczywiscie co tydzien biegalam do Civic Centre z payslipami,poniewaz tak sobie zyczyl Oficer z Civic Centre!!!Tydzien temu znowu odwiedzilam Civic Centre,poniewaz wyslano do nas pismo o dostarczenie pozostalych oryginalów Rejestracji w Home Office. Obslugiwala mnie jakas ciapata oficerka, ktorej dokladnie nie zrozumialam,chyba zasugerowala mi zeby przyspeszyc cala sprawe musimy wplacic jakas rate Council Taxu??? Jedym slowem w dniu dzisiejszym (08 wrzesnia) w dalszym ciagu nie mamy decyzji o wysokosci przyznanego nam dofinansowania na mieszkanie.Nie wiemy nawet,czy cos nam sie nalezy...Co jakis czas otrzymujemy jakies pisma przypominajace nam o platnosciach za Council Tax(dostalismy tez czeki do Consil taxu) Zastanawiamy sie,czy wszyscy borykaja sie z taka biurokracjá,jezeli chodzi o dofinansowanie na mieszkanie??? Czy w momencie przyznania dofinansowania otrzymamy jakas decyzje z szczególowym wyliczeniem miesiecznych kwot?Boimy sie,ze po uplywie roku mieszkania,Council Tax zarzada od nas zaplaty calej kwoty podatku,poniewaz nic nie wplacilismy.Piszcie do nas!Pozdro

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

So 08 wrz, 2007 16:39

Niestety taka biurokracja to normalka,wiec jedyne co mozna zrobic to poprostu przyzwyczaic sie do tego.Jezeli chodzi o platnosc council tax to niestety ta pani ktora ci podpowiedziala miala racje.Dopoki nie dostaniesz odpowiedzi z ich strony musisz na biezaco i w terminie wplacac dana kwote.Jezeli bedzie ci sie nalezal dodatek to poprostu te pieniadze ktore wplacalas odzyskasz bo ci je zwroca.Trzymam kciuki za pomyslne rozwiazanie.

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

So 08 wrz, 2007 18:47

Dziekujemy bardzo za informacje. Mamy jeszcze tylko jedno pytanie,a mianowicie: Czy Council po rozpatrzeniu wniosku do konca wysle do nas decyzje z kwotami,ktore nam przyznaja na jakis okreslony okres czasu(np.na rok)?Pozdrowienia

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

So 08 wrz, 2007 19:23

ja jak byłem w raczej kiepskiej sytuacji finansowej poszedłem do CC i powiedziałem ,że nie będę płacił bo mnie nie stać a mogę zaczać spłacać dopiero za 3 miesięce w ratach. Pani zawołała inna panią no i wyszło na moje.
Osobiście uważam ,że CC jest elestyczny jak każda instytucja żyjąca z naszych pieniędzy, dla nich lepszym wyjściem jest jak zapłacisz za jakiś czas niż jak bys nie miała płacić wcale. Trzeba iść i ich cisnąć, z dwoma babami się nie uda , ale z trzecią może już pujść....

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 08 wrz, 2007 19:38

Tak otrzymasz list w ktorym poinformuja cie ile bedziesz musiala wplacac im co miesiac po przyznaniu dodatku.Nie pamietam tylko czy od razu z odp o przyznaniu dodatku.Jezeli chodzi o wypowiedz luckiego to oczywiscie zgadzam sie z nim ze oni sa elastyczni ale warunkiem musi byc to ze wyrazasz chec zaplaty.Ja na odp czekalam 3 miesiace,ty jednak troszke dluzej moze faktycznie wyjsciem bedzie zaplacic chociaz jedna rate.

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

So 08 wrz, 2007 23:05

Ja rowniez zaplacilbym chociaz jedna rate,gdyz to siwadczy o dobrej woli i jest dobrze widziane.Jednakze naturalnym jest fakt,ze nie placisz,gdyz Cie na to nie stac,bo w przeciwnym razie bys nie ubiegala sie o te dotacje.
Zycze powodzonka oraz cierpliwosci :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 09 wrz, 2007 16:49

Mialem podobną sytuacje przy ubieganiu sie o miszkanie z Counsilu.Najpierw czekalem na rozpatrzenie wniosku a pozniej przyslali mi pismo zebym im przedstawil stos dokumentow i potwierdzen.Strasznie sie wtedy wkurzylem ale wszystko dostarczylem jak sobie zyczyli, po czym wyslali mi kolejne pismo ze dalej cos im nie pasuje i ze potrzebuja jakis dodatkowych potwierdzen od pracodawcy.Wtedy juz sie zagotowalem.Pokazalem to pismo mojemu szefowi.Ten zadzwonil do urzedasów z CC i zrobił im taką jazde przez telefon ze po 2 dniach bylem juz na liscie oczekujacych :D .Widocznie czasami trzeba z hukiem i są efekty.Najlepsze bylo to jak moj szef wydarł sie na urzedniczke przez telefon ze mowi nie gramatycznie po nagielsku i zeby sie nauczyla jezyka bo on jej nie rozumie.POtem jeszcze dodal ze jak maja jakis problem to maja go osobiscie prosic.Przyznam ze mialem niezly ubaw z tej rozmowy.
Ale fakt faktem ze ciezko sie zalatiwa cokolwiek w urzedach.
Zycze cierpliwosci powodzenia.

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

N 09 wrz, 2007 18:56

Dzieki wszystkim forumowiczom za pomoc.Faktycznie tutaj ciezko sie niektore sprawy zalatwia,bo po prostu Angole kazdego potencjalnego petenta traktuja indywidualnie. My juz podjelismy decyzje,ze wplacimy pierwsza rate za Concil Tax.Moze w koncu dzieki tej wplacie urzednicy podejma jakas decyzje w naszej sprawie.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 12 wrz, 2007 17:36

z ta ciapata to polecialo rasizmem dla mnie .

Koza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Wt 30 sty, 2007 12:28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron