Użytkownicy Linuxa

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 06 lis, 2007 21:19

'najlepszy jest slack, debian'

Niewazne jaka dystrybucja, wazne jak go potrafisz skonfigurowac. Jezeli jestes czlowiekiem, ktory uzywa apt-get to uzywanie debiana na wiele sie nie zda.

Roznice Unix/Linux to zastosowanie i mozliwosci sprzetowe.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze jestes uzytkownikiem linuxa i tak powinienes zaczac rozmowe, a nie, ze sie 'bardzo dobrze na nim znasz' :-)

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wt 06 lis, 2007 21:33

Nie napisalem ze sie dobrze znam tylko ze mam doswiadczenie :)

I tak jestem uzytkownikiem linuxa :)

Zgodze sie z tym ze moze to byc kazda dystrybucja odpopwiedio skonfigurowana jednak Debian jest jedna z lepszych bo jest dobrze dopracowany i ma dobre wsparcie techniczne... ale o tym wsztskim mozna w necie poczytac :)

No nie dokonca sa takie roznice miedzy Unixem a linuxem ale nie bede polemizowal :)Bo w duzym ogole tak wlasnie jest :)

POZDRAWIAM

Avatar użytkownika
Krzys_IU
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:39
  • Lokalizacja: Consett [UK]

So 10 lis, 2007 15:45

powie ktos cos o tej Mandrivie? :D

Avatar użytkownika
Skadi
Bywalec

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 19:14
  • Lokalizacja: Newcastle

So 10 lis, 2007 23:14

Mandrivia bardzo fajny i przyjazny system. W sam raz do domu posiada wiele konfiguratorow i ulatwien sprawiajacych ze wszystko mozna skonfigurowac bez znajomosci linuxa. Bardzo dobry system na poczatek zabawy z linuxem. Ma duza game sterownikow oraz roznego rodzaju oprogramowania wiec chodzi na niej wszystko odrazu po isntalacji. Jednak duza ilosc sterownikow i oprogramowania sprawia ze system ma wieksze wymagania i czasami zamula kompa zwlaszcza z poustawianym na max KDE. Ale jak najbardziej polecam.

Avatar użytkownika
Krzys_IU
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:39
  • Lokalizacja: Consett [UK]

Wt 20 lis, 2007 01:21

Wiec na dniach trzeba sie brac, za zabawe :D
Ciekawe ile razy bede formatował kompa :D bo podobno nie wiedzac kiedy, mozna
strasznie namieszac w systemie :cry:

Dam rade, uparty jestem :D

Avatar użytkownika
Skadi
Bywalec

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 19:14
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 22 lis, 2007 12:16

Skardi: ubuntu, nie mandriva.

Nie sluchaj osoby ktora sie wypowiadala wyzej, bo po prostu nie ma pojecia ;-)
Mandriva jest niedopracowana, sama firma ma problemy finansowe, kiepskich developerow (o czym swiadczy jakos paczek).

Aktualnie jedynym 'desktopowym' linuxem (dystrybucja) jest ubuntu lub kubuntu.


pozdrawiam,

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pn 26 lis, 2007 21:01

:)

Ubuntu jest darmowy i czesto aktualizowany i wychodzi jego kilka wersji. Mandriva jest dobra na poczatek. Ubuntu tez moze byc wiec wybor nalezy do Ciebie. Ale nie sluchaj mnie bo ja sie nie znam :P hehehe

Avatar użytkownika
Krzys_IU
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:39
  • Lokalizacja: Consett [UK]

Cz 29 lis, 2007 10:30

No spoko, ale ja juz mam Mandrive i nawet zaplacilem za nia, co by miec dostep do akktualizacji i takie tam inne.
Jednak ciagle brak czasu by zasiasc i instalowac :cry:

Avatar użytkownika
Skadi
Bywalec

  • Posty: 105
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 19:14
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 18 sie, 2008 17:07

Witam i prosze o pomoc.
Wczoraj probowalem zainstalowac openSUS-a i podczas instalacji a raczej jej probie, poniewaz zmienilem tylko jezyk a póżniej dalem instalacje, zaczęlo ladowanie jądra systemu i pojawil mi sie tylko czarny ekran. Próbowalem juz z Mandrivą i Ubuntu to samo.
Niemam pojęcia co robic dalej.

Dziekuje za pomoc i szybką odpowiedz.

P.S. To moja pierwsza instalacja linuxa w zyciu, wiec prosze o wyrozumialosc xD

Michal81BB
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 01 kwi, 2008 17:09
  • Lokalizacja: Bielsko-Biala/Newcastle upon Tyne

Pn 18 sie, 2008 17:58

Michal81BB napisał(a):Witam i prosze o pomoc.
Wczoraj probowalem zainstalowac openSUS-a i podczas instalacji a raczej jej probie, poniewaz zmienilem tylko jezyk a póżniej dalem instalacje, zaczęlo ladowanie jądra systemu i pojawil mi sie tylko czarny ekran. Próbowalem juz z Mandrivą i Ubuntu to samo.
Niemam pojęcia co robic dalej.

Dziekuje za pomoc i szybką odpowiedz.

P.S. To moja pierwsza instalacja linuxa w zyciu, wiec prosze o wyrozumialosc xD


poszukaj zmiany trybu grafiki, mozliwe ze monitor nie obsluguje danej czestotliwosci. Ja mam taki problem przy moim LCD. Przewaznie instalki maja 640x480 a moj monitor na tym pada :P

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 18 sie, 2008 23:40

Dzieki Nemec. SUSE dziala, tylko jeszcze stery do adaptera sieciowego i bedie gites ;D

Michal81BB
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 01 kwi, 2008 17:09
  • Lokalizacja: Bielsko-Biala/Newcastle upon Tyne

Wt 21 paź, 2008 22:40

Zaaktualizowalem dzisiaj mojego "Afrykanskiego czarodzieja", dorzucilem kilka pakietow z Synaptica i zajmuje mi system teraz 4,3 GB. kto da wiecej??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Śr 22 paź, 2008 22:51

nemec napisał(a):Zaaktualizowalem dzisiaj mojego "Afrykanskiego czarodzieja", dorzucilem kilka pakietow z Synaptica i zajmuje mi system teraz 4,3 GB. kto da wiecej??


A ja mam taki syf na moim że zajmuje 23Gb i nie mam pojęcia gdzie mi to wcieło. Chyba po instalce wine które i tam działa kiepsko i virtualnej konsoli która choć działa to za cholere nie umiem zmostkować wirtualnej sieciówki z bezprzewodówką. Masakra. Do tego co jakiś czas myszka przestaje reagować nawet po jej restarcie sudo /etc/init.d/udev restart nic ją nie wzrusza. Streamtuner też mi się zawiesił - po probie znalezienia stacji trance na shoucast nic innego nie pokazuje. Już próbowałem przeinstalować, zainstalować na nowo i dalej nic. Coś mi się na przeinstalowanie systemu zbiera ale mi się nie chce:)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do HOBBY UK

cron