Polski sam. rejestracja w UK - jak?

Pn 12 lis, 2007 11:31

Witam,

Jesli ktos juz cos takiego robil to prosilbym o kontakt.
Jeszcze mam troche czasu na ten ruch ale w koncu musze zdecydowac czy wywiesc samochod do Polski i kupic tu inny czy przerejestrowac.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 12 lis, 2007 11:43

Wiatm!
Jezdzilem tu prawie 3 lata polskim autem , jechalem na urlop do polski i robilem przeglad w polsce , jak i placilem ubezpieczenie.Nikt nigdy sie do mnie nie doczepil (a bylem rowniez kontrolowany przez tutejsza policje)
pozatem kto wie kiedy dokladnie wjechales do Uk?...
pozdrawiam
Maciek

Avatar użytkownika
misiek
Bywalec

  • Posty: 126
  • Dołączył(a): Pn 29 paź, 2007 16:04
  • Lokalizacja: gdansk/newcastle

Pn 12 lis, 2007 18:35

Witam . Ja dokladnie tam samo samochod polski jeden mam juz 2 lata :) a 2 zmieniam juz raz 3 .. ale nie wazne : ) nigdy nikt sie nie czepial .. do mnie i nie mam zamiaru rejestrowac auta na UK badz tez kupowac prawa kierowaje i placic te ich glupie oplaty :)

wiec polecam smigac smigac i nie zmieniac .. no chyba ze na lepszy :)))

Avatar użytkownika
grzeczny007
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Pn 26 mar, 2007 20:03
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 12 lis, 2007 18:54

Znajomy wywozi. Dostał od policji termin do końca roku. Miał szczęście że go nie odholowali. I nieprawdą jest że nie wiedzą od jak dawna samochód jest w Anglii. Sąsiedzi doskonale wiedzą jak długo mieszkamy obok nich i jeździmy polskim autem i czasem się zdarzy (jak w tym przypadku) że zawiadomią o tym policję. Przez 2 lata nie udało mi się dowiedzieć co zrobić aby zarejestrować tu polskie auto.

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 12 lis, 2007 20:00

LWQ --- ok ale wystarczy jechac raz na wycieczke autem do amsterdamu albo do Calais !! i juz po sprawie ... a ta policja to terminy sobie moze dawac .. auto moze tu byc 365 dni w roku ... przez rok !!! Ale jesli wywieziesz je po 9 miesiacach to znow mozesz tu byc z tym autem przez rok !! :) Ja tam sie nie stresuje tym !! nie ma co paniki robic !!! :)

Avatar użytkownika
grzeczny007
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Pn 26 mar, 2007 20:03
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 12 lis, 2007 22:51

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

N 18 lis, 2007 01:44

Tak dla sprostowania Panowie.
Nie rok a 6 miesięcy w roku ma prawo tu przebywać polskie auto.
I do właściciela należy udowodnienie jak długo auto tu jest.
Poniżej oryginalny tekst ze strony dvla:

European Union vehicles
It is the responsibility for the driver to prove how long the vehicle has been in the country. This can be achieved by producing ferry tickets. Used or unregistered vehicles brought into the UK will be allowed to circulate freely for six months in any 12 month period without the need to register. Certain vehicles will be required to display a temporary 'Q' plate. Temporary visitor status is not appropriate to these vehicles.
P.s. Ale tak ogólnie....... Też jeżdże polskim autem i w to wbijam!
Raz w roku i tak jedziesz na przegląd itp. ,wiec zawsze możesz dyskutować,ze dopiero
tu wjechałeś, chyba że przeglad masz za miesiąc i jesteś już tu 11. hahahaa

Pytanie tylko czy zna ktoś stronę, na której jest coś napisane o konsekwencjach?

pozdro

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Wt 20 lis, 2007 15:04

artykuł z lipca 2007 (był już na tym forum)

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/194 ... -samochody

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK

cron