Jak wynajac mieszkanie/pokoj przez agencje angielska??

Pn 10 mar, 2008 13:00

Witam.Jeszcze nigdy nie wynajmowalem pokoju z agencji, zawsze od pakistancow albo polakow.Czy ktos moze mi napisac jak szukac pokoju przez agencje/mieszkania i jakie sa sredne ceny bo z tego co sie orientuje to za 3 osobowy biora 400funtow ale sa kaucje ktore nie wiem ile wynosza.Jak ktos zna dobra agencje z dobrymi cenami niech mi napisze tutaj.Dzieki

Avatar użytkownika
butcho
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 22 wrz, 2006 11:08
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Pn 10 mar, 2008 14:02

Poprostu idziesz do agencji ktorych jest bardzo wiele i mowisz jakie mieszkanko gdzie i za ile Cie interesuje, ale jest o wiele drozej. Przykladowo domek 2-3 sypialnie z ogrodkiem i podjazdem dla auta kosztuje jakies 495 funtow, agencja pobiera:

ONE MONTHS RENT IN ADVANCE L495.00 ONE MONTHS RENT AS A BOND L495.00 ADMINISTRATION FEE L247.50 VAT ON ADMIN FEE @ 17.5% L43.31 TOTAL AMOUNT REQUIRED L1280.81

czyli aby sie wprowadzac potrzebujesz prawie 1300 funtow.

Przy chatce za ok 400 funtow powienienes sie zmiescic w cenie do 1 tys, ale to zalezy od chatki no i oczywiscie od agencji.

Stronki roznych agencji znajdziesz na tej stronce: http://www.email4property.co.uk/newcast ... agents.htm

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pn 31 mar, 2008 21:00

Trzy lata temu nie brali ode mnie żadnych opłat administracyjnych. Był tylko podwójny czynsz (właściwie czynsz z góry i jego równowartość jako kaucja). Czy przez ten czas tyle się zmieniło?

Wiem też, że od znajomych wymagali zaśiwadczenia o wysokości dochodów (na przykład payslipy) albo referencji od pracodawcy (agencji) na temat wysokości zarobków.

Są agencje, które nawet pobieraja opłatę wstępną, potem sprawdzają możliwości finansowe przyszłego najemcy i ... odmawiają wynajęcia mieszkania, bo za mało klient zarabia. Opłaty nie oddają.

Są lepsze i gorsze firmy. Jedne bardziej przychylne Polakom, inne mniej.
Generalnie osobiście znam trzy przypadki (w tym jeden własny) złego traktowania polskiego kilenta przez Pattinson i tej firmy nie polecam...

W ogóle... to temat - rzeka.

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

N 06 kwi, 2008 12:26

Agencja Euro-property ma małe opłaty wstępne tzn.bond to 2 tygodnie za mieszkanie z góry ok.200f(za 3 pokojowy domek),plus opłata adminis.100f .Koszt na wstępie około 300f-350f.Numer do Agencji 01915493223.Mają różne dzielnice,domki do koloru ,do wyboru.Pozdrawiam ;)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES