Jak rozliczyć dochody z Anglii?

Pt 29 lut, 2008 16:29

Avatar użytkownika
Pilot
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 10:41
  • Lokalizacja: Deckham

N 16 mar, 2008 12:39

Ja jeszcze dodam ten link, może komuś pomoże w rozliczeniach-mnie pomógł :)

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/205 ... j-kieszeni

żmija
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 08 mar, 2007 15:23

Pn 17 mar, 2008 20:37

Albo www.pitroczny.pl może pomoże...
Dzięki Waszym linkom pomału się odnalazłam, chociaż kilka pytań ciągle mam bez odpowiedzi :-(

mirka
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 30 paź, 2007 16:51
  • Lokalizacja: Poznan/Olsztyn/Newcastle

Wt 18 mar, 2008 15:23

żmija napisał(a):Ja jeszcze dodam ten link, może komuś pomoże w rozliczeniach-mnie pomógł :)

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/205 ... j-kieszeni
A jak najlepiej się rozliczyć jeśli połowe roku pracowało się w polsce drugą połowę tutaj

robertbeata
Rozkręca się

  • Posty: 30
  • Dołączył(a): N 16 mar, 2008 08:50
  • Lokalizacja: Poznań/Gateshead

Wt 18 mar, 2008 17:45

z polowy rozliczasz sie w polsce a z drugiej w UK.

Vodun


Wt 18 mar, 2008 20:19

Jeżeli pracowałeś w 2007 roku chociaż miesiąc w Polsce musisz się rozliczyć niestety w Polsce z zarobków z PL i UK oprócz tego złożyć P-60 w UK

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

Wt 18 mar, 2008 20:29

Vodun napisał(a):z polowy rozliczasz sie w polsce a z drugiej w UK.


Hymm mi się wydawało że jeżeli pół roku pracowałam w polsce a drugie pół w anglii to rozliczam się w polsce na druku PIT36 z załącznikiem PIT ZG. No ale oczywiście wychodzi nadpłata - czyli że muszę jeszcze skarbówce dopłacić, co mi się nie podoba.

Ja przeliczyłam podatek wg. artykułu www.mojawyspa..... i odradzam - zwłaszcza obliczenia ze strony drugiej. to co jest na pierwszej stronie - spoko - wrzuciłam dane do excela, samo się zrobiło. A potem wybrałam program ze strony www.pitroczny.pl i mam niewielką ale oczywiście nadpłatę.

Teraz się tylko zastanawiam czy wszystko jest dobrze :roll:

powodzenia :)

mirka
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 30 paź, 2007 16:51
  • Lokalizacja: Poznan/Olsztyn/Newcastle

Wt 18 mar, 2008 21:25

po co polskiemu US wiedziec ze tu pracowalas? Z 1000F miesiecznie miescisz sie w najwyzszym progu podatkowym w polsce. Jeszcze nie weszla taka ustawa, że musisz sie rozliczac z dochodow uzyskanych w angli w polsce - byloby to samobojstwo. Moge sie mylic. Ale z tych samych pieniedzy rozliczasz sie 2 razy w polsce i angli. Najlepiej niech sie wypowie jakas madrzejsza duszyczka.

Vodun


Śr 19 mar, 2008 07:05

Ja akurat jestem w tej dobrej sytuacji że w zeszłym roku 10mcy przepracowałam w polsce a tu tylko miesiąc - więc o te kilkadziesiąt złotych (nawet nie pół dniówki) nie będę robiła szumu. Ale gdybym była w odwrotnej sytuacji - to bym nie rozliczała angielskich dochodów w polsce, bo to jest absurd. Płacić polskiemu US za to że wybrałam inne życie, a oni i tak zmarnują te pieniądze.
Polskie przepisy podatkowe w tej kwestii są na prawdę nie życiowe.

mirka
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 30 paź, 2007 16:51
  • Lokalizacja: Poznan/Olsztyn/Newcastle

Pn 24 mar, 2008 14:26

Ja rozliczyłam się w Polsce, bo chcę mieć czystą i klarowną sytuację. Dziś wydaje mi się, że do Polski nie wrócę, ale za 10 lat mogę zmienić zdanie, a US to taka pieprzona instytuacja, która o swoje zawsze się upomni. Pracowałam w Polsce prawie poł roku-tu też pół roku-przyjdzie mi zapłacić stosunkowo niewielkie pieniądze, więc wolę to zrobić teraz dla własnego świętego spokoju.
Ja mam pewne doświadczenia z US w Polsce i dlatego taką podjęłam decyzję-oczywiście wk...a mnie to jak większość, ale chcę miec temat z głowy. A każdy zrobi jak uważa.

żmija
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 08 mar, 2007 15:23

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES