CO LEPSZE...

Cz 01 maja, 2008 22:21

Witam,mam do was pytanie co jest lepsze:
wrocic do pracy i oddac dziecko do żłobka czy zostac w domku... :D

stefan2
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): So 11 sie, 2007 20:30

Pt 02 maja, 2008 06:10

Zostać w domu jeszcze troszkę i patrzeć jak maluch się rozwija.Te chwile są nie zapomniane.Wrócisz do pracy to troszkę się wykosztujesz na żłobek,no i nie widzisz większość dnia malucha.Pozdrawiam :D
:D :D :D

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pt 02 maja, 2008 06:36

ja postanowilam wogole zrezygnowac z pracy i po urlopie maciezynskim zwolnic sie, bo nie wyobrazam sobie widziec moje malutkie dziecko tylko przez 1-2h pod wieczor i zeby wychowywal je ktos obcy - nie na tak wczesnym etapie.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 02 maja, 2008 06:51

a ile lat ma dziecko?

joa78
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): Wt 08 sie, 2006 12:12

Pt 02 maja, 2008 07:21

Dziecko bedzie miało roczek kiedy bede musiała zdecydowac wrocic czy nie,prace mam na pol etatu czyli 4-5h dziennie.Orientujecie sie moze ile kosztuje żłobek? :shock:

stefan2
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): So 11 sie, 2007 20:30

Pt 02 maja, 2008 08:22

wg mnie powinnas zostac w domciu, pracujac 4-5 godzin dziennie watpie by ci to starczylo na pokrycie zlobka czy opiekunki!!!!!jesli to twoje pierwsze dziecko tym bardziej, bo bedziesz caly czas uczestniczyla w wychowaniu malenstwa. a to wazne by pierwsze lata byc przy maluszku i obserwowac jak sie rozwija. chcialabys aby twoje dziecko wychowywal ktos inny???

gabrysia
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 20:47

Pt 02 maja, 2008 09:43

Ale przeciez to jest tylko 5 h odbieram ja o 12 i mamy reszte dnia dla siebie,nie mozna mowic tu o tym ze kto inny ja wychowa,uwazam ze jej rowniez wyjdzie na dobre kontakt z dziecmi na codzien.

stefan2
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): So 11 sie, 2007 20:30

Pt 02 maja, 2008 09:48

Ja uwazam, ze dziecku jest strasznie potrzebny kontakt z rowiesnikami. Mam doskonaly przyklad na moim maluchu, ktory byl przez caly czas ze mna w domu. Teraz ma 2,5 roku, zaczal chodzic do playgroup i na poczatku byl wielki problem, ze musi na jakis czas zostac bez mamy. A jesli chodzi o oplaty za opieke czy zlobek mozna sie starac o zwrot kosztow z Inland Revenue wraz z Child Tax Credit.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Pt 02 maja, 2008 17:39

Childminder od 2,5-4,5 za godzinę.
Wg mnie wszystko zależy od dziecka, 4 godzinny dziennie to nie aż taka wielka "rozłąka". Moje dziecko jest troche starsze, 2 lata i 3 m-ce, już pół roku u opiekunki, tylko 12 godzin tygodniowo, ale uwielbia tam byc i nigdy nie chce do domu wracać, a co najważniejsze przebywa z dziećmi, chodzi w różne miejsca i nigdy sie nie nudzi! Gdybym mogla to dawalabym go na dużo więcej godzin. Jeszcze jest jeden istotny element - angielski.

joa78
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): Wt 08 sie, 2006 12:12

N 04 maja, 2008 13:48

Koszty przedszkola dla dziecka poniżej dwóch latek to minimum 26 funtow dziennie, 13 funtow za półdniową "sesję".
W przypadku choroby dziecka i nieobecności w przedszkolu nie ma żadnych odliczeń.
Zanim się zdecydujesz, przelicz sobie, czy Ci się to kalkuluje. Czasem możesz nie dostać w pracy płatnego urolopu zdrowotnego na chore dziecko, nic nie zarobisz, a jeszcze będziesz musiała zapłacić za przedszkole normalną stawkę.

Poza tym, warto zobaczyć jak przedszkole wygląda od środka. Możesz umówić się na wizytę i wtedy zobaczysz na przykład, że dzieci 2-3 letnie nie mają żadnych leżaków do spania, że w kwietniu dzieci są wypuszczane na plac zabaw przed budynek tak, jak były ubrane w środku budynku (nawet w krótkich rękawkach).

Zasady są super: 2-3 dzieci na jedną opiekunkę, raport dokładny o tym, co dziecko robiło, jadło, ile razy (i kiedy) miało zmienianą pieluchę i co w niej było itp. Ale to nie to samo, co nasze polskie podejście do dziecka. Osobiście nie mogłam znieść w przedszkolu widoku zasmarkanych maluchów, którym przez cały dzień nikt nie wyciera nosa...

To Twoje dziecko i Twoja decyzja, ale przemyśl to wszystko.

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Pn 05 maja, 2008 12:36

Ja mam 6cio miesięczną córeczkę. Narazie jeszcze jestem na urlopie macierzyńskim i już myślę co zrobić, kiedy się on skończy. Bardzo chciałabym być pełno etatową mamą, bo uwielbiam spędzać czas z moim brzdącem, aczkolwiek nie ukrywam, że pojawia się aspekt finansowy, bo na benefity i taxy liczyć nie mogę. Więc robię wszystko żeby nie stracić tych cennych chwil, szczególnie, że to nasze pierwsze dziecko. A rówieśników mamy wkoło kilku, więc o to się nie martwię.
Słyszałam o nianiach polskich, angielskich oraz żłobkach i przedszkolach. Nie wyobrażam sobie żeby moja mała miała być w żłobku, gdzie warunki nie są najlepsze, bo nikt tak nie upilnuje i nie zadba o dziecko jak ktoś bliski.

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

So 17 maja, 2008 15:49

ja mam dwoje wspaniałych dzieci 4letnią córkę i rocznego syna, chcę być przy nich jak najdłużej, ale to zależy od sytuacji finansowej ja mam dużą pomoc rodziny, a efekty rozwoju dzieciaczków naprawdę niezapomniane.!!! :)

kasiak114
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 12:43

So 17 maja, 2008 18:58

popieram duzo zalezy od finansow ale bliskosc matki przy dziecku jak sie rozwija jest naprawde wazna wiem bo zostawilam na miesiac 6miesiecznego syna i 3letniego to byl koszmar

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 18 maja, 2008 14:46

moj synek ma 2 lata od 4 miesiecy chodzi do zlobka na pol dnia koszt to 325f za miesiac ja jestem zachwycona bardzo duzo sie uczy panie sa przemile ja mam porownanie do poskiego zlobka i nie ma roznicy czy tu czy tam dzieci chodza zasmarkane tak samo. Ja uwazam ze dziecko powinno miec kontakt z rowiesnikam,a i mamie dobrze zrobi odpoczynek od dziecka. :D

DORA
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Wt 11 gru, 2007 23:51
  • Lokalizacja: WASHINGTON

N 18 maja, 2008 18:05

Witajcie, ja mam roczna corcie i podzielam w 100% poglad ,iz mamusia jest najlepsza ;) Rowniez borykalam sie z dylematem co zrobic gdy skonczy mi sie maciezynski i nie wyobrazalam sobie oddania 7miesiecznego malenstwa w obce rece. Na szczescie moge pozwolic sobie na pozostanie z mala w domu, ale doskonale zdaje sobie sprawe jak wazny zaczyna byc dla niej kontakt z dziecmi. Postanowilismy oddac ja do zlobka gdy skonczy dwa latka, poniewaz poza kwestia rowiesnikow pojawia sie kwestia oswajania sie malenstwa z jezykiem. A do tego czasu rozkoszuje sie kazda sekunda obserwowania jak cudownie sie rozwija i jakie jestesmy szczesliwe.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
pufcik
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): N 17 lut, 2008 20:05

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE

cron