co potrzebne na studia w Newcastle ?

Cz 15 lis, 2007 21:50

jestem w klasie maturalnej i mam plany by studiować własnie w Newcastle.
Prosiłabym o pomoc....od czego wogóle mam zacząć...hm?

1) jakie przedmioty i na jakim pozomie sa potrzebne by dostać sie na studia ?
-oczywiście wiem że angielski ustny jak i pisemny musi być rozszerzony, ale co i innymi przedmiotami ?

2)jaki jest najlepszy sposób składania aplikacji? słyszałam o składaniu aplikacji w UCAS, czy to jedyny sposób ?

3)jakie sa mnie wiecej szanse dostania sie na studia przez osoy z zza granicy(Polski) ?

4)który uniwersytet lepszy Newcastle uni czy Northumbri'a ?

olenkadzbs
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pn 12 lis, 2007 16:56

Cz 15 lis, 2007 23:07

olenkadzbs napisał(a):jestem w klasie maturalnej i mam plany by studiować własnie w Newcastle.
Prosiłabym o pomoc....od czego wogóle mam zacząć...hm?

1) jakie przedmioty i na jakim pozomie sa potrzebne by dostać sie na studia ?
-oczywiście wiem że angielski ustny jak i pisemny musi być rozszerzony, ale co i innymi przedmiotami ?

2)jaki jest najlepszy sposób składania aplikacji? słyszałam o składaniu aplikacji w UCAS, czy to jedyny sposób ?

3)jakie sa mnie wiecej szanse dostania sie na studia przez osoy z zza granicy(Polski) ?

4)który uniwersytet lepszy Newcastle uni czy Northumbri'a ?


hello
odp 1
to zalezy jaki kierunek chcesz studiowac
odp 2
tylko UCAS. luknij na ich stronke, tam wiecej szczegolow. luknij tez na stronki dwoch uni: www.ncl.ac.uk i www.northumbria.ac.uk - tam powinno byc wiecej info o wymaganiach na poszczegolne kierunki. polecam tez kontakt ze stowarzyszeniem polskich studentow na newcastle uni: www.societies.ac.uk/puk
odp 3
wszyscy maja takie same szanse, bez wzgledu na narodowosc, kolor skory, wyznanie, plec... ;)
odp 4
znowu - zalezy o jakim kierunku mowa. northumbria inwestuje ostatnio bardzo mocno w budynki i sprzet. newcastle ma za to wieksze tradycje...

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Pt 16 lis, 2007 10:42

Odp 4: jezeli myslisz powaznie o edukacji to tylko Newcastle, jest pulke wyzej klasyfikowana. Takze pracodawcy sie na nia dobrze patrza.

Jezeli masz czas na dojazd to polecam Durham University, najlepszy w tej czesci kraju, 3cia uczelnia w Angli (ciezej sie dostac).

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pt 16 lis, 2007 15:23

matthew napisał(a):
Jezeli masz czas na dojazd to polecam Durham University, najlepszy w tej czesci kraju, 3cia uczelnia w Angli (ciezej sie dostac).


chyba mowisz o jakims innym Durham i innej Anglii :)

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pt 16 lis, 2007 19:35

co jezeli chciałabym studiowac poprostu język angielski ?
tzn. wystarczy poprostu rozszerzona matura z angielskiego ?
czy biora pod uwage jeszcze jakiś przedmiot ?

olenkadzbs
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pn 12 lis, 2007 16:56

So 24 lis, 2007 08:04

Polecam też forum British Council, trzeba miec tylko sporo czasu,żeby się wczytac w różne wątki :D
http://britishcouncil.home.pl/forum/vie ... 059bd50a04
Co do przedmiotów wymaganych na maturze, to najlepiej się skontaktowac bezpośrednio z uczelnią.
Moim zdaniem lepiej się pośpiesz, do 15 stycznia powinnaś wysłac do UCAS zgłoszenie,a jeszcze "parę drobiazgów" trzeba przedtem załatwic :D
Co prawda mój syn zwlekał do ostatniej chwili i udało mu się , studiuje od września w Newcastle, ale nie polecam tej metody :?
Powodzenia

nessie00
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:21

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron