Potrzebne informacje i pomoc

Cz 24 sty, 2008 14:53

Witam.
Nazywam sie Wojtek i obecnie mieszkam w Newcastle upon tyne
Gdy miałem 1,5roku milem wypadek w wyniku którego doznałem 'wylewu krwi do mózgu z porażeniem prawo stronnym' skutki którego widać do dzisiaj gdyż kuleje i mam bardzo ograniczoną jedną rękę. Chciałbym dowiedzieć sie czy będąc w Wielkiej Brytanii należy mnie sie jakaś pomoc finansowa oraz jeżeli cos takiego mi przysługuje to jak mogę sie starać o załatwienie tego.

pomóżcie proszę....

CLIN
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 07 gru, 2007 12:42

Cz 24 sty, 2008 16:21

Porozmawiaj z polskim prawnikiem, który pracuje w kancelarii Irwin Mitchell w Newcastle.
Bezpłatna konsulatcja.
http://ncl.to.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=339&Itemid=75

Czy wypadek był z twojej winy czy z winy innej osoby?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 20 cze, 2008 01:11

Rychu, z tego co rozumię on miał 1,5 roku ! Raczej trudno dociekac czyja to była wina. Jeśli już była po innej stronie to chyba tylko po mamy lub opiekunów, ale napewno nie jego! Chyba nie był na tyle rozsądny w tym wieku, żeby uniknąc wypadku . Chociaż może ;)

Avatar użytkownika
dimona
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Pn 27 mar, 2006 21:18
  • Lokalizacja: Whitby/Gdańsk

Pt 20 cze, 2008 06:32

wydaje mi sie ze to kwalifikuje sie juz do jakiegos rodzaju niepelnosprawnosci,musialbys dac mi wiecej szczegolow,np.czy to ma wplyw na Twoja prace,utrudnia Ci zycie???
Jest taki benefit ,ktory nazywa sie DLA(disability living allowance)
przyznaje sie go w 3 ratach najwyzsza,srednia i namniejsza...takze jak cos to pytaj

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Pt 20 cze, 2008 07:32

jest tez cos takiego jak Incapacity Benefit , najlepiej wybierz sie do Job centre i tam dostaniesz informacje



http://www.patient.co.uk/showdoc/23069018/

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Pn 23 cze, 2008 12:56

CLIN-
Wojtku, jeśli wszystko to działo się kilkanaście lat temu w Polsce to tam powinieneś mieć rentę.Tu tej nikt Ci nie pomoże w tej sprawie.Chyba że źle sie wyraziłeś i chodziło Ci oto ze pracując w Anglii miałeś to zdarzenie 1,5 roku temu.Bardziej sprecyzuj swoja sytuację.Pozdrawiam ,życzę zdrowia i dużo serdeczności ;) :D

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 26 cze, 2008 15:04

MOLKA napisał(a):CLIN-
Wojtku, jeśli wszystko to działo się kilkanaście lat temu w Polsce to tam powinieneś mieć rentę.Tu tej nikt Ci nie pomoże w tej sprawie.Chyba że źle sie wyraziłeś i chodziło Ci oto ze pracując w Anglii miałeś to zdarzenie 1,5 roku temu.Bardziej sprecyzuj swoja sytuację.Pozdrawiam ,życzę zdrowia i dużo serdeczności ;) :D


Troche juz chyba za pozno na jakiekolwiek zasilki :((

arti_uk
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Śr 25 cze, 2008 20:15
  • Lokalizacja: W-wa/Newcastle

Cz 26 cze, 2008 18:18

przeciez skoro jest niepelnosprawny i ma polskie orzeczenie moze je przetlumaczyc i staracsie o zasilek dla niepelnosprawnych nr tel 08457123456 tam zadzwon ipopros wniosek popros polskiego tlumacza i przedstaw sprawe oni ci powiedza ja teraz pobieralam wniosek na syna

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 26 cze, 2008 18:48

Troszkę inaczej jest z dziećmi z grupą niepełnosprawną,a trochę inaczej z dorosłymi.Nie wszędzie honorują polskie zaświadzczenia o grupie inwalidzkiej,wiem ,ze na pewno musisz udać się do swojego GP.Bo to on tutaj stwierdza ,czy jesteś niepełnosprawny ale na wszelki wypadek zadzwoń albo pójdź do jobcenter.Oni tez udzielaja na ten temat informacji.Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES