Pozyczka/loan w UK

Śr 05 lip, 2006 10:18

Orientuje sie ktos, gdzie mozna wziac kozystna pozyczke (loan) w banku w UK? w jakim i na jakich zasadach sie je dostaje? Szukam w necie,ale za duzy chaos w natloku informacji... Ja chcialabym pozyczyc ok. Ł15000-20000. Dziekuje z gory za odp.

AnetaK


Śr 05 lip, 2006 11:16

najprosciej jest zawsze zapytac w swoim banku. Otoz moga dac ci dobry procent, zaleznie od Twoich dochodow oraz stazu w UK. Jesli nie, to polecam Northern Rock.

dudek


Śr 05 lip, 2006 16:30

www.moneysavingexpert.co.uk - tam w dziale Loans masz wszystkie informacje na temat najkorzystniejszych umów.
Bez trzyletniego potwierdzenia adresu w UK jest ciężko zdobyć cokolwiek, taki warunek stawia większość pożyczkodawców. A najłatwiej jednak we własnym banku - chociaż kwota 15-20 tys. może być nie do osiagnięcia.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Śr 05 lip, 2006 21:54

Ja tylko dodam do tego co powiedziala Marta ze oprocz trzyletniego potwierdzenia adresu wymagany jest rowniez status rezydenta - nie podatkowego ale karta potwierdzajaca status rezydenta, ktora to mozna sobie wyrobic dopiero po roku przepracowanym na WRS (Worker Registration Scheme). Oprocz tego 99,99% bankow wymaga posiadania konta przez co najmniej pol roku jesli chodzi o udzielenie pozyczki gotowkowej. Dodatkowo brane jest pod uwage - obrot na koncie (wplaty i wyplaty), oraz posiadanie tzw. "historii kredytowej" - w tym wypadku warto albo na poczatek wziac sobie mala sume i ja splacic albo tez posiadac karte kredytowa oprocz normalnej karty debetowej. To tyle co ja wiem na ten temat.

arek


N 09 lip, 2006 11:16

arek napisał(a):Dodatkowo brane jest pod uwage - obrot na koncie (wplaty i wyplaty), oraz posiadanie tzw. "historii kredytowej" - w tym wypadku warto albo na poczatek wziac sobie mala sume i ja splacic albo tez posiadac karte kredytowa oprocz normalnej karty debetowej. To tyle co ja wiem na ten temat.


Dokładnie, jest coś takiego jak Credit Report czy Credit Rating, na podstawie której bank wie czy osoba której udziela jest bardziej czy mniej solidna. Polecam ksiązkę, "ABC's of getting of out debt", w której jest to dokładnie wytłumaczone i pokazane jak ważne jest to w zyciu prywatnym.

Credit Report można sobie sprawdzić np. tutaj:
http://www.creditexpert.co.uk/UK/index.aspx

lub tutaj:
https://www.checkmyfile.com/

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron