jak się żyje w Newcastle?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

So 27 maja, 2006 11:17

ja rowniez bez problemow zalozylam konto w banku Barclays i dostalam karte debetowa i kredytowa,
a mialam ze soba tylko paszport,dowod i list od mojego znajomego anglika,
ze u niego mieszkam i opiekuje sie jego dziecmi(co akurat prawda nie bylo,bo pracy dopiero szukalam,ale co tam :D)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 27 maja, 2006 22:05

ok, wielkie dzieki :) widze ze z kontem nie powinnam miec wielkiego problemu :D

Avatar użytkownika
Pixie
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 26 maja, 2006 18:41
  • Lokalizacja: Newcastle

So 27 maja, 2006 22:09

Aha, to moze osmiele sie zadac jeszcze jedno, bardziej blahe pytanie... czy orientujecie sie ile kosztuje bilet miesieczny/tygodniowy na metro w Newcastle? ;)

Avatar użytkownika
Pixie
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 26 maja, 2006 18:41
  • Lokalizacja: Newcastle

So 27 maja, 2006 22:37

Bilet na metro kosztuje roznie: w zaleznosci na ile stref potrzebujesz, na jaki czas kupujesz a takze.... kiedy kupujesz (zdarzaja sie promocje dlugoterminowych). Korzystne sa bilety sieciowe (Network Traveltickets) - gdy chcesz skorzystac np. z metra i autobusu, lub roznych firm transportu kolowego (duzych dziala w NCL 3). Wszelkie info na temat cen biletow i rozkladu stref znajdziesz tu: http://www.tyneandwearmetro.co.uk/ticke ... ickets.asp
A tak nawasem mowiac jestem w trakcie przygotowywania szerszego opracowania na temat transportu publicznego w naszym miescie.... ale nie bardzo czas mi pozwala na skonczenie, bo codziennie go realizuje :wink:

Avatar użytkownika
tom
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 12:15
  • Lokalizacja: NE15 / Denton Burn/Szczecin

N 28 maja, 2006 22:05

Na wszystkie linie i rodzaje komunikacji (metro i autobus)kosztowal cos ponad 60 funtow.Chodzi tu o strefy i w zaleznosci od nich placisz wiecej,albo mniej.Wlasnie o tym pisal moj poprzednik...

bary


Wt 13 cze, 2006 14:08

a czy w anglii dla rodzin ktore maja male dochody mozna uzyskac jakies dodatkowe pieniazki (zasilki), jakas pomoc?
dzieki
pozdrawiam

anik


Wt 13 cze, 2006 14:52

proponuje zajrzec na stronke www.polska.chata.co.uk (duzo informacji po polsku) lub
www.hmrc.gov.uk (w jez.angielskim)

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne

cron