Pytanie

N 16 wrz, 2007 20:15

Witam,
male pytanko odnosnie wszystkich dodatkow na dzieci itp,moja znajoma przyjezdza z rodzina do anglii i jest w 6-7 miesiacu ciazy+3 letnie dziecko,jej maz jakas tam prace znajdzie ale co z nia?czy odrazu po przyjezdzie otrzyma NIN i child benefit i inna pomoc zwiazana z porodem itp.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Pn 17 wrz, 2007 12:18

Jesli przyjedzie tu przed porodem, jej maz bedzie mial od razu prace, to musi jak najszybciej wyrobic dokumenty- home office i NIN i zarejestrowac sie w przychodni medycznej. Najlepiej byloby gdyby jak bedzie bukowal spotkanie o NIN dla siebie to niech zabukuje od razu dla zony. Po otrzymaniu NINu moga skladac podania o benefity itp. i otrzymac pomoc lekarska w potrzebie.
A najlepiej przed wyjazdem tutaj niech z NFZtu wezma formularz E111 - to obejmuje 2miesieczna opieke za darmo w krajach unii europejskiej. To takie ubezpieczenie na podroz cos w tym stylu.
Pozdrawiam

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Śr 19 wrz, 2007 09:54

To prawda ze wazny jest NIN dla osób,ktore staraja sie o dodatki. W prawdzie mozna skladac dokumenty do Child benefitu nie majac jeszcze NINu,ale znajac tutejsze urzedy nikt nie ruszy tematu. Wazna jest takze rejestracja w Home Office. My staralismy sie o Child Benefit przeszlo 2 miesiace. Nie zaliczono nam okresu, w ktorym mój partner pracowal, ale nie mial jeszcze Home Office,poniewaz dopiero zaczynal prace w Anglii (pierwszy raz czeka sie na rejestracje od 2 do 4 tygodni). Oczywiscie nie wiem, czy wiesz, ale trzeba za Home office zaplacic ok. 90£. O kazdej zmiane pracodawcy,albo zmianie adresu takze trzeba informowac na biezaco w Home office. My mielimy taka sytuacje, poniewaz mój partner zmienil pracodawce i za pare dni dostalismy list z Child benefitu, z prosba o wyslanie potwierdzenia z Home Office.W przeciwnym razie pewnie by nam wyplaty wstrzymali. Starajac sie o zasilek Child Benefit musielismy oczywiscie zrezygnowac z zasilkow rodzinnych w Polsce. Dobrze jest tez miec numer decyzji o zasilku rodzinnym z Polski i w jakim okresie czasu byl on wyplacany. Urzedy angielskie takze takie informacje sprawdzaja w Polsce. Zyczymy wytrwalosci i powodzenia.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron