Polska Szkoła Sobotnia

Czy ważną rzeczą jest aby powstała Polska Szkoła Sobotnia w Newcastle?

Szkoła jest bardzo ważna.
29
74%
Bez sensu.
4
10%
Nie wiem, nie mam zdania...
1
3%
Nie mam dzieci.
1
3%
A na jakiej zasadzie ta szkoła by działala?
4
10%
 
Liczba głosów : 39

Śr 04 lip, 2007 18:40

Super pomysł!

Będę wkrótce w Newcastle (lub okolicach) z córcią. Chciałabym, żeby mogła się tez uczyć po polsku.
Sama uczyłam w szkole przez 8 lat angielskiego i historii. Może mogłabym się przydać?

kittycat
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2007 09:52

Śr 04 lip, 2007 21:31

Witamy w klubie,gdyz najbardziej chodzi tu chyba o nauczyciela no i oczywiscie o chec podjecia sie organizacji calego zamierzenia.
Walasnie wyjechala dziewczyna,ktora naprawde probowala cos zdzialac :-( ,jednakze mysle,ze znajda sie chetni do dzialania,a i ksiadz mysle,ze sie przylaczy.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 07 sie, 2007 16:52

hej,
jestem zainteresowana polska szkola dla 7-mio letniego syna. Czy istnieje juz ta szkola i pod jakim nr tel moge dowiedziec sie wiecej szczegolow na jej temat.
Pozdrowienia :)

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

So 11 sie, 2007 23:15

JEżeli chodzi o pomoc moja żona jest na 4 roku filologi polskiej i z chęcią również pomoże tyle, że dopiero zawita do Nas w pazdzierniku.

Vodun


Śr 15 sie, 2007 10:01

Jestem jak najbardziej ZA!!!! ::aplauz
Coprawda bede mial w domy polonistke (moja zonka :D) ale szkola to co innego dzieci powinny sie poznawac i wzajemnie uczyc.
Pozdrawiam
Mam nadzieje ze moja coreczka po przedszkolu bedzie mogla wlasnie do takiej szkoly uczeszczac jako dodatkowej oczewiscie ::wales

[ Dodano: Sro 15 Sie, 2007 11:06 ]
Porozmawiam z zona na temat zajec czy chcialaby sie podjac ale dopiero w piatek przyleci :mrgreen:
Jak cos sie dowiem to dam znac na forum pozdro dla ELFA monitorek super dzieki! ::wales

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Śr 15 sie, 2007 10:30

Spoko,ciesze sie.
Natomiast jesli chodzi o zonke to dobrze by bylo przekonac ja do tego programu,ale mysle,ze potrzeba rowniez kogos,kto podjalby sie poglebiania wiedzy historycznej naszych pociech,gdyz tutaj zapomnij :-(
Zycze powodzonka. :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 19 sie, 2007 07:41

JSETEM ZA POLSKA SZKOLA JUZ DZIS MOGE ZAPISAC TAM MOJEGO SYNA POZDROWIENIA I POWODZENIA DZIECI CZEKAJA :D :D :D :D :D :D :D

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

Wt 28 sie, 2007 13:57

Oferuję sie jako polonistka (mgr filologii polskiej)!

Avatar użytkownika
Kassandra
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Wt 14 sie, 2007 21:48
  • Lokalizacja: Wielkopolska/Fenham

So 01 wrz, 2007 20:14

witam
wszyscy popieraja szkole ale moze by tak zorganizowac ja w koncu bo za trzy dni dzieciaki wracaja juz do szkoly o o polskiej szkole na razie tylko mit :(

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

So 01 wrz, 2007 20:38

Właśnie!
Imprezy piwne organizuje sie bardzo ochoczo,Szkoła Sobotnia jakoś zawisła,a szkoda :-(

Avatar użytkownika
Stanczyk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 18 maja, 2007 02:09
  • Lokalizacja: z mgly historii

N 02 wrz, 2007 09:32

Witajcie . mam propozycje aby osoby chetne do powstania sobotniej polskiej szkoly spotkaly sie w jakims miejscu , przedyskutowaly i wyszly a propozycjami .Jest wielu nauczycieli i warto aby oni przyszli na to spotkanie w koncu maja przygotowanie pedagogiczne i doswiadczenie jak oni by widzieli program takiej szkoly . Co Wy na to . Piszcie jesli k ::wales tos ma propozycje gdzie by sie spotkac to moze za tydzien w sobote tylko gdzie ? ja nie mam znajomosci w Polskim pubie a moze ktos ma ? Musimy sie zebrac jak to tylko Polak potrafi.
::wales

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

Cz 13 wrz, 2007 22:36

Witam wszystkich serdecznie!!
Maz mowil mi o pomysle zalozenia sobotniej szkolki jeszcze zanim przylecialam do UK.Jako, ze dysponuje odpowiednim przygotowaniem z checia podejme sie nowego wyzwania,ktore da mi mozliwosc zdobycia pewnego doswiadczenia w pracy zawodowej.Z forum wynika, iz wielu z Was przejawia chec przekazywania swoim dzieciom wiedzy i wpojenia swiadomosci wlasnego pochodzenia.Niemniej jednak pragne podkreslic,ze checi te nie wystarcza.Aby sobotnia szkolka mogla wreszcie zaczac "dzialac" potrzebny jest odpowiedni program nauczania, wg. ktorego dzieci i mlodziez mogliby zdobywac i poglebiac juz poznana wiedze, a nauczyciele pracowac nad kolejnymi etapami edukacji Waszych pociech. W celu opracowania w/w programu nalezy zebrac grono pedagogiczne naszej mini placowki, ktore opracuje plan dzialania, tak aby sprostac oczekiwaniom rodzicow i dzieci.Tematami pierwszych rozmow calego grona z udzialem rodzicow sa min.:
1.Miejsce i godziny lekcji( tu mam na uwadze wspanialomyslnosc naszego niezwykle sympatycznego ksiedza, kory z pewnoscia zaoferuje nam swoja pomoc).
2. Podzial uczniow na grupy wiekowe.
3. Przygotowanie programu nauczania( odpowiedni do wieku).
4. Organizacja i podzial obowiazkow nauczycieli( zgodnie z ich wyksztalceniem i kwalifikacjami).
5. Wybor odpowiednich podrecznikow i pomocy naukowych( to jeden z najwazniejszych problemow, prawdopodobnie trzeba bedzie je zakupic w Polsce wraz z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli).
Jesli kiedys uda nam sie wspolnie pokonac te i inne problemy nasze dzieci beda mialy mozliwosc uczyc sie tutaj np. swojego OJCZYSTEGO JEZYKA I HISTORII POLSKI.
Z niecierpliwoscia czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam wszystkich!!!

Aneta

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

So 20 paź, 2007 21:16

Zapraszam wszystkich rodzicow zainteresowanych szkola dla naszych polskich dzieci do wziecia udzialu w kampanii dotyczacej powstania takiej szkoly w naszym regionie.

Wyslij glos lub wpisz swoja opinie pod adresem:

http://www.bbc.co.uk/dna/actionnetwork/G2553

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE