TV 5.1

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pt 25 sty, 2008 13:35

Witam mam pytanko kupiłem zestaw kina domowego, wszystko gra elegancko tylko nie wiem jakie kable są mi potrzebne żeby głośniki hulały oglądając tv.
Mam nadzieje ze mi ktoś pomoże.

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

Pt 25 sty, 2008 16:33

Ehm, to może napisz więcej szczegółów. Z jakiego źródła puszczasz sygnał (polsat cyfrowy, n'ka, freeview, sky, skyhd?). Jakie kino domowe też się przyda.

pozdr

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pt 25 sty, 2008 17:51

Nie wiem czy jest to jakaś różnica z jakiego źródła,ale jak jest to z Cyfry+, telewizor Samsung LCD i kino domowe Samsung HT-TX35

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

Pt 25 sty, 2008 19:05

A tuner od cyfry masz starego typu czy jakiś nowszy model? Ja mam philipsa 6010 i 5.1 z niego nie wyciagnę bo ma tylko wyjście na chinche a to za mało. Da się dźwięk puścić na wszystkie głośniki ale będzie to tylko stereo. Jak masz nowszy tuner i np. wyjście optyczne to nie ma problemu o ile program/film jest nadawany w 5.1

Avatar użytkownika
mike.g
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 28 wrz, 2007 07:55
  • Lokalizacja: Olsztyn / Gateshead

So 26 sty, 2008 08:16

chawel: no tak, jest duża różnica. Po pierwsze nie wiadomo czy stacja nadaje w 5.1 i czy tuner ma możliwość 5.1.

Tunery już od dawna wspierają 5.1, ale sygnał był nadawany maksymalnie w 2.1. Jedyna nadzieje, to nowe tunery cyfry lub n'ka. Sygnał HD-ready jest standardowo w 5.1. Polecam w szczególności podczas meczów piłkarskich (przednie głośniki to komentatorzy, a tylne to publiczność daje świetny efekt).

pozdrawiam,

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

So 26 sty, 2008 09:31

matthew napisał(a):chawel: no tak, jest duża różnica. Po pierwsze nie wiadomo czy stacja nadaje w 5.1 i czy tuner ma możliwość 5.1.

Tunery już od dawna wspierają 5.1, ale sygnał był nadawany maksymalnie w 2.1. Jedyna nadzieje, to nowe tunery cyfry lub n'ka. Sygnał HD-ready jest standardowo w 5.1. Polecam w szczególności podczas meczów piłkarskich (przednie głośniki to komentatorzy, a tylne to publiczność daje świetny efekt).

pozdrawiam

OK wiem już o co chodzi.Mi głównie zależy na tym żeby oglądając telewizje miał głos w głośnikach od kina domowego nie chodzi mi o efekty Dolby Surround itp.PZDR

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

So 26 sty, 2008 09:55

czy tuner i kino mają wejście/wyjście hdmi?

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

So 26 sty, 2008 10:09

matthew napisał(a):chawel: no tak, jest duża różnica. Po pierwsze nie wiadomo czy stacja nadaje w 5.1 i czy tuner ma możliwość 5.1.

Tunery już od dawna wspierają 5.1, ale sygnał był nadawany maksymalnie w 2.1. Jedyna nadzieje, to nowe tunery cyfry lub n'ka. Sygnał HD-ready jest standardowo w 5.1. Polecam w szczególności podczas meczów piłkarskich (przednie głośniki to komentatorzy, a tylne to publiczność daje świetny efekt).

pozdrawiam,


matthew, jest jeszcze inna strona medalu. Mam telewizje n, wszystko ladnie pieknie - dekoder podlaczony z TV oraz z kinem domowym przez hdmi. Dla przykladu wybieram program nadawany w HD, telewizja n oferuje 1080i, wiec taki fake full HD :) ale na TV 1080p jest juz calkiem dobrej jakosci ... ale ale ... co sie dzieje .... kanal nadwany w Dolby Digital .. cisza .... wylacze dolby w dekoderze i jest dzwiek. Okazuje sie, ze dekoder n-ki ma niedopracowany soft wspolpracujacy z HDMI. Dalej ... niektore programy, nawet niby tej ich reklamowane super radio w super cyfrowej jakosci nadaje dzwioek w 3.1 - nie wszystkie stacje, ale czesc!! Okazuje sie, ze wielu nadawcow ''oszczedza'' swoje transpondery. Oszczedza, czyli albo wykupilo je na koncu i oferuja one slabszy sygnal, jak np. w przypadku nadawanego testowo kanalu TVN HD, gdzie przy ustawieniu anteny sila 98% jakosc 84% czsami mam napis, ze brak sygnalu na kanale TVN HD.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 26 sty, 2008 10:22

Tuner cyfry+ nie ma wyjścia HDMI,a kino ma oraz telewizor ma wyjście

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

So 26 sty, 2008 10:29

chawel2 napisał(a):Tuner cyfry+ nie ma wyjścia HDMI,a kino ma oraz telewizor ma wyjście


jesli skonczyl sie Tobie rok od umowy cyfry + warto wymienic dekoder na nowszy juz z systemem HD. Tak zrobili moi rodzice i sa zadowoleni. Jest to cos ok 6 pln wiecej miesiecznie za HD

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 30 sty, 2008 13:12

nie wiem dokladnie jak masz w swoim zestawie a szukac mi sie nie chce.

Ale

W zestawach Sony aby miec dzwiek na glosnikac z kina domowego z TV wymagany jest zwykly kabel Euro, na HDMI wszystko pieknie sie przelancza ale niestety nie bedzie dzwieku. Tez sie otym dowiedzialem dopiero po zakupie jak musialem leciec po drugi kabel.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do POGADUCHY