ile powinien jesc niemowlak?mamy pomozcie

Śr 17 wrz, 2008 15:35

jeszcze pytanie o to dopajanie.co dawaly mamy maluszkom do picia takim w 2 miesiacu.ja czasem daje herbatke rumiankowa w granulkach z bobo vita lub z kopru wloskiego ale pisze zeby podawac je okazjonalnie i 100 ml na dzien i wody przegotowanej (angielskie porady) ale zabradzo maly nie chce pic tej wody.czy wy dopajalyscie swoje dzieciatka?czym jesli tak?dziekuje

gosia mis
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2008 10:17

Śr 17 wrz, 2008 15:39

Ja dopajalam woda gotowana z glukoza.Z tego co pamietam ulewanie a zwlaszcza tak zwanym "twarozkiem" nie jest normalne i koniecznie trzeba dojsc dlaczego tak sie dzieje.Z tego co wiem czesto jest to objaw nietolerancji mleka.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Śr 17 wrz, 2008 21:53

no ulewanie dlamnie tez niejest czyms normalnym gdyz wychowalam 2 chlopakow jeden ma 3,5lat drugi rok i zaden mi nieulewal radze poradzic sie lekarza z drugiej strony moze zaduzo zjada i ulewa tez tak moze byc

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 22:56 ]
moje chlopaki tez niechcialy pic lekarz kazal mi sie nieprzejmowac bo odwodnic sie nieodwodni bo pije mleko a to tez plyn przyszedl zas ze i picie zaczeli mi lapac ale to po 5 miesiacu no ale jak kolezanki pisza kazde dziecko inne jest i kazde ma swoje humorki

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 17 wrz, 2008 22:04

Ulewanie polega na cofaniu się po posiłkach zawartości żołądka do jamy ustnej. Występuje w pierwszych miesiącach po urodzeniu, kończy się zazwyczaj samoistnie około 4- 6 miesiąca życia. W większości przypadków nie ma powodów do zmartwień. Trzeba tylko obserwować dziecko pod kątem tego, czy przybiera na wadze i czy wykazuje objawy, które mogłyby świadczyć o tym, że cierpi.
Przyczyną ulewania może być:

*
niedojrzałość układu pokarmowego, a ściślej części żołądka, która jest odpowiedzialna za niedopuszczenie do cofnięcia się pokarmu do przełyku,
*
alergia pokarmowa na mleko i przetwory mleczne. W takim przypadku dziecko ulewa po każdym posiłku, co niekorzystnie odbija się na jego rozwoju. Zauważalne jest gorsze w stosunku do rówieśników przybieranie na wadze,
*
nawał mleka, dziecko niedoświadczone w ssaniu może po prostu nie nadążać z jedzeniem,
*
u dzieci przedwcześnie urodzonych powodem ulewania może być przekarmianie, rzadziej powód ten występuje też u dzieci urodzonych w normalnym terminie,
*
za krótkie przerwy między karmieniami,
*
nerwowe lub chaotyczne ruchy matki,
*
złe ułożenie podczas karmienia, dziecko powinno być ułożone w pozycji pionowej pozycja, która jest za pozioma może być powodem ulewania,
*
za wczesne wprowadzenie do diety innych rodzajów pożywienia,
*
zatrucia pokarmowe.

Ulewanie jest naturalne. Trwa krótko w odróżnieniu od wymiotów. Jest bardziej bierne. Wypływa w małych ilościach, nie pod ciśnieniem. Ulewanie nie jest powodem do interwencji lekarza. Owszem można powiadomić doktora o ulewaniu niemowlaka, jednak przy okazji badań kontrolnych. Ulewanie jest mimowolnym (biernym) cofaniem się pierwotnie połkniętego pokarmu do jamy ustnej i na zewnątrz.


Poczytaj na internecie o ulewaniu, refluksie i nietolerancji na mleko, dowiedz sie jakie sa obiawy, porownaj z tymi wystepujacymi u Twojego maluszka i jak cos Cie niepokoji to porozmawiaj z lekarzem.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 18 wrz, 2008 07:57

dzieki bardzo za rade.spytam lekarza o to ulewanie.

gosia mis
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2008 10:17

Pn 06 paź, 2008 21:40

a ja karmiłam Polskim Matczynym :) pozdrawiam wszystkie mamy

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 07 paź, 2008 20:44

Ja tez długo karmilam polskim matyczynym jak Kasiuunia,ale cóż skończyło się i została nam kaszka .Nic innego mały nie chciał,żeby było śmiesznie na początku wypijał 250 ml i budził się co 4 godz.Od paru noc pije po 150 ml i śpi od 22 do 6 rano(ma 11 mies.)Pozdrawiam mamusie ::wales ::wales

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 07 paź, 2008 23:23

zeby bylo jeszcze smieszniej moj ma rok i pije po 100ml co 2 godz w nocy czy w dzien niewazna pora jak zegarek niema papu na czas zalancza sie syrena a w miedzyczasie w dzien przegryzie to parowke to chlebek zupka niepogardzi taki maly zarloczek tylko te nocki mnie zalamuja :( probowalam mu niedac to wyl jakby go ze skory obdzierali idzie go oszukac woda z cukrem ale budzi sie wtedy po godzinie i znow chce ile tojeszcze potrwa pomocy!!!

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 08 paź, 2008 05:33

madziusiek21 napisał(a):zeby bylo jeszcze smieszniej moj ma rok i pije po 100ml co 2 godz w nocy czy w dzien niewazna pora jak zegarek niema papu na czas zalancza sie syrena a w miedzyczasie w dzien przegryzie to parowke to chlebek zupka niepogardzi taki maly zarloczek tylko te nocki mnie zalamuja :( probowalam mu niedac to wyl jakby go ze skory obdzierali idzie go oszukac woda z cukrem ale budzi sie wtedy po godzinie i znow chce ile tojeszcze potrwa pomocy!!!

ja to do niedawna przerabialam,tak samo jak ty piszesz.Spokój mam jako taki od 2 tygodni,ale dzisiaj w nocy to miałam taką arię,że pewnie sąsiedzi słyszeli.No,cóż zęęęęby.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 09 paź, 2008 17:15

mojemu synkowi sie tez ulewalo takim jakby twarozkiem. to wygladalo jak drobne grudki mleka. i okazalo sie ze ma nietolerancje do mleka. lekarz poradzil zmienic normalne mleko dla dzieci na mleko sojowe (wysoy) i pomoglo. wszystkie inne dolegliwosci sie skonczyly (rozwolniona kupka, ciagly placz i bol brzuszka no i te wymioty)

kwiatuszek_2010
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 05 wrz, 2008 11:51

Cz 09 paź, 2008 20:11

Mi hv powiedziala, zeby od 6 miesiaca odzwyczajac malego od jedzenia nocnego i przez 2-3 dni przetrzymac go. Bedzie ryk, ale ma sie nauczyc przesypiac nocki. Oczywiscie nasz jest jeszcze malutki, ale sama juz nie wiem, czy sie zastosowac :roll: :roll:

Ostatnio tez sie budzi 2-3 razy w nocy i spac juz nie zamierza :roll: ale to chyba niedlugo zabki zaczna sie pojawiac :shock: :shock:

My na ulewanie dostalismy DEBRIDAT z Polski, nie stosowalam, bo juz problem mamy z glowy, wiec chetnie odsprzedam buteleczke - chetnych zaprawszam na PM

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE