szczepienia

Cz 27 wrz, 2007 14:08

Planuje sprowadzić żone i 3,5 letniego syna, interesuje mnie to czy wykonuje sie tu jakies okresowe szczepienia dla dzieci tak jak w PL takie jak np.sepsa itp. bo nie wiem czy nie lepiej byloby zaszczepic dziecko (na wszystko) w Polsce. Dzieki! Ps.wskazcie mi prosze jakiegos dobrego lekarza rodzinnego z którego uslug jesteście zadowoleni i gdzie go znajde:)pa

DarRo


Cz 27 wrz, 2007 14:24

Wydaje mi sie,ze lepiej zaszczepic dziecko w Polsce...Jezeli chodzi o korzystanie z uslug NHS to my jestesmy zapisani w rejonowej przychodni ( rodzice + dzieciaki).jezeli chodzi o przychodnie to zasadnicza jest róznica,w Polsce jak szlam z dzieckiem(8 lat) do lekarza,to byl to przyjmowal nas pediatra,tutaj, jak rejestrowalam dziecko do lekarza to przyjmowal nas lekarz ogólny...Ten sam,do którego ja chodze...

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 27 wrz, 2007 14:28

Hej!Z tego co wyczytalam na naszym forum to oczywiscie sa tu normalne obowiazkowe szczepienia.Jesli chodzi o sepse,pneumokoki i meningokoki to mozna zaszczepic dziecko bezplatnie w swojej przychodni-w Polsce sa bardzo drogie i dodatkowe,w zaleznosci od wieku dziecka=ilosci dawek, kosztuja 600-900zl.Wiecej szczegolowych inf.mozesz poszukac na forum albo poczekaj na inne odp.Oczywiscie aby zalatwic cokolwiek musisz najpierw zapisac sie do lekarza ze swoja zona i dzieckiem(zanim moja corke zbadal lekarz musialam sie zapisac ja i maz).Przy rejestracji podasz w papierach jakie dziecko mialo szczepienia w Polsce,a najlepiej pokazac ksiazeczke szczepien to sami spisza sobie nazwy:)powodzenia i zdrowka dla malucha!!

Aneta

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pn 29 paź, 2007 21:22

Hej!!!
Przyjechalam tu z moim 5-letnim synkiem, nie mam problemu ze szczepieniami. Po prostu umowilam sie z pielegniarka, mialam tez tlumaczke. Tlumaczka przetlumaczyla wszystkie szczepienia z ksiazeczki mojego syna, jakie dostal w Polsce, a pielegniarka powiedziala co powinien jeszcze dostac. Teraz o kazdym szczepieniu informuja mnie sami, poniewaz moj synek chodzi do szkoly i w szkole jest pielegniarka. :D

Avatar użytkownika
Ewelina44
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pt 19 paź, 2007 17:15

Pn 29 paź, 2007 23:24

Moj synek ma 21 m-cy.Po rejestracji w przychodni i wyborze lekarz GP po okolo 2 tygodniach odwiedzila nas pielegniarka i spisala z polskiej ksiazeczki szczepienia-poinformowala jakie szcepienia sa jeszcze w Anglii obowiazkowe i ktore z wykonanych w Polsce wymagaja wiekszej ilosci dawek. Powiedziala,ze na biezaco beda nas informowac .
Pozdrawiam :D

anoshia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Cz 21 cze, 2007 12:07

Śr 07 lis, 2007 22:46

Mam dylemat. Mój syn zaczął we wrześniu szkołę. Zgodnie z angielskim kalendarzem szczepień wszystkie dzieci dostają przed pójściem do szkoły czwartą dawkę DTP+HIB, a piątą gdzieś tam w wieku nastu lat. Mój syn, a więc i inne polskie dzieci, zgodnie z polskim kalendarzem, czwartą dawkę "zaliczył" w wieku 18 m-cy. Panie w przychodni wytrwale studiowały i porównywały szczepienia i stwierdziły, że teraz nie ma sensu już szczepić, bo dziecko miało już 4 dawki. Ale co w takim razie z piątą dawką, która w Polsce jest podawana właśnie przed pójściem do szkoły, czyli około 7 roku. Mam sama tego pilnować? Czy to ma jakiś sens? Co by się stało gdyby teraz, po 4 dawkach zaszczepiliby piątą?

Ik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 20:58
  • Lokalizacja: Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE

cron