jaka kara ?

Pt 05 wrz, 2008 17:59

kupilem auto bez road tax , ile sie czeka na to az przysla papiery z dvla ? jakie sa kary za jezdzenie bez road tax?

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

So 06 wrz, 2008 00:10

Do wykupienia ROAD TAX nie potrzebujesz zadnych papierów z DVLA a tylko i wyłącznie ważny MOT i INSURANCE a jak nie będziesz miał Road Tax za szybą to w najlepszym razie dostaniesz ok. 100f plus road tax do 24h albo zawiną Ci furkę na scrap yard

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

So 06 wrz, 2008 05:14

mialem swoje ubezpieczenie , mialem MOT , papier na road tax poprzedniego wlasciciela z dvla , bylem na poczcie aby zaplacic a ona powiedziala ze ja musze miec swoj papier rejestracyjny z dvla bo ten co mam jest juz po terminie i nie moze tego przyjac , po****ne jakies to jest , czlowiek chce zaplacic a tu mu nie dadza tego zrobic , teraz niewiem ile mam czekac az mi przysla z dvla.

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

So 06 wrz, 2008 06:37

ja czekałam około 1 tygodnia po tym jak wysłałam papiery,ze kupiłam auto bez tej tax.Dostaniesz taki papierek a4 i z tym pojdziesz na poczte (oprocz tego insurance i mot).Koszt tax jest różny dla diesla i benzyniaka.Auto przed rej.2003 bodajże kosztuje 105f na pół roku.Kary za jeżdzenie bez taxu są różne,włącznie z zabraniem samochodu na parking policyjny.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

So 06 wrz, 2008 11:18

Żeby zakupic Tax musisz miec:

-- aktualne ubezpieczenie
-- aktualny przeglad (M.O.T.)
-- dowód rerejstracyjny pojazdu

Ponieważ jesteś nowym właścicielem samochodu nie możesz (a przynajmniej nie powinienes) posiadac dowodu rejestracyjnego, a jedynie tzw. "New keeper suplement" czyli odcinek numer 10 (V5C/2) z w/w dowodu (taki zielony mały świstek).
Wypisujesz na nim swoje dane: imię nazwisko i adres i udajesz sie z tymi dokumentami na poczte.

Dowód rejestracyjny dostaniesz z DVLA pocztą. Termin od dwóch do wielu tygodni :)
Ja czekałem ponad sześc.
Bezsensem jest czekanie na dowód bo teoretycznie nie możesz uzytkowac auta.

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

So 06 wrz, 2008 13:08

dowiedzialem sie ze na poczcie mozna wypelnic papierek jak sie niema road taxu i mozna zaplacic tylko wystarczy miec ze soba insurance i mot. , jakbym dowiedzial sie o tym wczesniej to bym zapytal w piatek jak bylem na poczcie , teraz musze czekac do poniedzialku , bo tez mozna zaplacic na stronie internetowej???

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

N 07 wrz, 2008 22:03

Mialam dokladnie taki sam problem. Kupilam samochod i zanim otrzymalam zaswiadczenie a DVLA o przerejestrowaniu samochodu na moje nazwisko uplynal mi termin taxu a pani na poczcie nie chciala ode mnie przyjac zaplaty za tax bo nie mialam zaswiadczenia z DVLA.

Na cale szczescie za tax mozna rowniez zaplacic na stronie internetowej DVLA i ja tak wlasnie zrobilam. Zaplaty mozesz dokonac na stronie DVLA http://www.taxdisc.direct.gov.uk
Po wejscu na strone klilnac w okienko po lewej strone: Appy for a tax disc NOW!

Czekalam okolo 5 dni na przeslanie dysku i przez ten czas jezdzilam bez niego. Nawet jezeli jezdzisz bez dysku a tax jest oplacony, to nic sie nie stanie, bo w razie kontroli policja jest w stanie po numerach rejestracyjnych sprawdzic czy samochod ma oplacony tax czy nie.

Zycze powodzenia

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

Pn 08 wrz, 2008 17:48

dzieki za info , wlasnie czytalem na stronie dvla ze mozna zaplacic online a dysk przyjdzie w ciagu 5 dni , ale na szczescie czekalem tylko tydzien i dzisiaj mi przyszlo z dvla i poszedlem zaplacic i juz mam spokoj , ::pijacy

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK