badania wsrod Polakow w Newcastle

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 14 lut, 2006 21:37

Dobry wieczor,

Ja jestem pracownikiem naukowym na uniwersytecie w Newcastle http://www.ncl.ac.uk/geps/staff/profile/alison.stenning. Juz kilka lat zajmowalam sie badaniami w Polsce i teraz pracuje, z kolegami, nad projektem o migracji z nowych czlonkow Unii do miast i regionow Anglii, fundowany przez Office for the Deputy Prime Minister. Obecnie zajmujemy sie spotkaniami z organizacjami (np. z urzedem miasta, posrednictwami pracy, pracodawcami, spolecznosciami srodkowo-europejskimi, zwiazkami zawodowymi itd.).

Juz rozmawialam z Ryszardem, administratorem tych stron, i on powiedzial, ze moglabym wyslac ten post zeby zapytac:

Jakie sa najwazniejsze i najbardziej skuteczne agencji pracy w Newcastle?

Do ktorych innych organizacji kieruja sie Polacy w Newcastle z problemami, sprawami itd. dotyczacami pracy, mieskan, dostepu do uslug (np. uslug medycznych, szkol, dostep do pracy, do mieszkan itd.)?

Wszystkie odpowiedzi beda traktowane jak anonimowe. Po prostu chcemy okreslic z ktorymi organizacjami powinnismy sie umowic na spotkania.

Jesli chcialbys dowiedzic sie wiecej o projekcie, to napisz. Na koncu, chcialabym przeprosic za jezyk polski - mam nadzieje, ze wszystko jest zrozumiale :?

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam,
Alison Stenning

alisonstenning


Śr 15 lut, 2006 00:52

wszystko jest zrozumiale i nie ma co przepraszac
w badaniach nie pomoge ale przynajmniej dobre slowo szepne
pozdrawiam

stefano
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 00:18

Śr 15 lut, 2006 13:48

Z wielkim zainteresowaniem przeczytalam Pani e-mail na temat badan naukowych dotyczacych mojego ojczystego kraju.

Mam jednak pytanie:
Czy sa prowadzone jakies badania na temat wzajemnej wspolpracy pomiedzy uczelniami Polski i Anglii odnosnie uznawania dyplomow ukonczenia studiow wyzszych na tym samym poziomie kwalifikacyjnym?

Jest to problem dla polskich absolwentow szkol wyzszych, gdyz wielokrotnie przybywaja do Anglii z wysokim wyksztalceniem wyniesionym z Polski. Jednak gdy przychodzi do zatwierdzenia ich kwalifikacji, wielokrotnie osiagaja zanizona ocene.

Jest to disktryminujace, bledne i bezpodstawne traktowanie polskich absolwentow. Uwazam, ze z powodu braku odpwiednich przepisow na ten temat polska inteligencja traci na tym bardzo duzo, gdyz ogranicza to ich start w karierze zawodowej w Wielkiej Brytanii.

Bylabym wdzieczna za Pani opinie na ten temat.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Śr 15 lut, 2006 15:09

Gratuluję świetnego języka polskiego!

Chętnie odpowiem na Pani post, choć nie jest to takie proste.

Ciężko mi wybrać najlepszą agencję pracy, bo albo na taką jeszcze nie trafiłam, albo po prostu agencje pracy w ogóle nie są najlepszym miejscem dla osób, które chcą pracować i życ na stałe w Wielkiej Brytanii.
Jeśli chodzi natomiast o dostęp do wszelkich usług - mam ten sam kłopot. Nigdy nie korzystałam z pomocy żadnych urzędów, gdyż tej pomocy nigdy nie potrzebowałam. Zgłaszałam sie bezpośrednio do instytucji, której usług potrzebowałam (ośrodek zdrowia, college) i tam otrzymywałam potrzebne mi informacje. A w przypadku problemów mieszkaniowych skorzystałam z ogłoszeń w lokalnej gazecie.

Polacy to zaradny naród i zwykle polagamy sami na sobie. :) Ale może się mylę...?

Przykro mi, że nie mogłam Pani lepiej pomóc.
Pozdrawiam serdecznie

szpilka
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 14:36

Cz 16 lut, 2006 14:45

alisonstenning napisał(a):Dobry wieczor,



Juz rozmawialam z Ryszardem, administratorem tych stron, i on powiedzial, ze moglabym wyslac ten post zeby zapytac:



alisonstenning napisał(a):Jakie sa najwazniejsze i najbardziej skuteczne agencji pracy w Newcastle?


To bardzo dobre pytanie... Niestety, nie ma na terenie Newcastle agencji, ktora moglaby sie poszczycic wysoka skutecznoscia w znajdowaniu pracy. W tym wzgledzie jest prawie tak samo jak w Polsce. Nie dosc, ze po rejestracji czeka sie cale lata swietlne na odpowiedz, to w dodatku obsluga zglodnialego pracy kandydata polega na schemacie- przyjdz do nas, zloz CV i wypier..... ! My i tak dostaniemy za twoja rejestracje " pounds benefits". No chyba, ze chodzi agencje towarzyskie, ktore moga sie pochwalic pelnym profesjonalizmem klienta. :)

alisonstenning napisał(a):Do ktorych innych organizacji kieruja sie Polacy w Newcastle z problemami, sprawami itd. dotyczacami pracy, mieskan, dostepu do uslug (np. uslug medycznych, szkol, dostep do pracy, do mieszkan itd.)?


Najpierw do tych standardowych, takich jak agencje. Potem po nieudanych probach w agencjach, staramy sie rozwiazac problemy w pub'ach i we wszelkiego rozdaju "zulerniach". Bo najlepsza metoda na troski, jest metoda wodna z duza iloscia %. :)

alisonstenning napisał(a):Wszystkie odpowiedzi beda traktowane jak anonimowe. Po prostu chcemy okreslic z ktorymi organizacjami powinnismy sie umowic na spotkania.


Z tymi, ktore zalatwiaja prace. Ja bym chcial dostac zaproszenie... Ciekawi mnie, jakby zareagowali "dawcy pracy", gdybym na t-shirecie mial napis I LOVE AL-Qaida, i na potwierdzenie swej milosc do klubu milosnikow terroru i chaosu przyniosl bym ze soba laski dynamitu. To by byla bombowa impreza i otrzymanie "vacancy" w trybie natychmiastowym. :)

Avatar użytkownika
kabotyn
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 12:09
  • Lokalizacja: zewsząd

N 19 lut, 2006 12:21

Ja bym osobiscie polecil Kelly Services Agency, ten oddzial na przeciwko biblioteki w centrum. Dostalem od nich trzy propozycje pracy, ale niestety musialem im odmowic ze wgledu na to, ze godziny mi nie pasowaly. Oczywiscie jak sie rejestrowalem to zaznaczylem ktore mnie interesuja.
Odradzalbym za to Parkhouse Recruitment poniewaz na poczatku mnie olewali( mimo, ze za kazdym razem szedlem, jak dawali ogloszenie do prasy), bylem trzy razy zeby sie zarejestrowac i trzy razy dawali mi ich podstawowy druczek do wypelnienie. Dopiero jak mnie potrzebowali, to laskawie sie skontatkowali i w pelni mnie zarejestrowali. Byli naprawde slodcy.Ale jak powiedzialem ze nie wezwe tej pracy (byla daleko i po 12 godzin, a ja nie mam samochodu) to od razu stali sie rude w stosunku do mnie.

Ikisuru


Wt 21 lut, 2006 04:13

THE FIRST RECRUITMENT jest ok.znalazlo tam prace wielu polakow.
osobiscie znam managerow tejze agencji czasem nawet im pomagam w rozmowach z polakami.Niestety caly czas ten sam problem......bariera jezykowa.
polecam ta agencje szczegolnie dla osob bez kwalifikacji( praca jako osoby sprzatajace)
_________________
ewa t

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Cz 23 lut, 2006 08:28

Wielki dzieki za wszystkie odpowiedzi. Na pewno nam pomoga. Juz jestesmy umowieni z Prime Time a chyba z tymi innymi umowie sie. I z Newcastle College.

Mam jeszcze inne pytanie. Czy ktos mial kontakt z organizacja JET-ESOL - oferuja "vocational training" z dodatkowym poparciem jezykowym. Maja biura w Cruddas Park i w Heaton. Jestem ciekawa czy ktos mial z nimi kontakt.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam,
Alison

alisonstenning


Cz 23 lut, 2006 13:24

Ja sie do nich zwrocilem z prosba o prace. I pomogli mi. Pacuje :D . W zeszlym tygodniu przyslali mi tez list (wysylaja je pewnie wszystkim ktorzy sa u nich zarejestrowani) ze nawiazali kontakt z jakas tam agencji i ze jezeli jestem zainteresowany, to ktos z agencji tego a tego dnia bedzie u nich w Crudas Park i zebym wzial ze soba CV. Chcialem pojsc, ale dalem ciala, bo bylo to wczoraj, a ja mialem tyle spraw na glowie, ze zapomnialem.

Ikisuru


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Powrót do Forum ogólne

cron