Biznes w Newcastle.

N 20 sty, 2008 16:33

Czy ktoś z miłych forumowiczów mógłby coś powiedzieć o procedurach założenia firmy?
Od czego zacząć i jakie dokumenty potrzebne. Zaznaczam, że nie potrzebuję pożyczki a co za tym idzie busines planu. Interesuje mnie firma jednoosobowa.
Zgóry dzięki.

Avatar użytkownika
koczownik
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 08:10

N 20 sty, 2008 16:52

Jedyne co musisz zrobić, to albo zadzwonić pod numer gdzie rejestruje się firmy, albo iść do Inland Revenue, wziąść potrzebny druk - wypełnic go (podajesz dokładny adres, imię i nazwisko, nazwę firmy, NIN) i... to wszystko :)

Proponuje od razu wypełnić druk do Direct Debit za opłatę za ubezpiecznie - która wynosi L 2.20 tygodniowo, lub L 8.80 miesięcznie. Śmiesznie mało w porwnaniu do Polski.

Potem polecam iść na warsztaty (bezpłatne) organizowane przez Inland Revenue - np. samodzielne rozliczanie własnej firmy itp.

Możesz też iśc do Enterprise Newcastle, jeżeli chcesz żeby pomogli tobie wypełnić dokumenty rejestracyjne,keżli sam nie czujesz się na siłach.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 20 sty, 2008 18:59

Dzięki Rycho. Jak zawsze niezawodny. Jutro zasuwam do IR.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2008 19:01 ]
I nie jaraj tyle, bo co my bez Ciebie zrobimy?

Avatar użytkownika
koczownik
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 08:10

N 20 sty, 2008 19:24

Po pierwsze, zależy jaką firmę zakładasz. Rychu opisał schemat Self-Employed, co na prawdę nie znaczy firmy, tylko osoba pracująca dla Siebie.

Zakładanie Limited company jest troszkę bardziej skomplikowane - bez księgowego nie próbuj.

Po pierwsze jobcentreplus i tam znajdziesz dokument który Tobie pozwoli okreslić Twoje potrzeby.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

N 20 sty, 2008 19:42

matthew napisał(a):Po pierwsze, zależy jaką firmę zakładasz. Rychu opisał schemat Self-Employed, co na prawdę nie znaczy firmy, tylko osoba pracująca dla Siebie.

Bo jego właśnie interesuje firma jednoosobowa.
koczownik napisał(a):Interesuje mnie firma jednoosobowa.


Self-Employed to firma jak każda inna (bez względu na nazewnictwo). Można wystawiac faktury, robić koszty, zatrudniać ludzi etc. Nie trzeba być "VATowcem" - choć tylko do określonej kwoty przychodów. Wg definicji HMRC - self-employment - to nie osoba która zarabia pieniądze, tylko sprzedaje dobra i usługi.
...The most important thing to remember as a self-employed person is that you are not earning money, but selling goods and services...


Najważniejsza róznica to to - że jako self emplyed, w przypadku problemów odpowiadasz całym swoim prywatnym majątkiem (np. dom), a w przypadku spółki limited (odpowiednik naszej sp. z o.o.) odpowiada się tylko kapitałem zakałdomwym spólki - minimum to chyba 100 funtów.
Dodatkowo w przypadku spółki Ltd musisz się liczyć z kosztem księgowej.
Więcej informacji na temat spółka Ltd. czy self-emplyed znajdziesz n.p. tutaj<<<

Aha. Oprócz wyżej wymienionych można załozyć partnership - odpowiedni spółki cywilnej - prowadzenie podobne jak w przypadku self-employed, ale nie jesteśmy sami :)

----------------------------

Apropo zakładania firmy pomoc możesz uzyskać:
Kontakt:
Enterprise Support Team
187-189 Shields Road, Byker
tel: 0191 272 5794
www.enterprise-support.co.uk
Obrazek

potem polecam kontakt z Bussines Link (rzadowa organizacja ktora wspiera biznes)
np. doradca Chris Pay mob: 07887 555 986 który bardzo chętnie pomaga Polakom
Bardzo konkretny i moze duzo pomoc - pomoc oczywiscie gratis
Jezeli bedzie potrzeba zarekomenduje Ci wlasciwe osoby.
www.businesslink.gov.uk
Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 20 sty, 2008 20:29

Dzięki.
Coraz jaśniej się robi. Ja i tak nic nie mam, no na razie. A w przyszłości zawsze można zmienić na Ltd. Skorzystam na razie z najprostszej formy, bo głównie chodzi o konto firmowe i faktury no i oczywista koszty.

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
koczownik
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 08:10

N 20 sty, 2008 22:03

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 25 lut, 2008 17:53



Niestety, te sa troszeczke przeterminowane :neutral: Masz moze cos bardziej aktualnego na temat warsztatow :?: Z gory dzieki, pozdro ;)

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Wt 16 gru, 2008 11:08

tak nio ja zalozylem firme a angli jest trzy miesiace spokoju zamin cos zaplacisz czy podatek czy ubezpieczenie wiec jak ci sie noga poslizgnie to poprostu zamykasz firme i koniec i próbujesz dalej, jak juz masz firme pomocne bywaja portale ktore pomoga znalesc zlecenia ale i dowiedziec sie informacii dotyczacych firmy jak sukces.co.uk
nie chodzi mi o reklame tylko o pomoc moze komus sie przyda,
ZALOZENIE FIRMY NIE JEST PROBLEMEM NAJWAZNIEJSZE JEST JA POZNIEJ UTRZYMAC

martika
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pn 22 wrz, 2008 15:13

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES