Polacy będą wracać z Wysp...

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Cz 15 lis, 2007 09:56

"W krajach Europy Środkowej zaczyna się właśnie boom gospodarczy. Polska gospodarka rozwija się dwukrotnie szybciej niż brytyjska. Za dziesięć lat Brytyjczycy będą więc narzekać, że nie mogą znaleźć dobrego hydraulika, a nie zżymać się, że wszędzie się panoszą Polacy" - pisze w "Dzienniku" Ashley Seager, publicysta brytyjskiego dziennika.
Cytat z: http://wiadomosci.onet.pl/1641293,28350,wiadomosceu.html

Ciekawy jesetm jak będzie naprawdę? W ostatnim roku wg oficjalnych danych Home Office do Polski wróciło 10 tys. Polaków.

Ową tendencję potwierdzają dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że o 12 proc. spadła liczba Polaków przyjeżdżających do pracy do Wielkiej Brytanii (z 38 tys. w drugim kwartale 2006 roku, do 34 tys. osób w analogicznym okresie tego roku). Brytyjskie ministerstwo szacuje, iż w ubiegłym roku do Polski wróciło ponad 10 tys. Polaków.
Cytat z: http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67734,4564152.html

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 15 lis, 2007 20:48

I to jest racja ja tez zaczynam powoli myslec o powrocie.Bo w Polsce jest naprawde coraz lepiej. Bylem miesiac temu w Polsce i mój kumpel zaoferowal mi prace-2 kursy busem do Francji-i na początek mówil ze daje mi 3tysiaki. Tak ze z parca jest naprawde niezle i pensje w szybkim tempie ida do gory. A najlepsze z tego jest to ze Polacy zaczna wracac za rzadow PO i oni beda twierdzic ze to ich zasluga.

del-mamuto
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Cz 15 cze, 2006 19:11

Pt 16 lis, 2007 00:41

hehe masz racje :D pozatym to logiczne ze kraj słabo rozwinięty jakim jest Polska przechodzi bum i rozwija sie 2 razy szybciej, logiczne ze angielska gospodarka tak nie pedzi bo nie ma koła napedowego, ale to tez nie xznaczy ze polska bedzie sie rozwijac w nieskonczonosc ;p i przeskoczy Hiszpanie, Anglie czy USA ...

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pt 16 lis, 2007 09:49

Damian oki coraz czesciej sie zgadzam z toba

nie ma co sie podniecac , ze w Polsce nagle zacznie byc dobrobyt ( no moze przesada to slowo) ale to oczywiste , ze w koncu gospodarka nabirea tempa, tak sie dzieje zreszta juz od jakiegos czasu . Ale do osiagniecia sukcesu jakim w tym przypadku byloby godne zycie bez wyrzeczen potrzeba wiele czasu .........

....a zycze tego z calego serca , zeby w Polsce ludzie mogli zyc spokojnie i godnie.

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Pn 19 lis, 2007 16:41

ja własnie z Polski wyjezdżam. czy jest tu lepiej? byc może. ale jak masz dwójkę dzieci i zero widoków na własne mieszkanie to ... raczej niewiele tu zwojujesz. chyba ze kolejne kredyty ....

alicja


Pn 19 lis, 2007 16:51

::aplauz wiele w tym prawdy Alicjo,ale to przecież tez kraj ludzi zadłużonych :-(
Choc im latwiej sie oddluzyc :lol:
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 19 lis, 2007 17:03

no na razie niewiele mam na ten temat do powiedzenia, bo dopiero się tam wybieram. więc sie nie będę wymądrzać... wiem że w polsce to juz z tym oddłużeniem nie jest tak łatwo...

alicja


Pn 19 lis, 2007 17:28

no to mam zwale buahahahah z onetu oczywiscie bo jeszcze niedawno dodawali ze ludzie bedą wracać a teraz drugi artykuł pod tytulem "Grozi nam druga fala emigracji" ::wales
i komu teraz tu wierzyć, od zawsze potarzam ze telewizja kłamie... i onet też ::wales

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

So 24 lis, 2007 13:53

Ciężko będzie do Polski ściągnąć ludzi,którzy juz na wyspach się urządzili.Sama należę do takich .Mam dwójkę dzieci miałam mieszkanie i pracę i mnóstwo długów w Polsce koniec z koncem ledwo było wiązać.Teraz po wyjeżdzie mam przede wszystkim spokój,że mi na jedzenie nie zabraknie.Dużo jest też takich Polaków,którzy faktycznie na tak zwany zarobek wyjechali ale co potem wrócą do Polski i co kiedyś pieniądze im sie skończą i co znów wyjadą bo Polska się rozwija i jeszcze nie może zapewnić godziwych zarobków....?

Avatar użytkownika
Lu
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Cz 22 lis, 2007 00:03
  • Lokalizacja: Poznań/Hawick a chciałabym z Newcastle

N 25 lis, 2007 07:12

witaj LU! masz rację. jeżeli w anglii nie będę musiała martwić sie o sprawy podstawowe, to żadna siła nie zmusi mnie do powrotu tutaj. chyba za na krótki urlop ... bo może w końcu będzie mnie kiedys na niego stać? pozdrawiam serdecznie

alicja


Cz 29 lis, 2007 13:08

damian_oki napisał(a):no to mam zwale buahahahah z onetu oczywiscie bo jeszcze niedawno dodawali ze ludzie bedą wracać a teraz drugi artykuł pod tytulem "Grozi nam druga fala emigracji" ::wales
i komu teraz tu wierzyć, od zawsze potarzam ze telewizja kłamie... i onet też ::wales



Dobrze powiedziane Czesio :D

Avatar użytkownika
Skadi
Bywalec

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 19:14
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do POGADUCHY