Opowieść z dna świata. Jak ubożeje Ameryka

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Wt 26 sie, 2008 05:20

Ciekawa książka i ciekawe komentarze:
http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/wiadomo ... 008-08&s=0

Jaki jest przeciętny Amerykanin? Na pewno nie ma białych zębów i wysportowanej sylwetki! – przekonuje Barbara Ehrenreich, autorka książek obnażających nędzę amerykańskiego mitu.


Dziś pisarka dostaje listy od ludzi opisujących dramatyczne warunki w swoich zakładach pracy. Najbardziej szokująca z tych relacji, zamieszczona w jej nowej książce, pochodzi od byłego pracownika wielkiej sieci sklepów.

Opowiedział on Ehrenreich, jak w 2003 roku władze firmy uwięziły go i przesłuchiwały przez sześć godzin na okoliczność udzielenia koledze zniżki na grę wideo. Następnie zmuszono go do podpisania fałszywych zeznań i wyrzucono z pracy. Takie sytuacje nie należały do rzadkości.


kamil 2008-08-26
i to jest prawda mieszkam 2 lata w usa i widze ze w tym kraju nie ma poszanowania dla ludzi pracujacych .polacy w chicago zapierdalaja po 12 godzin nadobe jezcze stoja w korkach po 2 godziny.pracodawca ich przychodzi i mowi im ze dobrze robia ale musza robic 2 razy szybciej ehehehhe na ubezpieczenie nikogo nie stac za przyjazd karetki trzeba zaplacic 6 tys dolarow i to jest cala ameryka

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 26 sie, 2008 10:22

Mała Barbara z trwogą zastanawiała się, czy nie jest ona komunistką.

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Wt 26 sie, 2008 17:21

w chicago zapierdalaja po 12 godzin nadobe jezcze stoja w korkach po 2 godziny.pracodawca ich przychodzi i mowi im ze dobrze robia ale musza robic 2 razy szybciej

Niestety Polak pokazał i niech teraz zapierd... Tak samo jest tutaj. Inni obcokrajowcy robia jedna rzecz w 5 i jest dobrze. A Polak musi sam. Bo pokazał, że potrafi, a teraz wielce narzekać.

Vodun


Wt 26 sie, 2008 19:53

Zgadzam sie!!!
Sami im pokazalismy,ze potrafimy wiec wykorzystuja to!!!
Nie ma co narzekac za pozno :?

Avatar użytkownika
Sosna
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Śr 27 lut, 2008 21:56
  • Lokalizacja: KalishFornia/Newcastle

Śr 27 sie, 2008 02:24

A ja mowie prosto z mostu spierd...aj i mam spokoj. Zwolnic nie zwolnia bo zawsze i tak zrobie co do mnie nalezy(a za kogos lub na kogos robic nie bede) a nawej jesli to znajde inna robote ale za kare to ja do Angli nie przyjechalem i zapier...c nie mam zamiaru. Jesli raz pokazesz ze moga toba pomiatac i ci dokladac roboty to juz po tobie. Kiedys pracowalem w fabryce(2 tyg. sam sie zwolnilem), Polacy tam traktowani jak zwierzeta. Tylko szybciej, szybciej jak w obozie. Postawili mnie na maszyne po tyg. bo niby po ang. troche umiem. Przyszedl menadzer i zaczal podkrecac maszyne. Po 2 min. idzie do mnie i pyta sie czego maszyna idzie pusta - a czy ja ci wygladam na konia?? Zwolnij maszyne to pujdzie zaladowana i tyle:) Tylko nie pokazuj ze umiesz - angol czy ciapaty tez umie tak szybko jak my ale jak mi to kiedys powiedzial znajomy angol - Stupid is, stupid do!!! Teraz nie wazne gdzie pracuje jak widze ze mi chca dolozyc roboty to od razu gadam ze ich chyba du..a boli. Moze i jest klotnia ale wierzcie mi zaczna na was inaczej patrzec i sie z wami jako tako liczyc. Tylko sie nie zgadzajcie!!!

[ Dodano: Sro 27 Sie, 2008 11:46 ]
Własnie podziękowałem agencji za prace. Wysłali mnie dzisiaj do firmy która przewozi meble. Miałem jechać gdzieś tam(juz nie pamietam, mam prawko C na dostawcze się znaczy) jako kierowca. Przychodze do firmy, wsiadam za kółko no i jedziemy. Już na pierwszym skrzyzowaniu okazało się że auto ma niesprawne hamulce(7.5 tony pełen ładunek). Mówie do klijenta który jechał ze mną że coś nie tak z hamulcami a on robi ze mnie idiotę że mnie nie rozumie o co mi chodzi. Więc zawracam no i wtedy okazuje się że jednak mnie rozumie. Woła szefa całej firmy i gada mu że ten piepszony Pol nie chce jechać bo hamulce są soft(ja mu że pompa nawaliła i nie trzyma ciśnienia). Szef podjeżdza nówką BMW 7 wsiada za kółko dostawczego i mówi że wszystko oki. Ja mu że jak oki to nich jedzie sam bo ja do więźienia za swiadome spowodowanie wypadku siedzieć nie będę. No to mi gada idź do domu. Myślałem że to jakiś tam menadzer transportu więc idę do głównego menadzera i słyszę jak nawija przez tel. że dostaw dzisiaj nie zrobią. Próbuję mu wytłumaczyć że to jest niebezpieczne bo jak coś mi wyskoczy na ulicy to pewna masakra, nie dam rady go zatrzymać a on że jak tak to mam isć do domu a oni juz mają nowego kierowcę(gów..no prawda, przecież słyszałem) Żaden angol im nie pojedzie tym heblem więc chcieli wykorzystać mnie. Czasmi trza się postawić a praca jak to praca, dzisiaj jest, jutro nie ma a pojutrze się znów znajdzie. Im się wszystkim wydaje że jest nadal 2004 i Polak to biały murzyn, piepszone głąby. Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Śr 27 sie, 2008 20:49

Zalezy jak na to patrzec. Ty znasz jezyk i mozesz powiedziec off. Natomiast jest duzo osob, ktore nie znaja i nie beda umiec wytlumaczyc a po drugie beda sie baly ze nie znajda drugiej pracy. Przykre prawdziwe. I niestety jest rok 2004 gdzie polak to bialy murzyn. Murzyna sie boja bo rasizm, a po nas jada jak chca.

Vodun


Śr 27 sie, 2008 20:52

hursamir: dobry!!!

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 27 sie, 2008 20:58

:mrgreen: ::aplauz

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 27 sie, 2008 23:37

Vodun dobra ja rozumiem twoj punkt widzenia ale :
a) To ze ktos woli siedziec 12 godzin na dobe w robocie zeby zarobic 30 funtow wiecej zamiast isc do szkoly bo powiedzmy sobie szczerze w domu angola nie opanujesz to swiadczy ze jest glupi a na glupote lekarstwa nie ma wiec niech sie nie zali.(moj kumpel - 2 dzieci + zona + open university + 5x10 godzin w fabryce i chodz czasmi wyglada jak smierc daje rade wiec nie piszcie o ciezkich sytuacjach prosze)
b) Tak zgadzam sie ze Polak to bialy murzyn(ja tez do nich naleze/nalezalem bo przyjechalem tutaj z angielskim na poziomie - My name is) w 2004 ale teraz mamy 2008 i kto mial troche oleju w glowie poszedl do szkoly i opanowal w jakims tam stopniu jezyk i moze sie postawic.
c) Murzyna sie boja bo murzyn mowi po angielsku i dlatego tak wywindowali rasizm. My mamy za to dyskryminacje ale skorzystac z niej umia nieliczni czyli ci ktorzy - patrz punkt b
d) Nie jestesmy u siebie i poniewaz przyklejono do nas powiedzenie - Cheap on the arm - oraz - Pols are good in bringing girls here - trzeba pokolen aby to zmienic a pierwszym krokiem jest uswiadomienie angolom ze oprocz jezyka nie maja nic czym mogliby nas zagiac ale - patrz punkt b - i wszystko w temacie.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Cz 28 sie, 2008 07:15

hursamir: ptk D, pojedz w okolice londynu, nie bedzie problemu. Anglika tam nie znajdziesz.

Polnoc jest rasistowska, dlatego jest to polnoc i dlatego jest tu najmniej afroamerykanow, chinczykow, hindusow itp. Pojedz do Birmingham to zobaczysz co to znaczy wielonarodowosc :)

pozdrawiam

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do POGADUCHY