maternity

Śr 07 lis, 2007 14:29

witam! czy ktos wie jak wyglada sprawa z ,,becikowym,,??
Czy kobieta musi pracowac aby je otrzymac? I czy jest jakis okreslony czas pobytu w Anglii po ktorym mozesz sie starac o pieniadze! Czy dostaje sie je przed porodem czy po?? Z gory dzieki za info< :D >

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Śr 07 lis, 2007 15:20

O to samo chce się zapytać jak mój przedmówca. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat. Z tego co wiem otrzymuje się takie pieniądze ale tak że są one na prywatnym koncie dziecka a z chwilą 18 lat może sobie je wybrać. Oczywiście tylko opisuje ale nie potwierdzam. Zapewne ktoś będzie miał bardziej wiarygodne i dokładniejsze informacje.
Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 07 lis, 2007 17:06

annpiorr

to o czym mowisz nazywa sie Chlid Trust Fund i jest to rodzaj polisy dla dziecka.
Dostajesz list od "panstwa" w ktorym otrzymujesz Voucher wart £200. Idziesz z tym do banku , w nim wypelniasz druk, w ktorym okreslasz sume jak co miesiac bedzie bank przelewal na konto dziecka.
Zawsze wczesniej mozna wybrac pieniazki.

Sa rozne rodzaje kont , jezeli chcesz twoje pieniazki molga byc inwestowane, co zawsze zwieksza ryzyko ale takze moze znacznie zwiekszyc sume koncowa .

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Cz 08 lis, 2007 02:42

Dzięki za info :)

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 08 lis, 2007 18:55

Czy w przypadku kiedy osoba nie pracuje,i nadal czeka na NIS?? jest tak samo?? dzieki za info:)

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Cz 08 lis, 2007 21:20

chyba NiN?
mike?
Jezeli tak jest musisz poczekac ,az bedziesz mial NIN, ja dostalam dopiero po tym jak zglosilam dzieci do Child Benefitu.. , a do tego muszisz pracowac albo pobierac Jobseeker Allowance

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Pt 09 lis, 2007 15:49

nie żebym się wtrącała, ale poza Child Trust Fund jest jeszcze Sure Start Maternity Grant :D

Sure Start Maternity Grant mogą otrzymać rodzice bądź przyszli rodzice, którzy otrzymują Working Tax Credit lub Child Tax Credit. To jest warunek. Kwota to 500 funtów jednorazowo, można składać dokumenty 3 miesiące przed porodem (ci, którzy otrzymują któryś z benefitów) lub do 3 misięcy po porodzie. Należy pobrać formularz z Job Centre lub ze strony internetowej.
Uwaga! Nawet jeśli ubiegasz się o Working Tax Credit lub Child Tax Credit i czekasz na decyzję sprawie przyznania, to nadal musisz zmieścić się w limicie 3 miesięcy!

Jakby coś mogę podać więcej informacji, jestem w 36 tyg i te sprawy mam opanowane ;)

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pt 09 lis, 2007 23:35

Witam

Jestem zainteresowany. Czy możesz podać mi linka do tej strony. Z góry dziękuję :)

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES