wszawica u dziecka

Śr 14 sty, 2009 17:59

zapewne niejedno dziecko przynioslo juz wam ze szkoly weszki jak z nimi walczyliscie jakie srodki tu w anglii najskuteczniejsze odpisujcie szybko bo mamy problem nieciekawy :( dodam ze szampon w typie balsamu stosowalam mialy mendy pozdychac i dupa (lyclear) dzis kupilam hedrin --moze poskutkuje a jest cos na larwy skutecznego czy to trzeba wyskubywac czy jak?---pierwszy raz mam z tym stycznosc i niejest mi wesolo

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 14 sty, 2009 18:52

Niestety nie miałam doczynienia z wzzawicą, ale poszperałam i znalazłam kilka nazw angielskich środków: KWELL, ELIMITE, LINDANE. Spróbuj również zapytać w aptece może mają coś lepszego. Jeżeli chodzi o leczenie wyczytałam iż są trzy kroki, najpierw zastosować szampon lub jakiś inny środek, potem wyczesać włosy bardzo gęstym grzebieniem, a to co zostanie niestety musisz załatwić ręcznie. Powodzonka

Avatar użytkownika
Edyta
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): N 26 paź, 2008 10:21

Śr 14 sty, 2009 18:53

Witam

Z tego co pamiętam to szampon plus mechaniczna zbiórka. Specjalnie grzebienie widziałem m.in w ASDA'zie, ale pewnie sa wszędzie.

Pozdrawiam
Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Śr 14 sty, 2009 20:05

Tutaj powszechnośc to wszawica.U nas w szkole co jakiś czas są karteczki ,aby uważać bo są wszy w szkole.Ja mam polskie środki,ale wiem że tutaj są różne środki na wszy dostępne w formie balsamów albo szamponów.Najlepiej zapytaj w aptece tam ci doradzą najskuteczniejszy. :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 14 sty, 2009 21:31

no ja zastosowalam na chlopcach LYCLEAR taki balsam trzyma sie 10min tylko ze na mnie tez chyba przelazlo to dziadostwo mam dlugie wlosy i czesze tym grzebykiem i nic niewypada :( a lep mnie swedzi juz nie tak jak przed myciem tym balsamem ale jeszcze troche jednak... i kupilam dzis inny srodek taki plyn to sie wciera w suche wlosy az do mokrosci na maxa i zawija recznikiem na 8h zrobie to na noc ,,,,wczoraj zuzylam na swoje wlosy 3 opakowania tego balsamu w kazdym jest po 2 buteleczki heh to mylam 3 razy lepek dzis rano tez mylam tym balsamem w dodatku przed myciem zlalam glowe octem teraz mnie cala skora na glowie szczypie masakraa 10% naszym polskim zlalam i dzis na noc jeszcze zawine w ten plyn mam nadz ze wytepie te pieprzone insekty posciel pozmienialam reczniki pozmienialam wszystko dzis na glanc powyczyszczane jak nie znikna to ogole sie na łyso a o tam włosy odrosna a szkodnikow sie pozbede :) macie jeszcze jakies sposoby na dlugie klaki? to dawajcie jedna pani mi kazala psi szampon uzyc hmm podziekowalam ladnie za rade ,,:)

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 14 sty, 2009 23:27

jejku ja nie mialam takiego problemu byla u nas w szkole ale moje dzieci nie przyniosly na szczescie ale jak czytam wasze opinnie to tak mie glowa swedzi ze juz sama niewiem ,ale nie tylko glowa cale cialo lepiej zeby moje dzieciaki nie przyniosly ::wales :roll: :master: :master: :master:

Avatar użytkownika
sylwia30s
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Wt 07 paź, 2008 16:46
  • Lokalizacja: walker

Cz 15 sty, 2009 13:05

no ja sobie juz z tymi pasozytami poradzilam super plyn ten polecam jak ktos bedzie mial taki nietypowy problem--- krepujace jest zapytac kogokolwiek bo wstyd --zaraz ktos pomysli oo ale brudas heh nareszcie moge spac spokojnie :) wrrrr

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pt 23 sty, 2009 00:01

czesc,niestety to jest tu czesty problem.moja starsza córa przyniosła wszy w zeszłym roku,reagowałam natychmiast olejkiem w sprayu ,ktory zostawiałam na 10 min ,potem wyczesywanie gestym grzebyczkiem i codzienne sprawdzanie głowy ,czy cos zostało...niestety na długie włosy jest tylko jedna rada,skrócic...ja corce obciełam włosy prawie o połowe skróciłam ,gdyz grzebyk sie platał przy długich. a młodsza corcia chodzi do zerówki i od poczatku roku ok 5 razy przynosiła kartki ostrzegawcze...na szczescie w domu mam zapas srodków ,najlepszy wybor znalazłam w tesco ,sa dostepne takie srodki z grzebyczkami.
u nas to jest wstyd ,ale tu to normalka..rozmawiałam z nauczycielami ,kolezankami cory i sasiadkami .powodzenia w walce z tym cholerstwem

Avatar użytkownika
Credo bar
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Pn 11 sie, 2008 22:50
  • Lokalizacja: n c l

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE