co lepsze ?

Pt 04 sty, 2008 19:50

chodzi mi o ten zasilek dla dzieci , jestesmy para ale nie jestesmy malzenstwem i mamy polroczne dziecko , teraz maja obydwoje do mnie przyleciec , i niewiem co jest lepsze to czy lepiej aby tylko moja partnerka pisala jako samotna matka wychowujaca dziecko i w dodatku pracujaca czy tez lepiej pisac jako oboje wychwujace dziecko , ja pracuje i pobieram working tax credits w wysokosci 14 funtow co tydzien , czy nie ma znaczenia to jak wypelnimy ten formularz ? oboje mamy NIN , chodzi mi o to aby uzyskac jak najwiekszy zasilek dla dziecka. dzieki z gory za wszelkie info.

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

Pt 04 sty, 2008 23:20

Jezeli chodzi o child tax credit to jest to jedna suma czyli ok 35f tygodniowo niezaleznie ile zarabiasz bylebyscie nie przekroczyli 55000tys funtow rocznie razem,do tego dochodzi jeszcze child benefit ok 18f tygodniowo.Working tax credit niestety nie pomoge ale wydaje mi sie ze lepiej jest podac prawde bo domyslam sie ze bedziecie mieli jeden adres i wtedy bedzie to latwe do sprawdzenia.Prosze mnie poprawic jezeli podalam mylne informacje bo sama do konca nie jestem pewna co do sumy rocznej.

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

So 05 sty, 2008 09:53

rozumiem ze mniej jest placone dla niemowlat a wiecej dla dzieci w wieku szkolnym? bo slyszalem ze niektorzy maja wyplacane 100 funtow tygodniowo. z skad ta suma ?

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

So 05 sty, 2008 19:51

Z tego co sie domyslam to chyba jest tak 35f child tax credit,18f child benefit.jezeli samotnie wychowujesz dziecko to dostajesz dodatkowe pieniadze ale niestety niewiem ile wiec przypuscmy ze to kwota ok 20f i do tego jeszcze working tax credit ok 20 i calosc to suma ok 93f.Jeszcze dodam ze z tymi niemowlakami jest chyba troszke inaczej poniewaz chodzi tutaj o to ze jezeli twoje dziecko nie ma skonczonego roku to nie mozesz przekroczyc 65000 tys funtow rocznie a majac dziecko starsze to kwoty 55000f.Nie mam pojecia czy wtedy przysluguje ci na tego niemowlaczka wieksza kwota.Ale z tego co pamietam to na forum byl podawany kalkulator w ktorym mogles obliczyc kwote jaka mozesz otrzymac,wiec moze sprobuj go wyszukac

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

N 06 sty, 2008 00:30

Z tego co ja zauwazylam(my tez mamy benefity na dzieci) to najlepiej nie kombinowac tylko podawac wszystko zgodnie z prawda to sie najbardziej oplaca bo tak sie sklada,ze oni bardzo duzo o nas wiedza mialam okazje sie o tym nie raz przekonac.Na szczescie ja nic nie kombinowalam wiec tez i nigdy nie mialam z nimi problemow.Pozatem kazda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie wiec nie sumami jakie ktokolwiek Ci przedstawia najlepiej sprawdzic to w kalkulatorze na stronie www.hmrc.gov.uk ( niestety trzeba troche pokopac) albo postarac sie znalezc odnosnik do kalkulatora z tego forum bo wiem,ze taki byl .Niezaleznie od tego co postanowisz zycze powodzenia! :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pn 07 sty, 2008 13:32

z tego co czytam to chyba najlepszym wyjsciem bylo by zarabiac ponad 55 000 GBP rocznie i nie miec problemow ktory benefit wybrac ;p
powo i pozdro

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES