Tenancy Agreement

Cz 02 sie, 2007 14:43

Witam,

Czy ktos orientuje sie jak wyglada kwestia zerwania istniejacego tenancy agreement.
Chodzi o to ze ma podpisana umowe wynajmu do konca tego roku ale chcialem sie wyprowadzic juz we wrzesniu. Czy landlord sie zgodzi? Czy bedzie robil jakis problem? Jak wyglada to od strony prawnej?
Dzieki z gory za wszelkie info.

Pozdrawiam,

M.

Sugar
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 18:26

Cz 02 sie, 2007 15:48

To,czy sie zgodzi zalezy najbardziej od landlorda.
Najlepiej gdybys postaral sie znalezc kogos na swoje miejsce i wowczas probowal sie z nim dogadac,gdyz w przeciwnym razie najprawdopodobniej nie zwroci kaucji,gdyz do tego ma prawo zagwarantowane w umowie.
Zycze powodzenia w negocjacjach oraz cierpliwosci :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 10 sie, 2007 16:26

Przede wszystkim poczytaj czy masz w umowie tzw okres wypowiedzenia. Zazwyczaj jest to okres miesieczny. Jesli cos takiego masz w umowie to tylko zadzwon do Lanlorda i powiedz mu ze mieszkasz jeszcze tylko miesiac i wtedy kaucja zwrotna Ci sie nalezy. Lepszym sposobem jest wypowiedzenie umowy na pismie i niech Lanlord to podpisze wtedy bedziesz mial dowod i bez problemu mozesz poprosic o zwrot kaucji.
Powodzenia :)

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Śr 15 sie, 2007 10:59

Tak dla sprostowania.
Okres wypowiedzenia,ale nie na kilka miesiecy przed koncem umowy.To na miesiac przed uplywem;czyli jesli umowa jest spisana do 10/12 to nalezy powiadomic(najlepiej jak napisala Tiger na pismie)o zamiarze wyprowadzenia sie w terminie,przed 10/11,czyli miesiac przed.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 23 wrz, 2008 18:21

Wątek stary, ale dla mnie jak najbardziej akualny :evil:
A co, jeśli w umowie nie ma nic o wypowiedzeniu ?
Syn jest w Newcastle, podpisał kontrakt na rok, ale MUSI wrócić do PL.Powiedziano mu,że dopóki nie znajdzie nikogo na swoje miejsce, musi płacić, nawet jeśli nie mieszka w tym mieszkaniu.
Proszę, może ktoś zna jakieś przepisy, które regulują te sprawy?

nessie00
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:21

Śr 24 wrz, 2008 20:44

Jak sie wyprowadzi nie bedzie juz placil proste. Oczywiscie z kaucja moze sie pozegnac. ALe nic nie musi placic. TO nie jest rata za samochod

Vodun


Wt 30 wrz, 2008 15:15

No właśnie nie jest to takie proste :cry: Z informacji otrzymanych zarówno na uniwersytecie(u doradcy do spraw zakwaterowania), jak i w Citizen Advice Bureau wynika,że do momentu znalezienia kogoś na swoje miejsce będzie obciążany opłatą za wynajem, a jeśli się nie wywiąże, sprawa trafi do sądu.
Dlatego pytałam o stosowne przepisy...

nessie00
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:21

Śr 01 paź, 2008 12:22

Nie chce wyjsc na jakiegos chama, ale skoro jedzie do polski na stale to czym sie martwi? Kto go bedzie szukac? Interpol!

Vodun


Śr 01 paź, 2008 13:57

Właśnie nie jedzie na stałe, tylko na rok, a potem chce wrócić.

nessie00
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:21

Cz 02 paź, 2008 11:46

Naprawde nie wiem jak pomoc, najlepiej wziac umowe i isc do jakiegos prawnika, ale chyba juz bylas. A powiedz ile zostalo do konca umowy. ? Moze masz na niej jednak, wczesniejszy okres wypowiedzenia? POczytaj ja dobrze.

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES