w jakim banku wam najlepiej?

Pt 12 paź, 2007 13:15

Prosze o opinie jaki bank jest dla Was najbardziej "przyjazny" i dlaczego,
jaki macie lub meliscie klopoty z bankiem?
Wyrazcie swoje opinie ;)

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

So 13 paź, 2007 12:08

Hej, ja od początku swojego pobytu jestem z Barclaysem. Nie wiem czy to najlepszy wybór, ale w sumie zarzucić narazie im nic nie moge, karty dostałem jakie chciałem (ja i żona) często oferują mi wszelakie pożyczki i debety, z czego nawet strach skorzystać :twisted: Bo nie ma to jak pożyczyć - gorzej oddać :lol:

Avatar użytkownika
ManieQ
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 17 paź, 2006 19:50
  • Lokalizacja: Birtley DH3 1 / z Małopolski

So 13 paź, 2007 14:38

Odradzam HSBC, wiejski bank z wiejska historia.

Obsluga nie profesjonalna, call center porazka. Wszystko trzeba zalatwiac w oddziale, nic online lub przez telefon.

Komunikacja glownie listowna, wiec jezeli zadasz pytanie w callcenter czemu np. karta nie dziala, to odpisza poczta.

Bylem z nimi prawie rok konto prywatne i biznesowe, nigdy nikomu nie polecam :)

Aktualnie posiadam barclays.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

So 13 paź, 2007 15:05

matthew napisał(a):Odradzam HSBC, wiejski bank z wiejska historia.

Obsluga nie profesjonalna, call center porazka. Wszystko trzeba zalatwiac w oddziale, nic online lub przez telefon.

Komunikacja glownie listowna, wiec jezeli zadasz pytanie w callcenter czemu np. karta nie dziala, to odpisza poczta.

Bylem z nimi prawie rok konto prywatne i biznesowe, nigdy nikomu nie polecam :)


Mam tam (HSBC) konto i prywatne i ISA a takze Pension. Nie pamietam, kiedy ostatnio musialem isc do ich branch. Wszystko online albo phone banking - wiec nie wiem dlaczego u Ciebie tak pod gorke szlo.

Moge tez polecic Halifax, przynajmniej jesli chodzi o konto dla firm oraz Investments. Nawet dobrych maja doradcow.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 13 paź, 2007 15:14

w HSBC denerwowalo mnie:
- konto internetowe praktycznie nie zabezpieczone, prywatnie - mozna wyslac przelew bez tokena lub smsa
- konto internetowe biznesowe jest zabezpieczone tokenem tylko przy logowaniu, nie przy przelewie, takze bardzo niebezpieczne
- nie oferuja uslugi InvestDirect dla firm, tylko i wylacznie dla uzytkownikow rezydentalnych
- nie 'gwarantuja', ze jezeli zlozysz dyspozycje to przelew wyjdzie. Jak w barclays przelew nie wyszedl w dzien kiedy mial wyjsc do Polski, zaoferowano mi rekompensate - koszty transportu do polski, nocleg itp. w formie przeprosin za to, ze przelew nie doszedl wtedy kiedy mial dojsc


Wiejski bank, duzo starych schematow. To co pisalem o listach, to niestety prawda. Nie zmienisz typu konta online, lub przez telefon. Duzo przykladow.

Dreszcz mnie przechodzi jak widze ten bank :-) Ale pewnie dla osob, ktore tylko co miesiac wkladaja wyplaty na konto i placa rachunki to kazdy bank bedzie dobry.

Dla mnie lider to Bank of Scotland i Barclays.

pozdrawiam,

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

So 13 paź, 2007 15:36

a co myslicie o lloydsiezapytalam o banki bo myslimy z mezem o zmianie banku, mamy w lloydsie

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

So 13 paź, 2007 16:06

kasiuniaa napisał(a):a co myslicie o lloydsiezapytalam o banki bo myslimy z mezem o zmianie banku, mamy w lloydsie


Czemu myślicie o zmianie :?: nie zauważyłem że w Lloydsie :P
- Tak żebyśmy na przyszłość wiedzieli czego unikać :idea:

Avatar użytkownika
ManieQ
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 17 paź, 2006 19:50
  • Lokalizacja: Birtley DH3 1 / z Małopolski

So 13 paź, 2007 16:20

matthew napisał(a):- nie oferuja uslugi InvestDirect dla firm, tylko i wylacznie dla uzytkownikow rezydentalnych


i dokladnie z tego powodu konto firmowe i investments mam w halifax ;)

Brak tokena w prywatnym koncie w HSBC tez mi przeszkadza.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron