Pytanie

Pn 17 lis, 2008 15:10

Witam Wszystkich na forum. Mam kilka pytań i mam nadzieję że mi pomozecie. Przyjechałam niedawno i nie mam się kogo spytać. Przyjechałam do męża z 2 letnią córką - i tu pytanie o Insurance Number czy powinnam się o nie postarać czy mogę być ubezpieczona wraz z córką przy mężu. O co powinnam jeszcze się postarać?? Drugie pytanie czy są jakieś mamy z dziecmi z dzielnicy Byker. I już ostatnie pytanie czy jest przedszkole- możliwie tanie?? Bradzo dziękuję za odpowiedzi...

Karolla
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 14 lis, 2008 14:12
  • Lokalizacja: Gdańsk/Newcastle

Pn 17 lis, 2008 16:21

Najlepiej jak zrobisz sobie sama insurance number,bo wtedy możesz na siebie wziaść child benefit ,które jest doliczane do stażu pracy,jęsli nie pracujesz.Zycze powodzenia

[ Dodano: Pon 17 Lis, 2008 16:22 ]
:cheer: :cheer: :cheer:

[ Dodano: Pon 17 Lis, 2008 16:28 ]
Od 3 lat przysługują ci 3 godz. w przedszkolu bezpłatnie,chociaż wiem że czasami jest to 2,5 godz.dziecko musi mieć skończone 3 latka(rocznikowo jest inaczej niż w Polsce,dzieci urodzone od września do września,a w polsce ważny jesy by w danym roku się urodził.)Powinnaś też wystąpić z mężem o working tax i child tax credit(jedna aplikacja na 2 dodatki).Poza tym zarejestruj sie do GP(lekarz),zapytaj tez o szczepienia dla twojej córci,bo troszkę się różnią.Przy każdej wizycie możesz poprosić o translatora.Jeżeli przedszkole wyjdzie cie za drogo możesz popytać o opiekunkę(Państwo zwraca do 70% kosztów),wtedy jeśli masz pracę w innych godz niż czynne jest przedszkole.Nie wiem ,jak w NCL ale u mnie opiekunka bierze od 2,5-4f za godz.I to na początek wszystko,jesli coś potrzebujesz to pisz. :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 17 lis, 2008 17:03

:master: dziekuje

Karolla
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 14 lis, 2008 14:12
  • Lokalizacja: Gdańsk/Newcastle

Pn 17 lis, 2008 17:50

Nie ma sprawy jak bedziesz tylke tutaj ,co nie któzy z nas też będziesz dużo wiedzieć .Początki sa trudne ,ale po to jest to forum,żebys pytała....... ::wales ::wales
P.s ja to tez przechodziłam..

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES