turbina

Śr 16 kwi, 2008 10:19

Orientuje się może ktoś ile kosztuje wymiana turbiny w Audi 1,8T? Nie pytam w sumie o części chodzi mi generalnie o samą robociznę, myślę że udało by mi się znaleść turbinke na Ebay-u. Zalezy mi na tym żeby robił to ktoś kto wie co robi. Ale może od początku ... .
Dałem samochód na warsztat w celu wymiany uszczelki między kolektorem a wydechem z dellikatna sugestią, że jak maja możliwość sprawdzenia turbiny to niech to przy okazji zrobią bo i tak będą ja mieli prawie na dłoni (zdawało mi się że trochę słabo ciągnie, powinno być w pewnej chwili "kopnięcie" czego nie doświadczałem). Samochód odebrałem, uszczelka zrobiona ze stwierdzeniem ze turbo padnięte (jest właściwie gorzej jak było, musieli coś przy okazji uszkodzić). Nie chciałbym kupić nowej turbiny i po założeniu stwierdzić że tez leży, bo komus coś nie wyszło. Dzięki za pomoc :).

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

Pt 18 kwi, 2008 18:52

Wymiana turbiny to koszt ok 40 f w warztacie ,serwis ok 100-200f .Co do zakupu na e-bay bardzo polecam te z made in china niektora nawet sa z plastiku ( wirnik) :lol: Plastiki sa super ,cena jest adekwatna do produktu .Co bedzie jesli po wymianie bedzie tak samo? 99 % SUKCESU TO WŁASCIWA DIAGNOSTYKA!!!! to tej diagnostyki trzeba niestety posiadac sprzet ,czas,wiedze. JESLI ZAUWAZYŁAŚ JAKIEKOLWIEK BŁĘDY W MOJEJ WYPOWIEDZI TO CHCIAŁBYM CIE POINFORMOWAC ŻE SĄ TO BŁEDY ZAMIERZONE I NIE MOZESZ UŻYWAĆ TAKICH SAMYCH :lol: [/list]

arex-mot
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Pt 04 kwi, 2008 21:28

N 20 kwi, 2008 12:53

Co rozumiesz przez słowo serwis? Regenerację? Znasz warsztat który mi to zrobi? Turbina nie bierze oleju, z tego co mówili na warsztacie to wszystko jest rozklekotane w środku i nie trzyma się "kupy".

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

N 20 kwi, 2008 16:16

SERWIS- A.S.O- Autoryzowana.Stacja.Obsługi.-AUDI .Jezeli wiesz na 100% ze turbina jest zepsuta to każdy mechanik poradzi sobie nie potrzebujesz A.S.O. UWAGA-PRZY ZAKUPIE -zwróć UWAGE na oznaczenia muszą byc takie same K03S-12-ŁOPATKOWA----K03- 8 ŁOPATEWK http://www.a3-tom.de/sonstiges/k03-sport_04.jpg

arex-mot
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Pt 04 kwi, 2008 21:28

Pn 21 kwi, 2008 09:22

Dzięki!! Teraz tylko trzeba znaleźć turbinę za rozsądne pieniądze ::wales

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 10:39 ]
Moja z tego co wiem jest K03 i w sumie znalezienie odpowiedniej jest trudniejsze niż myślałem. Zaskakująco dużo różnych modeli (właściwie to różnych nr seryjnych na turbinach) do tego silnika. Z tego co wiem to numer na tabliczce znamionowej musi byś ten sam. Wiesz może czym one się różnią? Czy gdybym znalazł turbinę z innym numerem ale w komplecie z kolektorem to wtedy spasuje? Generalnie myślałem że to będzie proste w sumie do grupy VW należy troche marek a 1,8 t jest jesnym z najbardziej popularnych silników :gaah:

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

Pn 28 kwi, 2008 19:31

NUMER SILNIKA ? (engine code) np AGU -TURBINA 12 ŁOPATEK NR 06A 145703D http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... e..........ŚREDNICA DOLOTU 36.7 .http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... &ajax=true NIE PAMIETAM MOCOWANIA DO WYDECHU W KAZDYM RAZIE MUSI BYC TAKIE SAME NIE KOMPLIKUJMY SOBIE ŻYCIA PRZERÓBKAMI.
POWODZENIA!

arex-mot
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Pt 04 kwi, 2008 21:28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron