Czy rezydent UK moze sie osiedlic w Australii?

Pt 19 sty, 2007 20:31

Od dluzszego juz czasu nosilem sie z zamiarem zadania tego pytania.Moze sie ktos orientuje jak z tym naprawde jest,prosze o info.
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 19 sty, 2007 20:32

rezydent nie, tylko obywatel danego kraju. Radze poczytac stronki Home Office - wszystko opisane

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 19 sty, 2007 20:37

Czyli jesli chodzi o obywatela Polskiego;nie bardzo,jak mniemam :-( Wszedzie nas cenia...,ale jako tania sile robocza lub "mieso armatnie" :cry:
Tak tez myslalem :wink:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 21 sty, 2007 18:31

elf jezeli jestes rezydentem UK i starasz sie o obywatelstwo mozesz opuscic kraj nie dluzej niz na miesiac

nie wiem dokladnie czy o to ci chodzilo???

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

N 21 sty, 2007 20:47

Tyle mowi sie na temat rezydentur i w zwiazku z tym przywilejow,ze pomyslalem,ze moze posiadajac(nie posiadam i nie staram sie)karte rezydenta uk;latwiej jest wyjechac do Australii i tam osiedlic sie.
Scofield wyprowadzil mnie z bledu uswiadamiajac mi,ze jestem w bledzie,wiec teraz wiem,ze to niczego nie ulatwia.
Jestem natomiast zainteresowany wszelkimi informacjami na temat wyjazdu oraz osiedlania sie w Australii przez obywateli Polski.
Pozdrawiam wszystkich :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 21 sty, 2007 20:56

Elf napisał(a):Jestem natomiast zainteresowany wszelkimi informacjami na temat wyjazdu oraz osiedlania sie w Australii przez obywateli Polski.
Pozdrawiam wszystkich :cheer:


a konkretnie o co Ci chodzi?????? piszesz prace dyplomowa na temat falowej migracji obywateli polskich do misi koala???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: moze google.pl lub google.co.uk lub google.com :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie wydaje mi sie, zeby ktos tutaj posiadal jakies szersze info na ten temat

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

N 21 sty, 2007 20:59

Aniolek napisał(a):
Elf napisał(a):Jestem natomiast zainteresowany wszelkimi informacjami na temat wyjazdu oraz osiedlania sie w Australii przez obywateli Polski.
Pozdrawiam wszystkich :cheer:


a konkretnie o co Ci chodzi?????? piszesz prace dyplomowa na temat falowej migracji obywateli polskich do misi koala???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: moze google.pl lub google.co.uk lub google.com :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie wydaje mi sie, zeby ktos tutaj posiadal jakies szersze info na ten temat

Angel


ja posiadam info na KAZDY temat 8)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 21 sty, 2007 21:03

w takim razie prosimy "na tacy" :mrgreen: :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

N 21 sty, 2007 21:06

Chodzi mi,jak w temacie:o emigracje eukaliptusowa.
Anglicy sie wynosza do Australi,wiec pomyslalem,jak sprawa wyglada,jesli chodzi o obywateli polskich i ich prawa.
Poszukam oczywiscie na wlasna reke,chociaz liczylem,ze ktos ma jakies informacje na ten temat :-( ..zle jednak trafilem,jak przyslowiowa kula w plot :cry:
Narka ::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 21 sty, 2007 22:14

kiedys interesowalem sie kursem jezykowym polaczonym z praca chodzilo sydney organizowala to agencja z warszawy ale nie pamietam nazwy rozmawialem z czlowiekiem z tej agencji , polakow obowiazuja wizy do australi, mozna dostac tez wize zwiazku z praca ale tylko niektore zawody, lista na stronie ambasady , pan mnie poinformowal ze po kursie nie ma problemu z przedluzeniem wizy a jeszcze lepiej jak ktos bedzie uczyl sie dalej to po dwoch latach mozna sie starac o paszport australijski hmm to chyba tyle jak cos sobie jeszcze przypomne to napisze

zdrowko

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 25 sty, 2007 16:27

Jechac do pracy jest prawie nie mozliwe chyba, ze posiadasz kwalifikacje i twoj wlasnie zawod zapisany jest na liscie migracyjnym, jesli jest droga wolna, jesli nie marne szanse. Mozna pomyslec o kursie jezykowym lub studiach, wtedy na miejscu mozna kombinowac. Jeszcze jedna opcja jest znalezienie pracodawcy ktory bedzie sie staral o wize dla Ciebie innych opcji nie ma dla obywateli polskich. The End.

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Cz 25 sty, 2007 17:58

Mysle,ze Twoj post czeladzianin dal wyczerpujaca odpowiedz na nurtujace mnie pytanie.Dziekuje rowniez andy :master:
Pozdrowki :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 25 sty, 2007 20:47

Do wizy australijskiej można przymierzyć się tutaj.

Avatar użytkownika
pedro
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 13:31
  • Lokalizacja: NE 8

Pn 27 paź, 2008 16:56

troche z poślizgiem:) ale chyba sie przyda dla tych co myślą o emigracji do Australi

http://www.melbourne.pl/

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES