Wielka prozba !

Śr 15 sie, 2007 09:49


Witam , mam pytanko wzgledem przedszkoli.
Moja coreczka ma 2.5 roku przylatuje w piatek do angli , chcialbym prosic o rade gdzie sie udac i jakie papiery trzeba miec oraz od ilu lat jest przedszkole bezplatne ? Wiele pytan naraz wiem ale niestety nieorientuje sie , kolezanka mi mowila ze dopiero od 3 lat i ze tylko podanioe moje jest potrzebne ale wole jeszcze na forum popytac .
Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziekuje i pozdrawiam :master: :mrgreen: ::wales

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Śr 15 sie, 2007 10:41

Z tego co wiem to placowki dla tak malych dzieci sa platne i to slono(okolo£500/m-c).
Natomiast od 3 roku zycia dziecko uczeszcza do infant school dla malych dzieci i przebywa tam jedynie 2godz.30 min.dziennie bezplatnie.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 15 sie, 2007 10:48

Witam!
Ja też mam córeczkę w tym samym wieku, w listopadzie tego roku skończy 3 latka. Należy niestety do dzieci z końcowyj dekady, które idą poźniej do szkoły. To co mówiła i znajoma to prawda. Do przedszkola możesz ja posłać jak skończy 3 latka i to tylko codziennie na 2,5h. Nalepiej poczekać jak cóka skończy 3-latka i wtedy udać się do najbliżeszgo przedszkola. Do zapisania potrzebny jest ci tylko paszport dziecka no i wypełniony formularz danego przedszkola. Ja moja córkę od wrześnie zapisałam do playgroup na 2 dni w tyg po 2,5h. A przedszkole będę załatwiac jak moja córka skończy 3-latka.
Pozdrawiam :D

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Śr 15 sie, 2007 18:11

Witam. Moja córeczka skończy w październiku 3 latka, ale ja już w czerwcu zapisałam ją do przedszkola (na 2,5 godz). Nikt nie chciał paszportu. Poprostu podyktowałam wszystkie dane, pani powiedziała, że w styczniu przyślą list z info od kiedy i na którą godzinę będzie chodziła moja pociecha.

zuza
Rozkręca się

  • Posty: 82
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2007 11:08

Śr 15 sie, 2007 18:48

Hej Zuza masz racje zadnego paszportu nie potrzeba ,podaje sie tylko dane a reszta w odpowiednim czasie,pozdrawiam!

Marika
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 15:40

Śr 15 sie, 2007 18:54

Witam!
Widać w każdym przedszkolu postepuja inaczej. Ja też zlożyłam wypelniony formularz zgłoszeniowy w przedszkolu już w marcu tego roku i pani, która go ode mnie odbierała powiedziała, iż mają nabór tylko raz na rok we wrześniu i w związku z tym moga moją córkę przyjąć od września 2008. Formularz oczywiście przyjeła i wpisała moją córkę na listę. Od wrześnie moja córka poszła do playgroup i prawie na pierwszym spotkanie wymagali paszportu. Zuza mam do ciebie pytanie. Gdzie do przedszkola będzie chodziła twoja córka?
Pozdrawiam :D

[ Dodano: Sro 15 Sie, 2007 19:59 ]
Małe sprostowanie. Oczywiście jeśli chcesz tylko wpisać dziecko na listę, wystarczy sam wypełniony formularz. Jednak jesli twoje dziecko zostaje juz przyjęte, wtedy na kolejnym spotkaniu proszą o paszport. Ja akurat oprócz paszportu musiałam dostarczyć dowód potwierdzający adres zamieszkania.
Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Śr 15 sie, 2007 19:07

moj synek zaczol juz chodzic w lutym a 3 latka konczyl dopiero w czerwcu. fakt placilam za sesje czyli 2,5 godziny 4 funciaki, ale i tak sie oplaca.od wrzesnia bedzie chodzil juz bezplatnie:). wydaje mi sie ze czasem wystarczy dobra wola opiekunek ktore zajmuja sie tymi dziecmi, moj byl najmlodszy ale dal rade:), panie mile i go polubily.:) teraz moj synus chetnie chodzi do przedszkola hihi nawet w niedziele chce isc

Avatar użytkownika
asiunia
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 11:46
  • Lokalizacja: NE9 6NS, gdansk

Śr 15 sie, 2007 22:27

o ,dobrze wiedziec, z tym paszportem..moja corka ma skonczone pare mcy temu 3 latka i od wrzesnia idzie do przedszkola ,do 2 grupy.na razie nie proszono mnie o paszport,tylko wypelnialam druk i dostalam list z zaproszeniem na open day.powiedziano mi,ze od 9-15 corka moze przebywac bezplatnie w przedszkolu.jedzonko za darmo,gdyz wypelnialam odpowiednia aplikacje ,ktora dostalam od pan w przedszkolu.
bardzo sie boje jak to bedzie w tym przedszkolu,mam nadzieje,ze mala sobie poradzi w relacjach z dziecmi bo to indywiduum<hehe> i zeby nie zaczela chorowac..
pozdrawiam wszystkich rodzicow!

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Śr 15 sie, 2007 22:28

Serdecznie dziekuje za rady i zainteresowanie,
domyslam sie ze duzo zalezec bedzie od ludzi pracujacych w danym przedszkolu . Wiec pozostaje byc dobrej mysli :lol:
zycze samych radosnych chwil dla Was i waszych Pociech ::wales

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

N 19 sie, 2007 19:03

a do jakiego przedszkola twoje dziecko bedzie uczeszczalo?? chodzi mi dokladnie gdzie bo moj synek jak pisalam wczesniej ma skonczone 3 latka a bezplatnie moze byc tylko 2,5 godziny a nie caly dzien. prosze o odpowiedz, szkoda ze nie masz udostepnionego emaila

Avatar użytkownika
asiunia
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 11:46
  • Lokalizacja: NE9 6NS, gdansk

Śr 12 wrz, 2007 20:38

Na swojego 2,5 letniego mężczyznę dostałam dofinansowanie z collegu. Placą za mnie Ł368 miesięcznie.

Ik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 20:58
  • Lokalizacja: Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do RODZICE

cron