Konto bankowe, a wyjazd do PL - pytanie

Wt 18 mar, 2008 19:24

Witajcie

2 lata temu przyjechałem do UK na wakacje by dorobić jako student. Założyłem także konto w Lloyds'ie. Po drodze udało mi się je zdowngrade'ować do Classic, które wtedy było darmowe. Konto zostawiłem otwarte bo miała tam przyjść ostatnia wypłata oraz zwrot podatku - wszystko poszło ok.

Z konta jestem bardzo zadowolony, co więcej jest to moja "furtka na świat" którą łącze z polskim kontem za pomocą paypala. Niestety zbliża się termin wymiany karty debetowej, a pod adresem mieszka kto inny, dlatego warto by się było o to zatroszczyć.

Pytanie jest takie (ponieważ nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat):
Czy ktoś miał podobną sytuacje i czy można wysłać lloyds'owi forma z zmianą adresu na polski? oraz, czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami (teraz jest napisane że banking jest darmowy O ILE jest sie na kredycie)

Wiadomo, najprościej zamknąć konto i tyle, ale planuje po studiach powrócić i mieć przynajmniej jedną rzecz mniej do zrobienia (a działające konto dużo ułatwia).

soolek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 05 lip, 2007 21:26
  • Lokalizacja: Gdansk, PL

Śr 19 mar, 2008 11:52

za pomocą paypal'a ? troche droga ta furtka na świat. Paypal ma kosmiczne prowizje ...

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 19 mar, 2008 16:52

Dokladnie. Lepiej zarejestruj sie na moneybookers. Pobieraja tylko 1,33 funta za przelew niezaleznie od kwoty.

Avatar użytkownika
mike.g
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 28 wrz, 2007 07:55
  • Lokalizacja: Olsztyn / Gateshead

Cz 20 mar, 2008 08:40

nie były to jakieś duże kwoty i korzystałem z darmowego limitu, który na dzień dobry jest dawany przy kontach paypal - może trochę przycinali na walucie, ale nie było tak źle. W każdym razie dzięki za porady :)

Wracając do tematu, to na razie skłaniam się do zamknięcia konta - ponowne założenie to nie jest taka tragedia jak się wie co i jak, więc chyba niepotrzebnie kombinuje.

soolek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 05 lip, 2007 21:26
  • Lokalizacja: Gdansk, PL

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES