Working Tax Credit

So 18 lut, 2006 19:25

Working Tax Credit czyli dodatek socjalny


Czy ktos ma doswiadczenie osobiste w tym temacie?
Czesc znajomych pobiera ponizszy dodatek i z tego co wiem trzeba miec minimu 25 lat, pracowac conajmiej 30h i wiecej tygodniowo, miec male dochody...

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 18 lut, 2006 21:06

Nie moze byc wiecej jak 20 godz. tygodniowo !

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

So 18 lut, 2006 21:10

oni mówią co innego - minimum 25 lat i conajmiej 30h/week
...
But workers don't have to have children to qualify for WTC. People who are not responsible for a child and don't have a disability, can still claim, provided they are aged at least 25 and work 30 or more hours a week.
...
wiecej tutaj:
http://www.worksmart.org.uk/money/viewquestion.php?eny=229

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 18 lut, 2006 21:13

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 18 lut, 2006 21:23

Nie mam pojecia dlaczego tak jest! W moim przypadku nie moze to byc wiecej niz 20 godz.tygodniowo .Dodatku mam 300 funtow miesiecznie.
(chyba ze moja szefowa robi mnie w bambuko) :? :evil:ona twierdzi ze max to 20 godz. :shock:

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

So 18 lut, 2006 21:25

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

N 19 lut, 2006 12:35

Opisze wlasne doswiadczenia i paru znajomych. W zeszlym roku pracujac 40 godzin w tygodniu + nadgodziny, wystapilem o working tax credit. zarejestrowalem sie przez stronke internetowa i po jakims czasie (nie pamietam jakim :( ) przyslali mi umowe do podpisania (jedna kopia dla mnie, druga do odeslania). I zaczeli mi przesylac pieniadze na konto, bo taki sposob platnosci sobie wybralem. Jedynym warunkiem otrzymywania WTC bylo nie przekroczenie bodajze 7 tysiecy z kawalkiem w roku. Mogles pobierac dopoki na payslipie nie przekroczyles tej kwoty. Jak bys przekroczyl, to musialbys oddac to, co ci nadplacili. Teraz, ze wzgledu na to, ze bylo duzo wyludzen, nie mozesz tego zalatwic przez stronke internetowa, tylko musisz udac sie osobiscie do odpowiedniego urzedu. W Newcastle, jak dobrze pamietam, to znajduje sie on w poblizu dworca kolejowego.

Ikisuru


Wt 21 lut, 2006 22:13

Wnioski można dostac w oddziałach Inland Revenue.
Zbierając wszystko razem - o WTC mogą starać się osoby pracujące (bądź prowadzące działalność gospodarczą w następujących przypadkach:
- ma się co najmniej 25 lat i pracuje przynajmniej 30 godzin tygodniowo
- ma się co najmniej 16 lat i pracuje co najmniej 16 godzin tygodniowo, ale w związku z inwalidztwem ma utrudniony dostęp do rynku pracy
ma się najmniej 50 lat, pracuje co najmniej 16 godzin tygodniowo lub wraca do pracy po okresie pobierania zasiłków

Jeżeli osoba ubiegająca sie o WTC ma dziecko/dzieci, wtedy warunkiem otrzymania tego świadczenia jest praca min. 16 godzin tygodniowo.

Osobom o niskich dochodach przysługują równiez inne benefity:
- child tax credit (dla osób z dziećmi),
- housing benefit,
- council tax benefit,
- child benefit.

Jeżeli chcecie sprawdzić, co i w jakiej (mniej/więcej) wysokości Wam przysługuje, polecam odwiedzić strone www.entitledto.co.uk - jest tam kalkulator, który zaznaczeniu wszystkich opcji dotyczących naszej sytuacji rodzinnej/mieszkaniowej/finansowej wyliczy, jakie o jakie benefity mozemy się ubiegać.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES